gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Het Nieuwe Dijkhuis in Doetinchem stopt door hoge kosten

c58bf91e4604a6ce15f88af469a6c702.jpg

Stichting Het Nieuwe Dijkhuis uit Doetinchem stopt na dit seizoen met het organiseren van concerten en voorstellingen. In 2016 werd het inspiratiecentrum opgericht in de voormalige Baptistenkapel bij het stadscentrum, na een noodgedwongen verhuizing valt het doek nu definitief.

Tim Rondeel |
"Het is eigenlijk vrij simpel. Te hoge kosten, te weinig opbrengsten", aldus programmeur Gerco Mons op de Facebookpagina van Het Nieuwe Dijkhuis over de reden om te stoppen. "Het is ons gewoonweg niet gelukt om genoeg tickets te verkopen voor onze concerten en voorstellingen." Ondanks het besluit kijkt de stichting tevreden terug op de afgelopen zeven jaar. "Het was onze droom om van het Nieuwe Dijkhuis een inspiratiecentrum te maken met positieve concerten en waardevolle ontmoetingen", geeft Mons aan. "Dat is denk ik best heel aardig gelukt."

Met optredens van Gijs Scholten van Aschat en Pierre Bokma, Tangarine en het Rosenberg Trio kijkt de organisatie terug op diversiteit aan acts die op hun podium hebben gestaan. In 2022 werd afscheid genomen van de oude Baptistenkapel aan de Burgemeester van Nispenstraat en werden de concerten en voorstellingen gehouden bij Streeckgenoot in Doetinchem. De verhuizing en samenwerking waren volgens Mons geen reden voor het stoppen: "We hebben een geweldige bondgenoot gehad in de mensen van dit bijzondere evenementencafé."

'Ontzettend dankbaar'
"We zijn wel ontzettend dankbaar voor al die mensen, die bekende gezichten, onze vaste bezoekers en eenmalige gasten. Zonder jullie waren we er nooit aan begonnen en hadden we het ook niet zeven jaar uitgehouden." In oktober staat de Amerikaan Sam Baker nog op het podium en voor de laatste avond is Het Nieuwe Dijkhuis nog opzoek naar 'een afsluitende knaller'.

Foto: REGIO8 (archief, voormalig pand Het Nieuwe Dijkhuis)

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-05 at 22.30.48.jpeg

Montferland werkt aan nieuw participatieplan azc na burgerinitiatief, initiatiefnemer ontevreden

De gemeente Montferland gaat een nieuw communicatie- en participatieplan maken rond de zoektocht naar een locatie voor een asielzoekerscentrum (azc). Dat kondigde burgemeester Annemarie Fellinger donderdagavond aan tijdens de raadsvergadering waar ook een burgerinitiatief tegen een azc in de gemeente op de agenda stond. Het voorstel van het burgerinitiatief werd door de gemeenteraad aangepast, wat bij de initiatiefnemers op kritiek stuitte.

STILL Berkelland0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Berkelland gemeenteraadsverkiezing 2026

De zes lijsttrekkers van de gemeente Berkelland zijn donderdagavond met elkaar in debat gegaan. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over asielopvang, woningbouw en de toekomst de zwembaden in de gemeente. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Berkelland terug.

Suzan en Freek ZC1.jpg

Suzan & Freek, Rowwen Hèze en De Paloma's op Zwarte Cross 2026

De Zwarte Cross heeft 41 nieuwe namen bekendgemaakt voor de komende editie. Onder andere Kraantje Pappie, Rowwen Hèze en De Paloma’s zijn toegevoegd aan de line-up. Ook Suzan & Freek treden op, zij staan op de zondag van het festival op het Hoofdpodium.

berkelland2.jpg

Lijsttrekkers Berkelland in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Oude IJsselstreek beet dinsdag het spits af, donderdag is Berkelland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

Voetbalclubslogos.jpg

JOY 26 nieuwe naam jeugdvoetbalsamenwerking Oude IJsselstreek

De zeven samenwerkende voetbalclubs uit de gemeente Oude IJsselstreek hebben de naam voor de nieuw op te richten SJO jeugdvoetbalclub gepresenteerd. De jeugd van Ulftse Boys, SDOUC, GWVV, NVC, Etten, Gendringen én SVGG voetballen vanaf komend seizoen onder de naam JOY 26.

WhatsApp Image 2026-03-05 at 12.51.28.jpeg

Auto belandt in weiland Wehl na onwelwording

Aan de Broekhuizerstraat in Wehl is donderdagochtend een bestuurder onwel geraakt. De persoon kwam met de auto in het weiland terecht en is naar het ziekenhuis gebracht.