gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hoogzwangere poes over struiken in weiland gegooid bij Aalten

40321be5574575a3a6380fdbbc43ee24

Een hoogzwangere poes is dinsdagavond met kattenbak en al gedumpt in een weiland in het buitengebied van Aalten. De Dierenambulance heeft zich over het dier ontfermd, na een operatie gaat het inmiddels weer goed met de poes.

Redactie REGIO8 |
Het incident gebeurde dinsdagavond aan de Heidedijk, waar de poes tussen 18.30 uur en 20.30 uur zou zijn achtergelaten. Volgens de Dierenambulance werd het dier met vieze kattenbak en al over de bramenstruiken heen een weiland in gegooid. "Daar zat je dan; graatmager, bang, je lange haar in de klit en vol ontlasting, hongerig en alleen achtergelaten door de mensen die jij misschien wel vertrouwde", meldt de Dierenambulance in een bericht op sociale media. Omwonenden vonden het dier, namen het mee naar huis en seinden medewerkers van de Dierenambulance in.

De volgende dag bleek bij de dierenarts dat de poes aan het bevallen was van een dood kitten. "Het kitten moest er zo snel mogelijk uit want anders zou jij het zelf ook niet overleven", meldt de Dierenambulance. "Wat een geluk, de operatie verliep goed. Nu kan jij, Pleun zoals je bent genoemd, in alle rust herstellen. Jezelf voorbereiden op het veilige en mooie leven dat jij zo verdiend hebt." De politie vraagt mensen met meer informatie over het incident om zich te melden.

Foto: Dierenambulance Gelderland Oost

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Juwelierszaak in Gaanderen doelwit van ramkraak: 'Dit raakt ons enorm'

In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft er een ramkraak plaatsgevonden bij een juwelierszaak in Gaanderen. De schade aan het pand is enorm. Hoeveel er is buitgemaakt, is nog niet bekend.

156c5aee-c93a-4d3b-8129-631b99613626

De Graafschap draait wedstrijd om en wint kelderkraker van Jong FC Utrecht

De Graafschap heeft de wedstrijd tegen Jong FC Utrecht gewonnen. De ploeg van Thomas Duivenvoorden keek grotendeels tegen een achterstand aan, maar door een inhaalslag in de tweede helft, bleven de drie punten in Doetinchem: 2-1.

SmdiHagelkruis0

Hagelkruis in Kilder wordt na ruim zes eeuwen grondig gerestaureerd

Na meer dan zeshonderd jaar in weer en wind in een weiland in Kilder te hebben gestaan, is het Rijksmonument het Hagelkruis aan een broodnodige restauratiebeurt toe. Wethouder Merel Balduk van de gemeente Montferland vindt het belangrijk dat historische plekken zoals deze worden behouden.

ToegankelijkheidDTC10

Studenten zoeken naar obstakels in Doetinchem: 'De binnenstad is niet heel toegankelijk'

Een fiets die verkeerd geparkeerd staat of een reclamebord die midden in het loopgebied staat. Voor velen een klein obstakel maar voor mensen met een beperking bijvoorbeeld een mogelijk probleem. Studenten van het Graafschap College gingen daarom donderdagmiddag tijdens de Week van de Toegankelijkheid, samen met ervaringsdeskundige Saskia Tieben de binnenstad van Doetinchem in om te kijken waar er verbeterpunten zijn.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 12.29.50

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een prima herfstweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf restaurant Op de Brusse in De Heurne voorspelt de weerboer een prima herfstweekend met af en toe en bui.

PHOTO-2026-07-01-11-34-37

Studenten Graafschap College steken handen uit de mouwen in Gambia: 'Met weinig een heleboel kunnen'

Hoe verbouw je een school met beperkte middelen in een arm Afrikaans land? Dat gaan zestien studenten van het Graafschap College vanaf november zelf ervaren. Samen met docenten en begeleiders reizen ze voor bijna drie weken naar Gambia, waar ze een school en andere voorzieningen gaan opknappen.