Ulft, Netherlands

Hiddink naar Afrika

Regio8 | 15 juni 2015 16:12 | Aangepast op 15 juni 2015 16:12
Hiddink heeft voor drie jaar getekend bij de Ethiopische voetbalclub Saint George. "Het is de grootste club van Ethiopie. Ze worden bijna ieder jaar kampioen. Ze hebben de ambitie uitgesproken om ook in Afrika zelf wat meer op de kaart te zetten. Daar ga ik mijn best voor doen." Eerder was Hiddink ook al werkzaam in Rwanda en Ghana.

Nu gaat Hiddink zich richten op de jeugd. "Ze hebben daar een heel nieuw complex aangelegd waar ik leiding aan ga geven", zegt de Achterhoeker. "Van daaruit gaan we kijken of we de Ethiopische talenten aan ons kunnen binden en aanvoer naar het eerste elftal kunnen realiseren."

De Graafschap kan eventueel ook vruchten plukken van de nieuwe baan van Hiddink. "Dat zou inderdaad leuk zijn. Er zit heel veel talent in Afrika. Dat heb ik al gezien in Rwanda en Ghana. Ik ga nu het talent in Ethiopië bekijken. Wie weet, misschien zit daar nog toekomst in, maar ik ga in eerste instantie opleiden voor mijn eigen club Saint George. Dan zien we wel weer verder."

Lees ook

'Nieuwsgierige' Dijkhuizen kijkt uit naar aftrap tweede seizoenshelft in Almere

De Graafschap treft zondagmiddag in de eerste competitiewedstrijd van het jaar de huidige nummer zes...

Bouwplan voor 77 woningen Harfsen in de knel door spuitzone 

De bouw van 77 woningen in Harfsen Zuidwest en -West kan in de knel komen door een verplichte spuitz...

Wereldtoppers klaar voor Montferland Halve Marathon: 'Kenmerken van een echte klassieker'

Montferland ademt dit weekend hardlopen. Na een jaar van afwezigheid keert de hardloopwedstrijd, in ...

‘Pre-sale’ moet Montferlanders aan woning helpen in eigen dorp

Montferland heeft donderdag de eerste concrete woningbouwplannen gepresenteerd voor Nieuw-Dijk, Kild...

30-jarige Doetinchemmer veroordeeld tot celstraf voor witwassen

Een 30-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, ...

Skyzone in Doetinchem sluit definitief en maakt plaats voor sporthal

Skyzone in Doetinchem sluit permanent haar deuren en maakt plaats voor een sporthal. Na aanhoudend t...