Ulft, Netherlands

'High-Five project' zorgt voor kwart minder auto's rond Doetinchemse school

Op basisschool 'De Haven' in Doetinchem rijden sinds september een kwart minder auto's in de schoolomgeving. Dat komt door een project dat kinderen en hun ouders moet stimuleren om de auto te laten staan en met de fiets of lopend naar school te komen.
Serena Speet | 3 februari 2023 14:58 | Aangepast op 3 februari 2023 14:58
"Onze school ligt tussen verschillende drukke wegen", vertelt directeur Marca Liebrand over de noodzaak van het proeftraject. "Er is weinig parkeergelegenheid. We zochten al een tijdje naar een goede oplossing om het zo veilig mogelijk te maken voor onze kinderen." En dat lijkt te zijn gelukt dankzij het traject. Veel ouders merken dat sinds de start het rustiger en veiliger is in de straat van de school. Ouders die toch met de auto komen, parkeren vaak verder van de school af.

Het High-Five project loopt al ruim vier jaar in Vlaamse gemeentes en maakte in september intrede op basisscholen in Nederland. Via slimme polsbandjes kunnen de kinderen punten verdienen, die ze kunnen ruilen voor prijzen. "Op vier plekken staan palen, de bedoeling is dat als kinderen lopen, ze daar hun bandje kunnen scannen", aldus de directeur. "Gaan ze op de fiets, dan kunnen ze langs twee palen fietsen en met een sensor op hun fiets scannen."

Gemeente tevreden
Het proeftraject loopt tot eind juni, daarna wordt geëvalueerd of de methode heeft geholpen. Bij 'De Haven' lijkt het nu al succes op te leveren, sinds september rijden daar bijna 25% minder auto's in de schoolomgeving en daar is de gemeente ook blij mee. "We zijn erg tevreden met deze resultaten", vertelt wethouder Rens Steintjes. "Het lost niet alleen een verkeersvraagstuk op, maar zet kinderen ook aan op fit naar school te gaan. We zijn trots op de inzet van de school, de ouders en zeker de kinderen."

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Doetinchem|High-Five|Basisschool|

Lees ook

Orion Stars pakt in eigen huis haar vijfde Supercup

Orion Stars heeft zondag de eerste prijs van het seizoen in de wacht gesleept. De ploeg van coach Di...

Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval Wehl

Bij een eenzijdig ongeval in Wehl is maandagochtend een persoon gewond geraakt. De politie verwacht ...

Vier mannen veroordeeld voor gooien van zwaar vuurwerk tijdens rellen in Doetinchem

Vier mannen tussen de 18 en 37 jaar oud zijn woensdag door de rechtbank in Zutphen veroordeeld tot g...

Zara Temmink uit Doetinchem pakt goud op WK para-atletiek

De Doetinchemse Zara Temmink heeft afgelopen weekend goud gepakt op het WK para-atletiek in New Dehl...

20-jarige Doetinchemmer start petitie om azc Doetinchem tegen te houden

Al enkele dagen circuleert op sociale media een petitie tegen de komst van een asielopvang aan de Te...

Politie zoekt getuigen voor groot conflict bij station Doetinchem

De politie zoekt getuigen van een massaal conflict bij station Doetinchem, tussen een groep van onge...