gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hoogheden geportretteerd op Huis Bergh

ce17cf186039d2660bf83bad49530150
Redactie REGIO8 |

"Het hele jaar door zijn er schuttersfeesten en we wilden al die koningen, koninginnen en keizers een keer mooi op de gevoelige plaat vastleggen", zo laat Gerco Mons van De Gelderlander weten. Vijf jaar geleden maakte het dagblad een soortgelijk staatsieportret, ditmaal kwamen er in totaal honderd hoogwaardigheidsbekleders uit het schuttersleven in gepaste kleding op de trappen van Huis Bergh te staan: "Een prachtig rond getal en ik vind het echt ontzettend gaaf dat het gelukt is", aldus Mons. "Dit is ons eermoment aan al die schutterijen die zoveel goede en mooie dingen doen."

"Trots dat ik als koning ben, ben ik hier graag bij aanwezig", aldus Piet Mulder, de schutterskoning van Lobith, die enthousiast is over het fotomoment. "Het wordt netjes vastgelegd, dus dat is voor het nageslacht." De foto wordt donderdag, over twee hele pagina’s, geplaatst in de De Gelderlander. "Een bewaarexemplaar", besluit Mons.

Foto: REGIO8

Lees ook

BijDoortje10

Ettense huiskamer Bi-j Doortje verhuist naar kerk: ‘Nu nog een biljart’

Wie helpt de Ettense Huiskamer Bi-j Doortje aan een biljart? Alle kleine beetjes helpen. Dat is eigenlijk de oproep van het initiatief na de verhuizing van de kantine van v.v. Etten naar het café in de vernieuwde Martinuskerk. “De mensen kunnen sjoelen, kaarten maken, kaarten, rummikuppen, knutselen, eigenlijk alles wat ze willen, nu nog een biljart”, zegt Jan Slutter als vrijwilliger.

SluisEefde0

Sluizen bij Eefde komende tijd nog dicht: 'Langere periode met regen nodig'

Het sluizencomplex in Eefde blijven nog tot in ieder geval dit weekend dicht. Vanwege de aanhoudende droogte kwam het waterpeil onder de ondergrens, die op 9,10 meter NAP ligt en werd scheepvaart verboden op het Twentekanaal.

Steenderen0

Inwoners Steenderen mogen meedenken over nieuwe woonwijk

Inwoners van Steenderen kunnen tijdens een participatiebijeenkomst meedenken met een nieuwe buurt voor hun dorp. De bijeenkomst vindt op 3 september plaats op de bouwlocatie aan de Bronkhorsterweg.

d7b811b3-2368-3954-b558-e1383eb18593

Ook 'vriend' die Lisanne doodstak in hoger beroep

De 26-jarige man uit Ulft, die twee jaar geleden de toen 23-jarige Lisanne doodstak in haar huis in Hoog-Keppel, vecht zijn straf aan. De man werd in juli veroordeeld tot TBS met dwangverpleging maar gaat in beroep tegen deze straf. Eerder ging het Openbaar Ministerie ook al in hoger beroep.

Koen bouwman30

Achterhoekers Bouwman en Leemreize aan start Vuelta

De Achterhoekse wielrenners Gijs Leemreize en Koen Bouwman staan zaterdag in Monaco aan de start van de Vuelta a España. Beide heren reden eerder dit jaar ook de Giro d’Italia.

1112corle

Twee gewonden bij frontale aanrijding bij Winterswijk

Bij een frontale botsing op de Corleseweg in Winterswijk zijn twee mensen gewond geraakt. De brandweer heeft een van de slachtoffers uit zijn auto moeten halen.