gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hal Didam wordt thuis voor verenigingen

231b45d7cb8a0f6fa39d5c79d447b49f.jpg
Redactie REGIO8 |

“Het is een heel lang traject geweest, maar het is ongelofelijk dat we hier staan”, aldus voorzitter Bert Nijenhuis van sportvereniging Margriet. Na een traject van meer dan tien jaar is de hal, waaraan de gemeente 500.000 euro bij heeft gedragen, officieel geopend. “De blijdschap is natuurlijk enorm”, aldus Peter de Baat. “Dit is een club met sporters, en sporters willen er graag tegenaan”, weet de burgervader van Montferland, die topsport-eigenschappen terugzag bij de realisatie van de hal. “Het doorzettingsvermogen, het uithoudingsvermogen en het iedere keer weer opkrabbelen en tegenslagen overwinnen. En dan uiteindelijk presteren met zo’n mooie hal, dat is wat men hier ook uitdraagt.”

Behalve een thuis voor Margriet, moeten ook andere verenigingen terecht kunnen in de accommodatie. De Baat is enthousiast over een mogelijke kruisbestuiving tussen andere verenigingen als DVC’26 (voetbal) en Tennisvereniging Didam. “De ligging van deze hal zal de samenwerking een impuls gaat geven”, verwacht de burgemeester. “Er begint hier een mooi sportlandschap te ontstaan en dat is voor de toekomst heel waardevol.”

Foto: REGIO8

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Lochem wil ouderenzorg en wonen op elkaar afstemmen

De gemeente Lochem wil binnenkort aan de slag met plannen om wonen en zorg beter op elkaar af te stemmen. Ouderen staan daarbij centraal. Het doel is dat inwoners zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen, met voldoende passende woningen en goede zorgmogelijkheden.

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.

VBGRAADO0.jpg

De Graafschap wacht topaffiche tegen gepromoveerd ADO: 'Verwacht ze gewoon op oorlogssterkte'

De Graafschap neemt het zondagmiddag op tegen koploper ADO Den Haag. De Hagenezen vierden dinsdag al feest, nadat ze ruim voor het einde van het seizoen promotie veiligstelden. Toch verwacht trainer Marinus Dijkhuizen niet dat dat invloed zal hebben op het duel in Doetinchem.