gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Honderd bomen gekapt langs de Beekseweg

1000c18151af508c4b6aa7face9c0175
Redactie REGIO8 |

“Je ziet gewoon het gewoon aan het blad en een deel van de takken sterft af”, zegt boswachter Erwin Grob. “Die bomen zijn langzaam aan het aftakelen.” Een deel van de bomen is wel oud, maar niet slecht. Toch worden deze bomen ook weggehaald. “Omdat er een hoog risico is dat die bomen door wind omgaan of dat er schorsbrand optreedt”, aldus Grob. “Die bomen zijn altijd gewend dat ze beschut staan, dan komen ze opeens heel vrij te staan.” Dat kan voor gevaarlijk situaties zorgen voor het verkeer op de Beekseweg.

Langs de mooie glooiende weg tussen Beek en Zeddam staan deels al nieuwe jonge bomen. Aan de kant van Zeddam groeien er jonge beuken in een rechte rij. “Op de lange termijn ontstaat er weer een mooie aaneengesloten laan”, zegt de boswachter. “Dat is de reden dat we ook nieuwe bomen weer in het oude verband terugzetten.” Halverwege september gaat Natuurmonumenten starten met de bomenkap. Aaneensluitend gaat de provincie de Beekseweg aanpakken.

Foto: REGIO8

Lees ook

MarkDiemers0

Mark Diemers keert terug bij De Graafschap: 'Samen één zijn met de supporters'

Mark Diemers keert terug bij De Graafschap. De Doetinchemmers hebben de 32-jarige middenvelder per direct toegevoegd aan de selectie. De transfervrije Fries tekent een contract tot medio 2028 in Doetinchem.

Scheepvaart0

IJssel in de Achterhoek deels eenrichtingsverkeer door extreem laag water

Schepen kunnen vanaf vrijdag op de IJssel tussen Zutphen en Westervoort nog maar één kant op varen. Door het lage water is de vaargeul op sommige plekken te smal en te ondiep voor tweerichtingsverkeer, meldt Rijkswaterstaat. Schepen mogen alleen nog richting Arnhem varen.

Slaapkamerbrand Orion Lichtenvoorde

Slaapkamerbrand Lichtenvoorde snel onder controle

Aan de Orion in Lichtenvoorde heeft donderdagochtend een brand gewoed in een slaapkamer. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen. Over de oorzaak van de brand is niets bekend.

b9128a33fe59b72bfdf49dfdf109d385

Beruchte flexflitser deelt 649 boetes uit aan Gaanderenseweg in Doetinchem

De flexflitser aan de Gaanderenseweg in Doetinchem heeft in acht weken tijd 649 snelheidsovertredingen geregistreerd. Dat zijn er beduidend minder dan op de eerdere locatie aan de Rijksweg in Gaanderen, waar ruim 14.000 boetes werden uitgedeeld.

bebording afzetting  Eltenseweg

Grensfuik op A12 verdwijnt vrijdag, Eltenseweg 30 september weer open in twee richtingen

De gemeente Montferland brengt de Eltenseweg tussen Beek en Elten op woensdag 30 september terug naar de situatie van vóór de grenscontroles op de A12. Vanaf die dag kan het verkeer er weer in beide richtingen de grens over. De borden die nu eenrichtingsverkeer aangeven of het verkeer omleiden, worden weggehaald. De reden is dat de Duitse autoriteiten de grenscontroles anders gaan uitvoeren. De huidige vaste controleplek op de A12 vervalt daarmee.

Koemstraat

Geen betaalbaar huis in de Achterhoek? Over de grens lonkt ‘goedkoop’, maar ook regelwerk

Een eigen huis in de Achterhoek? Voor veel starters is het onvindbaar of onbetaalbaar. De Achterhoekse Woondeal laat zien dat de bouw het tekort voorlopig niet inhaalt. Een paar kilometer verderop, over de grens, liggen huizen die wél binnen bereik zijn. Een uitweg, misschien zelfs een tussenstap. Maar hoeveel regelwerk heb je daarvoor over?