gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Harde deadline voor kopers kerkgebouwen

125bb3c592162bbf08d9145dea3ac825
Redactie REGIO8 |
“Hierdoor hopen we dat het gebouw zo mogelijk blijft bestaan én het gebruik daarvan ten goede komt aan de inwoners van het betreffende dorp”, zo laat de parochie H. Gabriël weten. “Als dit niet lukt zal het via een makelaar verkocht worden aan de hoogstbiedende.” Naar aanleiding van de dalende bezoekersaantallen besloot de parochie vorig jaar de deuren van de kerkgebouwen in Braamt, Kilder, Loil, Nieuw-Dijk, Nieuw Wehl en Stokkum in de toekomst te sluiten.

Omdat de te sluiten kerken uiterlijk op 15 mei aan de eredienst worden onttrokken en verkocht moeten zijn, geeft de parochie H. Gabriël nu een harde deadline. Eind 2018 moeten alle voorwaarden uit de intentieverklaring concreet zijn, waarna de stukken ter goedkeuring worden opgestuurd naar het bisdom en kan worden begonnen met het opstellen van verkoopdocumenten.

Foto: REGIO8 (archief, kerk in Braamt)

Lees ook

Bruggenbouw A3

A3 opnieuw geheel dicht bij Emmerich in eerste weekend september

Voor het inhijsen van twee nieuwe viaducten is de A3 van vrijdag 4 september om 20.00 uur tot maandag 7 september om 05.00 uur volledig afgesloten. De afsluiting geldt in beide richtingen tussen de aansluitingen Beek en Emmerich-Ost.

SluisEefde0

Na weken droogte komt sluis Eefde eindelijk weer in beweging

De sluis bij Eefde gaat weer voorzichtig open voor de scheepvaart. Ook het onttrekkingsverbod van oppervlaktewater is per direct ingetrokken.

Solex0

‘Oudere jongeren’ op solex door Etten: ‘Dat gepruttel doet het hem’

Geen groepen jongeren op fatbikes, maar een groep oudere jongeren op solexen in Etten woensdagavond. Solexclub Sorelax Etten hield één van de zomerritten. Inmiddels zijn de ritten van de Ettense club een ware traditie.

ef28407a-a6b8-3032-8e01-6015281b9242

Rijschoolhouder ziet zijn levenswerk en pensioen in vlammen opgaan

In het bedrijfsverzamelpand in Winterswijk, dat in de nacht van woensdag op donderdag tot de grond toe afbrandde, gingen een rijschool, meerdere auto's en spullen van een poffertjeskraam verloren. De rijschoolhouder verloor onder meer een lesauto.

Els Rutting0

Coalitie Montferland verliest meerderheid, Els Rutting stapt uit PRO

Raadslid Els Rutting stapt uit PRO Montferland, ze gaat verder met haar eigen partij ROSE. De coalitie van CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland verliest hiermee de meerderheid in de gemeenteraad (was 13 van de 25 zetels, nu 12). Tot zover de ‘rust’ na de verkiezingen in de beruchte gemeente Montferland.

WhatsApp Image 2026-08-26 at 23.49.19 (1)

Grote brand bedrijfspand Winterswijk, NL-Alert verstuurd

Bij een bedrijfspand aan de Koningsweg in Winterswijk heeft woensdagavond een grote brand gewoed. De brandweer rukte met veel materieel uit en schaalde op naar GRIP 1. Ook Duitse brandweerlieden kwamen helpen. Vanwege de rook werd een NL-Alert verstuurd.