gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Grote overlast door hondenpoep rond school in 's-Heerenberg

218b7520b9d566e5dd99b04c4fa630b5

De straten rondom de Mariabasisschool in ’s-Heerenberg liggen bezaaid met hondenpoep en daar zijn ze bij de basisschool helemaal klaar mee. Leerkrachten, de directie en ouders doen een beroep op inwoners van het stadje om de hondendrollen op te ruimen, want de overlast is groot.

Charlotte van de Kant |
“We hebben de afgelopen tijd heel veel last van hondenpoep, vooral rond het schoolplein”, vertelt leerkracht William Booij. “Ouders en kinderen die aan komen lopen en de school binnen komen lopen met hondenpoep aan hun voeten, terwijl ze daar zelf niks aan kunnen doen. Ze lopen toch in de hondenpoep en komen naar binnen toe, daar hebben we last van.” Ook ouder Mirjam Lueb wil dat het wordt opgelost: “Ik moet mijn kinderen constant op weg naar school waarschuwen voor de poep. Het is gewoon echt een drama. Gigantisch veel poep ligt er rondom de school, eigenlijk overal wel maar vooral rond de school. Het is echt dramatisch.”

Om ervoor te zorgen dat de poep opgeruimd wordt, hebben leerkrachten en kinderen actie ondernomen. “We hebben borden gemaakt en die hebben we rond het plein gehangen”, vertelt leerling Thalissa van Weij. Ook leerlingen Elvie Maassen en Xavy Vosseberg hebben bordjes gemaakt: “Bordjes met honden die aan het poepen zijn, met een streep er doorheen.” Een paar meter verwijderd van de school ligt een hondenuitlaatveldje, maar ook dat maakt geen verschil. De school heeft contact opgenomen met de gemeente Montferland voor hulp, zij geven aan extra handhavers in te zetten. “De gemeente gaat extra surveilleren om te kijken of het goed gaat”, vertelt Booij.

Baasjes zelf aanspreken
In het kwartiertje pauze dat de kinderen buiten zijn proberen ze er ook op te letten dat de baasjes de poep opruimen. Booij geeft aan dat ze mensen er dan ook op aanspreken: “Meer dan dat zit er voor ons ook niet in om te doen. We kunnen de kinderen bewust maken, dat ze poep opruimen als ze een hond hebben. Als we dat aan deze generatie door kunnen geven, hopen we ook dat ze mensen rondom de school durven aan te spreken dat ze de poep moeten opruimen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Persoon overleden en twee gewonden bij eenzijdig ongeval in Ruurlo

Bij een eenzijdig verkeersongeval is zaterdagnacht in Ruurlo een persoon om het leven gekomen. Twee andere inzittenden raakten gewond toen de auto waarin ze zaten tegen een boom botste.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 11.32.06

Appartementencomplex ontruimd na kelderbrand in Emmerich

Een appartementencomplex in het Duitse Emmerich am Rhein is vrijdagavond ontruimd na een brand in de kelder. Door de brand kwam rook in het trappenhuis terecht. Meerdere personen zijn nagekeken door ambulancepersoneel.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Juwelierszaak in Gaanderen doelwit van ramkraak: 'Dit raakt ons enorm'

In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft er een ramkraak plaatsgevonden bij een juwelierszaak in Gaanderen. De schade aan het pand is enorm. Hoeveel er is buitgemaakt, is nog niet bekend.

156c5aee-c93a-4d3b-8129-631b99613626

De Graafschap draait wedstrijd om en wint kelderkraker van Jong FC Utrecht

De Graafschap heeft de wedstrijd tegen Jong FC Utrecht gewonnen. De ploeg van Thomas Duivenvoorden keek grotendeels tegen een achterstand aan, maar door een inhaalslag in de tweede helft, bleven de drie punten in Doetinchem: 2-1.

SmdiHagelkruis0

Hagelkruis in Kilder wordt na ruim zes eeuwen grondig gerestaureerd

Na meer dan zeshonderd jaar in weer en wind in een weiland in Kilder te hebben gestaan, is het Rijksmonument het Hagelkruis aan een broodnodige restauratiebeurt toe. Wethouder Merel Balduk van de gemeente Montferland vindt het belangrijk dat historische plekken zoals deze worden behouden.

ToegankelijkheidDTC10

Studenten zoeken naar obstakels in Doetinchem: 'De binnenstad is niet heel toegankelijk'

Een fiets die verkeerd geparkeerd staat of een reclamebord die midden in het loopgebied staat. Voor velen een klein obstakel maar voor mensen met een beperking bijvoorbeeld een mogelijk probleem. Studenten van het Graafschap College gingen daarom donderdagmiddag tijdens de Week van de Toegankelijkheid, samen met ervaringsdeskundige Saskia Tieben de binnenstad van Doetinchem in om te kijken waar er verbeterpunten zijn.