gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Groot onderhoud wegcircuit Varsselring

017a4383972b80277c269cfb96ca20e0
Redactie REGIO8 |

"Het groot onderhoud was nodig", weet wethouder Paul Seesing van Bronckhorst. De gemeente betaalde in totaal 330.000 euro voor de renovatie van de weg. "Wij hebben in de gemeenteraad gezegd dat we de mogelijkheid willen hebben om wegraces te kunnen blijven houden", aldus Seesing. "Dat is nu gelukt." Normaal worden alleen de beschadigde plekken hersteld tijdens onderhoudswerkzaamheden, maar dat was hier niet afdoende: "In dit geval gaat het om een racecircuit, dan moet je een uniforme deklaag hebben", weet Seesing

"Het is heel belangrijk dat we een egaal circuit hebben", erkent ook voorzitter Tonny Wassink van de Hengelose Auto en Motor Vereniging (HAMOVE). "Met de hedendaagse racemotoren is het anders niet verantwoord om op de baan te rijden. Die gaan dan in ketting klimmen en dat is nu verholpen." Met de nieuwe laag asfalt kan het publiek in Hengelo zich weer verheugen op mooie wegraces: "Ik weet zeker dat de coureurs er heel blij mee zijn", aldus Wassink, die verwacht dat er in mei weer motoren over het verse asfalt scheuren. "De ronderecords zullen weer aangescherpt worden."
Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-27 at 23.03.56

De Graafschap sneuvelt weer in eerste bekerronde

Ook dit seizoen is De Graafschap in de Eurojackpot KNVB-beker niet verder gekomen dan ronde 1. In het Parkstad Limburg Stadion werd met 1-0 verloren van Roda JC.

2e2d95ac-c2e6-4e4d-8560-19411610fb6a

Parkeren in Duitse grenssteden duurder? Kleve wil tarieven met 50 procent verhogen

Parkeren in Kleve en Emmerich kan vanaf 2027 duurder worden. In Kleve liggen verhogingen tot 50 procent op tafel, in Emmerich maakt de politiek plannen om parkeren in de binnenstad voor het eerst betaald te maken.

profielschetsLochem0

Lochem zoekt verbindende burgemeester met gevoel voor nuchterheid

Inlevingsvermogen, verbindend, vernieuwingsgericht en benaderbaar, dat zijn eigenschappen die de nieuwe burgemeester van Lochem moet hebben. Tijdens een extra raadsvergadering heeft de gemeenteraad de profielschets van de nieuwe burgemeester vastgesteld en overhandigd aan de commissaris van de Koning.

Knopenlaantjebrug0

Vordenaren redden geliefd ommetje met eigen ‘Knopenbrug’

Anderhalf jaar lang was het onzeker of het geliefde Vordense ommetje langs het Knopenlaantje ooit nog in ere hersteld zou worden. De gemeente Bronckhorst sloopte de oude, versleten wandelbrug waardoor het rondje verdween. Inwoners kwamen in actie en hebben zaterdag hun eigen brug geopend.

BrandweerDinxperlo0

Aalten trekt drie tot vier miljoen uit voor Nederlands-Duitse brandweerkazerne

De gemeente Aalten wil drie tot vier miljoen euro uittrekken voor een gezamenlijke brandweerkazerne voor Dinxperlo en Suderwick. Dat staat in de ontwerpbegroting. Als de plannen doorgaan, kan de bouw in 2027 beginnen.

Gelredome

Minder De Graafschap-supporters welkom in Arnhem: ‘Bijzonder teleurstellend’

De Graafschap mag op zondag 8 november slechts vijfhonderd supporters meenemen voor het Gelderse treffen met Vitesse in Arnhem. In het uitvak is normaal gesproken plek voor achthonderd bezoekende supporters, maar dit aantal is door de lokale driehoek in Arnhem afgewezen.