gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Het Nieuwe Dijkhuis in Doetinchem stopt door hoge kosten

c58bf91e4604a6ce15f88af469a6c702

Stichting Het Nieuwe Dijkhuis uit Doetinchem stopt na dit seizoen met het organiseren van concerten en voorstellingen. In 2016 werd het inspiratiecentrum opgericht in de voormalige Baptistenkapel bij het stadscentrum, na een noodgedwongen verhuizing valt het doek nu definitief.

Tim Rondeel |
"Het is eigenlijk vrij simpel. Te hoge kosten, te weinig opbrengsten", aldus programmeur Gerco Mons op de Facebookpagina van Het Nieuwe Dijkhuis over de reden om te stoppen. "Het is ons gewoonweg niet gelukt om genoeg tickets te verkopen voor onze concerten en voorstellingen." Ondanks het besluit kijkt de stichting tevreden terug op de afgelopen zeven jaar. "Het was onze droom om van het Nieuwe Dijkhuis een inspiratiecentrum te maken met positieve concerten en waardevolle ontmoetingen", geeft Mons aan. "Dat is denk ik best heel aardig gelukt."

Met optredens van Gijs Scholten van Aschat en Pierre Bokma, Tangarine en het Rosenberg Trio kijkt de organisatie terug op diversiteit aan acts die op hun podium hebben gestaan. In 2022 werd afscheid genomen van de oude Baptistenkapel aan de Burgemeester van Nispenstraat en werden de concerten en voorstellingen gehouden bij Streeckgenoot in Doetinchem. De verhuizing en samenwerking waren volgens Mons geen reden voor het stoppen: "We hebben een geweldige bondgenoot gehad in de mensen van dit bijzondere evenementencafé."

'Ontzettend dankbaar'
"We zijn wel ontzettend dankbaar voor al die mensen, die bekende gezichten, onze vaste bezoekers en eenmalige gasten. Zonder jullie waren we er nooit aan begonnen en hadden we het ook niet zeven jaar uitgehouden." In oktober staat de Amerikaan Sam Baker nog op het podium en voor de laatste avond is Het Nieuwe Dijkhuis nog opzoek naar 'een afsluitende knaller'.

Foto: REGIO8 (archief, voormalig pand Het Nieuwe Dijkhuis)

Lees ook

7e1086ee-5b74-465d-b041-ef2c1f5f909c

De Graafschap hard onderuit tegen Jong AZ

De Graafschap heeft de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen met 2-5 verloren van Jong AZ. Bij rust stond het nog 1-1 op De Vijverberg. Maar zoals wel vaker bleek een beloftenploeg een flinke bananenschil te zijn.

jANtOOROP2

Gietpannen van failliete Vulcanus naar DRU: ‘Het laatste Achterhoekse ijzer zit hieraan’

De gietpannen van de failliete ijzergieterij Vulcanus uit Langerak staan sinds kort op het DRU Industriepark in Ulft. De zware pannen werden gebruikt om gesmolten ijzer binnen de fabriek te vervoeren en zijn nu onderdeel van een expositie over de relatie tussen kunst en de Achterhoekse ijzerindustrie.

Rijnvaart extreem lage waterstand

Extreem lage Rijn trekt bekijks in Emmerich, maar beperkt toerisme bij Rees

In Emmerich is de extreem lage waterstand van de Rijn inmiddels bijna een toeristische attractie op zich. Met name dagjesmensen uit de Achterhoek komen naar de promenade om het uitzonderlijk lage water met eigen ogen te zien. Elders in de Duitse grensstreek raakt de lage Rijn het toerisme juist: grote rondvaarten vanuit Rees naar Duisburg en Nijmegen zijn geschrapt en drie van de vier veerponten in het gebied liggen uit de vaart.

Ophaalbrug Doetinchem

Energiebrug Doetinchem blijft langer dicht vanwege kabeldiefstal

De Energiebrug over de Oude IJssel in Doetinchem blijft twee weken langer dicht. Tijdens werkzaamheden zijn er elektriciteitskabels gestolen waardoor het werk nu stilligt.

Wasserbal10

Brandweer Bergh terug op Wasserballtoernooi Elten: ‘Goed voor onderlinge band’

Brandweer Bergh heeft zaterdag na zeventien jaar weer meegedaan aan het Wasserballtoernooi in het Duitse Elten. Veertien Nederlandse en Duitse brandweerkorpsen namen het tegen elkaar op tijdens het evenement, waarbij met brandslangen een grote bal in het doel van de tegenstander moet worden gespoten.

34310063-d35b-3aec-9869-b17f2849d340

De Graafschap Vrouwen onderuit bij debuut in Eredivisie

De Graafschap Vrouwen heeft hun eerste wedstrijd in de Eredivisie verloren van FC Twente. Ze gingen met 2-1 onderuit in Enschede.