gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Het Nieuwe Dijkhuis in Doetinchem stopt door hoge kosten

c58bf91e4604a6ce15f88af469a6c702

Stichting Het Nieuwe Dijkhuis uit Doetinchem stopt na dit seizoen met het organiseren van concerten en voorstellingen. In 2016 werd het inspiratiecentrum opgericht in de voormalige Baptistenkapel bij het stadscentrum, na een noodgedwongen verhuizing valt het doek nu definitief.

Tim Rondeel |
"Het is eigenlijk vrij simpel. Te hoge kosten, te weinig opbrengsten", aldus programmeur Gerco Mons op de Facebookpagina van Het Nieuwe Dijkhuis over de reden om te stoppen. "Het is ons gewoonweg niet gelukt om genoeg tickets te verkopen voor onze concerten en voorstellingen." Ondanks het besluit kijkt de stichting tevreden terug op de afgelopen zeven jaar. "Het was onze droom om van het Nieuwe Dijkhuis een inspiratiecentrum te maken met positieve concerten en waardevolle ontmoetingen", geeft Mons aan. "Dat is denk ik best heel aardig gelukt."

Met optredens van Gijs Scholten van Aschat en Pierre Bokma, Tangarine en het Rosenberg Trio kijkt de organisatie terug op diversiteit aan acts die op hun podium hebben gestaan. In 2022 werd afscheid genomen van de oude Baptistenkapel aan de Burgemeester van Nispenstraat en werden de concerten en voorstellingen gehouden bij Streeckgenoot in Doetinchem. De verhuizing en samenwerking waren volgens Mons geen reden voor het stoppen: "We hebben een geweldige bondgenoot gehad in de mensen van dit bijzondere evenementencafé."

'Ontzettend dankbaar'
"We zijn wel ontzettend dankbaar voor al die mensen, die bekende gezichten, onze vaste bezoekers en eenmalige gasten. Zonder jullie waren we er nooit aan begonnen en hadden we het ook niet zeven jaar uitgehouden." In oktober staat de Amerikaan Sam Baker nog op het podium en voor de laatste avond is Het Nieuwe Dijkhuis nog opzoek naar 'een afsluitende knaller'.

Foto: REGIO8 (archief, voormalig pand Het Nieuwe Dijkhuis)

Lees ook

Steenderen0

Bronckhorsterweg in Steenderen tot medio maart in fases afgesloten voor herinrichting

De gemeente Bronckhorst gaat de Bronkhorsterweg in Steenderen opnieuw inrichten. De straat wordt in delen aangepakt, de eerste werkzaamheden beginnen op 26 oktober. Naar verwachting zal alles medio maart af zijn.

Nederlandse en Duitse politie Bocholtse kermis

Politie 91 keer in actie tijdens kermis Bocholt: drie meldingen van seksuele intimidatie

De Duitse politie is dit weekend tijdens de Bocholtse kermis 91 keer in actie gekomen, dit met ondersteuning van Nederlandse agenten en Achterhoekse boa’s. De politie kreeg onder andere meldingen van seksuele intimidatie, vechtpartijen en lichamelijk letsel door dronkenschap. De Duitsers noemen het evenement dat een half miljoen bezoekers trekt, overwegend positief verlopen.

3d3982c4-60aa-46ee-abcb-166919011467

In deze Winterswijkse kerk gaan ze aan het bier (maar dat duurt nog even)

In de Jacobuskerk in het centrum van Winterswijk krijg je straks bier en woon je op stand. Dat is althans het idee van aannemer Jelle Hegeman en bierbrouwer Erwin Hoftijser. De kerk wordt deels gesloopt om plaats te maken voor tien appartementen, Bierbrouwerij Wentersch gaat er brouwen en er komen een winkel en horeca.

Hamalandstrasse Umbau MiB

Grenspendelweg tussen Aalten en Bocholt ruim een jaar op de schop

Het Duitse deel van de Hamalandstraße, vanaf de rotonde bij de Dinxperloer Straße in Bocholt tot aan de grens bij Hemden, wordt compleet vernieuwd. De werkzaamheden beginnen maandag 26 oktober en duren naar verwachting tot eind 2027.

WhatsApp Image 2026-10-19 at 21.33.19

Persoon overleden bij eenzijdig ongeval in buitengebied van Heelweg

Bij een eenzijdig verkeersongeval in het buitengebied van Heelweg is maandagavond een persoon om het leven gekomen. In eerste instantie werd er een traumahelikopter opgeroepen, maar hoefde uiteindelijk niet meer ter plaatse te komen.

5f72c956-6cd9-4236-8d77-594ae91103c1

Persoon gewond na steekincident in Aalten, verdachte aangehouden

Bij een steekincident in Aalten is in de nacht van maandag op dinsdag een persoon gewond geraakt. De politie heeft een verdachte aangehouden.