gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Helikopters Defensie letten op boerenleven

3445e8a2158871d6b2bdb245d0ec4423
Redactie REGIO8 |
"Wij weten wel dat we daarmee op de grond voor verassingen zorgen", aldus luitenant-kolonel Jorik ter Veer, leider van de oefening, tegenover REGIO8 over het lage vliegen van deelnemende helikopters. Hoewel piloten zo veel mogelijk rekening houden met het leven op grond, ontstaan situaties waarbij helikopters over vee en boerderijen vliegen. "We trainen ook dat we worden aangevallen", zo vertelt Ter Veer. "Dan moet je proberen de aanval te vermijden met scherpe bochten. Je probeert tegelijkertijd wel dingen op de grond te vermijden, maar soms komt er achter de bosrand opeens een wei. Dan gaat het niet anders en gaan we eroverheen."

Het Ministerie van Defensie heeft in de ogen van de luitenant-kolonel veel aan communicatie gedaan. "Maar ik weet niet hoe de mensen dat zelf hebben ervaren", aldus Ter Veer, die aangeeft dat onder meer is gecommuniceerd via gemeenten, social media en de eigen website. Desondanks snapt hij de kritiek van bewoners van het buitengebied. "Ik kan me voorstellen dat mensen er van opkijken omdat het niet vaak voorkomt, maar we vliegen niet zomaar rondjes of voor de lol. Alle missies die we doen zijn om mensen tactisch te trainen en voor te bereiden op uitzendgebieden."

Bij het Ministerie van Defensie zijn inmiddels tientallen klachten binnengekomen. Deze worden na de oefening verzameld en geanalyseerd. De helikopters vliegen nog tot vrijdag 23 februari boven de regio.

Foto: Ministerie van Defensie

Lees ook

SmdiHagelkruis0

Hagelkruis in Kilder wordt na ruim zes eeuwen grondig gerestaureerd

Na meer dan zeshonderd jaar in weer en wind in een weiland in Kilder te hebben gestaan, is het Rijksmonument het Hagelkruis aan een broodnodige restauratiebeurt toe. Wethouder Merel Balduk van de gemeente Montferland vindt het belangrijk dat historische plekken zoals deze worden behouden.

ToegankelijkheidDTC10

Studenten zoeken naar obstakels in Doetinchem: 'De binnenstad is niet heel toegankelijk'

Een fiets die verkeerd geparkeerd staat of een reclamebord die midden in het loopgebied staat. Voor velen een klein obstakel maar voor mensen met een beperking bijvoorbeeld een mogelijk probleem. Studenten van het Graafschap College gingen daarom donderdagmiddag tijdens de Week van de Toegankelijkheid, samen met ervaringsdeskundige Saskia Tieben de binnenstad van Doetinchem in om te kijken waar er verbeterpunten zijn.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 12.29.50

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een prima herfstweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf restaurant Op de Brusse in De Heurne voorspelt de weerboer een prima herfstweekend met af en toe en bui.

PHOTO-2026-07-01-11-34-37

Studenten Graafschap College steken handen uit de mouwen in Gambia: 'Met weinig een heleboel kunnen'

Hoe verbouw je een school met beperkte middelen in een arm Afrikaans land? Dat gaan zestien studenten van het Graafschap College vanaf november zelf ervaren. Samen met docenten en begeleiders reizen ze voor bijna drie weken naar Gambia, waar ze een school en andere voorzieningen gaan opknappen.

John Haverdil en Marco Bouman

Help DRU de winter door, 573.000 euro nodig van raad Oude IJsselstreek

Het DRU Industriepark in Ulft is in acute nood. Het college van Oude IJsselstreek vraagt de gemeenteraad van Oude IJsselstreek om 573.000 euro om het theater met popzaal, horeca, onderwijs en ondernemingen door de winter te helpen.

Gorssel, gemeente Lochem

Belangenvereniging zet vraagtekens bij verkeersplannen Gorssel-Noordoost

De Belangenvereniging Elfuursweg-Gorssel Noord maakt zich zorgen over de plannen voor de nieuwe woonwijk Gorssel-Noordoost. Volgens de vereniging dreigt de Elfuursweg een belangrijke ontsluitingsroute voor de circa 250 geplande woningen te worden, met gevolgen voor de verkeersveiligheid, leefbaarheid en het groen in het gebied.