gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hippisch festijn volledig gericht op eventing

3f331d9f6389bdbb29ca985e31832f87
Redactie REGIO8 |
Tijdens het Hippisch Festijn komen meerder Olympische ruiters naar Varsseveld toe. "Drie van de vier ruiters uit de Nederlandse Olympische ploeg, waaronder Merel Blom uit Aalten", legt Wendy Scholten van de organisatie uit. "Daarnaast komt tweevoudig Olympisch kampioen Michael Jung en Ingrid Klimke, die bijdroeg aan het Duitse Olympisch zilver in de landenwedstrijd."

Dat het Hippisch Festijn zich volledig op eventing richt, is uit nood geboren. "Ons terrein is eigenlijk te drassig voor andere onderdelen. Je kunt dat wel geschikt maken, maar daar hebben wij het geld niet voor. Dat de Nederlandse ploeg het op de Olympische Spelen zo goed gedaan heeft is voor ons mooi, dat trekt weer extra publiek."

Behalve de paardensport is er meer te zien tijdens het Achterhoekse Hippisch Festijn op zaterdag 17 en zondag 18 september. "Zondag is wel onze topdag. Dan hebben we ook nog een veulenveiling en is er springsport met konijnen. En daarnaast is er ook voor de kinderen genoeg te doen."

Foto: Victor Krijt

Lees ook

GRASHIRT0

De Graafschap brengt ode aan geuzennaam en Normaal met nieuwe tenues

In het officieuze clublied van De Graafschap uit 1998 zingen Normaal-frontman Bennie Jolink en de toenmalige selectie: 'De zebra's in het blauw en wit, dat bunt keals waor pit in zit'. Aankomend seizoen brengen de Doetinchemmers een ode aan deze geuzennaam en de Achterhoekse band. De nieuwe tenues met het eerbetoon zijn dinsdag op stadion De Vijverberg gepresenteerd.

elektrische step blur

Man op elektrische step gewond na aanrijding met auto in Beek

Een man is dinsdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding in Beek. Volgens ooggetuigen reed de step te hard.

Dutch Scorpions Kampioen

Doetinchemse Dutch Scorpions kroont zich na twee jaar zilver tot Nederlands kampioen

De Doetinchemse beachsoccerclub BS Dutch Scorpions heeft zich zondag gekroond tot Nederlands kampioen beachsoccer. Na twee seizoenen op rij genoegen te hebben moeten nemen met de tweede plaats, wist de ploeg dit jaar wél de titel te veroveren. In de finale in Scheveningen werd BS Leal Deportivo overtuigend met 5-1 verslagen.

weth bland

Wethouder? 27 paar ogen kijken vragend Ton Koenderink aan

ACHTERGROND / Van één naar vijf zetels, van oppositie naar meebesturen. Dus ook een wethouder nodig, maar hoe dan? Een kaartenbak op het bureau, een digitale databank met kandidaten of iemand uit het eigen netwerk? Hoe komt een relatief nieuwe, géén doorsnee partij als Samen voor Berkelland (SvB) aan Ton Koenderink als wethouder?

WhatsApp Image 2026-07-07 at 13.36.13

Scooter flink beschadigd na botsing met fietser in Doetinchem

Een scooter en fietser zijn dinsdagmiddag met elkaar in botsing gekomen in Doetinchem. De scooterrijder wordt door het ambulancepersoneel nagekeken.

DSC00475

Tientallen bijzondere motoren van één merk en één type in Gendringen

Op auto of motorevenementen kijken bezoekers vaak hun ogen uit. Het ene model of merk is nog bijzonderder of mooier dan het andere. Zondag in Gendringen heerste datzelfde gevoel, al was er toch één ding ander. Alle motoren waren van hetzelfde merk én type. Het heet dan ook niet voor niets GiXXer Sunday.