Ulft, Netherlands

Hond overleden na vergiftiging in Lichtenvoorde, twee dieren ziek

In Lichtenvoorde zijn afgelopen week volgens de gemeente drie honden vergiftigd tijdens het uitlaten. De dieren begonnen na thuiskomst te schuimbekken, één heeft het niet overleefd.
Jasper Hazelaar | 12 mei 2023 09:25 | Aangepast op 12 mei 2023 09:25
“Het is niet bekend wat de honden precies hebben gegeten, maar wel dat het erg giftig was”, laat de gemeente Oost Gelre weten in een bericht. De dieren werden ziek nadat ze werden uitgelaten in het gras rondom de ijsbaan in het dorp. “Toen ze thuis waren, werden de honden slap en begonnen te schuimbekken”, meldt de gemeente. “De eigenaren zijn snel naar de dierenarts gegaan.”

Een van de honden kon niet meer worden gered, met de twee andere dieren gaat het volgens de gemeente weer iets beter. De dierenpolitie is inmiddels een onderzoek gestart naar het incident. Mensen met meer informatie of wiens hond ook ziek is geworden, worden opgeroepen om zich te melden.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Twee ongevallen met dezelfde auto in Dinxperlo

Kort na elkaar hebben zich vrijdag in Dinxperlo twee eenzijdige verkeersongevallen voorgedaan met de...

Vrachtwagenbrand snel geblust in Lichtenvoorde

Een brand in een geparkeerde vrachtwagen in Lichtenvoorde is vrijdagochtend snel geblust. De oorzaak...

Minderjarige zwaargewond na vuurwerkongeval in Lichtenvoorde

Een minderjarig persoon is woensdagavond in Lichtenvoorde zwaargewond geraakt. Het slachtoffer is me...

Explosieven aangetroffen in Lichtenvoorde, vijftig woningen ontruimd

Midden in een woonwijk in Lichtenvoorde zijn vrijdag aan het eind van de middag explosieven gevonden...

Bestuurder botst op geparkeerde bus in Lichtenvoorde

Een automobilist is maandagochtend op een geparkeerde bus gebotst in Lichtenvoorde. De bestuurder is...

Woningbrand aan Aaltenseweg in Lichtenvoorde

Aan de Aaltenseweg in Lichtenvoorde is zondagmiddag de brandweer gealarmeerd voor een woningbrand. B...