gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hal Didam wordt thuis voor verenigingen

231b45d7cb8a0f6fa39d5c79d447b49f.jpg
Redactie REGIO8 |

“Het is een heel lang traject geweest, maar het is ongelofelijk dat we hier staan”, aldus voorzitter Bert Nijenhuis van sportvereniging Margriet. Na een traject van meer dan tien jaar is de hal, waaraan de gemeente 500.000 euro bij heeft gedragen, officieel geopend. “De blijdschap is natuurlijk enorm”, aldus Peter de Baat. “Dit is een club met sporters, en sporters willen er graag tegenaan”, weet de burgervader van Montferland, die topsport-eigenschappen terugzag bij de realisatie van de hal. “Het doorzettingsvermogen, het uithoudingsvermogen en het iedere keer weer opkrabbelen en tegenslagen overwinnen. En dan uiteindelijk presteren met zo’n mooie hal, dat is wat men hier ook uitdraagt.”

Behalve een thuis voor Margriet, moeten ook andere verenigingen terecht kunnen in de accommodatie. De Baat is enthousiast over een mogelijke kruisbestuiving tussen andere verenigingen als DVC’26 (voetbal) en Tennisvereniging Didam. “De ligging van deze hal zal de samenwerking een impuls gaat geven”, verwacht de burgemeester. “Er begint hier een mooi sportlandschap te ontstaan en dat is voor de toekomst heel waardevol.”

Foto: REGIO8

Lees ook

1AprilOverzicht.jpg

1 april in de Achterhoek: dit waren de beste grappen

Dat bedrijven en organisaties niet vies zijn van een 1 aprilgrap, bleek ook dit jaar weer in de Achterhoek. Van een neppe Videolandserie tot een ‘luiaardachtbaan’ en opvallend veel AI-grappen: creativiteit was er volop.

Vulcanus40.jpg

IJzergieterij Vulcanus in Doetinchem dicht: 'We moeten 132 jaar aan zooi opruimen'

Het hing al even in de lucht, maar nu is het definitief: ijzergieterij Vulcanus in Langerak stopt. De 132 jaar oude fabriek sluit haar deuren, en daarmee komt er ook een einde aan een eeuwenlange industrie in de gemeente Doetinchem.

School100jaar0.jpg

Eeuwfeest voor basisschool Pius X in Varsselder: 'We bloeien'

Feest op basisschool Pius X in Varsselder. De school bestaat op 1 april precies honderd jaar en dat wordt in het dorp groots gevierd. Met een volle themaweek, activiteiten voor jong en oud en hulp van verenigingen is het volgens de organisatie vooral een feest van én voor het hele dorp.

lintjes raad 22-26.jpg

Twaalf raadsleden nemen afscheid in Bronckhorst, drie ontvangen koninklijke onderscheiding

Twaalf raadsleden van de gemeente Bronckhorst hebben dinsdagavond afscheid genomen van de Bronckhorster politiek. Drie van hen zijn opgenomen als Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Patrick van Domburg reikte op 31 maart de koninklijke onderscheidingen in de raadszaal in Hengelo uit.

WASMACHINE20.jpg

Eén jaar vernieuwde wasservice Montferland: een voldoende maar de nodige problemen

De veelbesproken Montferlandse wasservice draait inmiddels een jaar bij lokale partner Mabeon in Doetinchem. Eerder draaide Zorgplus uit Harderwijk de dienst. Dit zorgde de laatste jaren voor veel kritiek van inwoners en raadsleden. Hoewel de gebruikers de nieuwe wasservice na één jaar ‘een dikke 7’ geven, vallen er nog een aantal zaken op.

PrikkelarmZwemmen0.png

Achterhoek zet in op prikkelarm sporten met Aqua Silent: ‘Vaak geeft muziek te veel prikkels’

Prikkelarm bewegen staat deze week centraal in de Achterhoek. Op verschillende plekken wordt in de campagneweek van Achterhoek in Beweging bewustzijn gecreëerd voor sporters die moeite hebben met fel licht, geluid en drukte. Bij zwembad De Beemd in Lochem staat sinds kort Aqua Silent op het programma.