gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Groot onderhoud wegcircuit Varsselring

017a4383972b80277c269cfb96ca20e0
Redactie REGIO8 |

"Het groot onderhoud was nodig", weet wethouder Paul Seesing van Bronckhorst. De gemeente betaalde in totaal 330.000 euro voor de renovatie van de weg. "Wij hebben in de gemeenteraad gezegd dat we de mogelijkheid willen hebben om wegraces te kunnen blijven houden", aldus Seesing. "Dat is nu gelukt." Normaal worden alleen de beschadigde plekken hersteld tijdens onderhoudswerkzaamheden, maar dat was hier niet afdoende: "In dit geval gaat het om een racecircuit, dan moet je een uniforme deklaag hebben", weet Seesing

"Het is heel belangrijk dat we een egaal circuit hebben", erkent ook voorzitter Tonny Wassink van de Hengelose Auto en Motor Vereniging (HAMOVE). "Met de hedendaagse racemotoren is het anders niet verantwoord om op de baan te rijden. Die gaan dan in ketting klimmen en dat is nu verholpen." Met de nieuwe laag asfalt kan het publiek in Hengelo zich weer verheugen op mooie wegraces: "Ik weet zeker dat de coureurs er heel blij mee zijn", aldus Wassink, die verwacht dat er in mei weer motoren over het verse asfalt scheuren. "De ronderecords zullen weer aangescherpt worden."
Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-11 at 09.29.34 (2)

Wandeling in Wehl maakt zelfdoding bespreekbaar: 'Je voelt je gedragen door elkaar'

Een groep mensen zich verzamelden zich op de vroege vrijdagochtend voor een bijzondere wandeling in Wehl. Tijdens Walk into the Light liepen meer dan dertig deelnemers symbolisch van het donker naar het kleurrijke ochtendlicht. Onderweg werd gesproken over zelfdoding, verlies en moeilijke periodes, maar was er ook ruimte voor stilte en bezinning.

leegstand eibergen spiegeling lege winkelpanden

Kleine middenstand kwijnt weg door grenswinkelen: ‘Help ons, we zitten aan de taks’

Het is een noodkreet van Peter Stoverink, voorzitter van de Eibergse centrumondernemers, en wethouder Han Boer van Berkelland. Tijdens een bezoek van Tweede Kamerleden aan het centrum van Eibergen waarschuwen zij voor de gevolgen van grenswinkelen. “Ambachtelijke winkels en de kleine lokale middenstand kwijnen weg. Dat gebeurt niet alleen in Eibergen, maar ook in plaatsen als Neede en Groenlo. Het speelt langs de hele grens. Help ons, we moeten hier samen iets aan doen.”

GerritGaanderen0

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij de kermis in Gaanderen voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 11.41.23

Enorme explosie Eibergen: politie start grootschalig onderzoek naar mogelijke aanslag

In de nacht van donderdag op vrijdag is de Eikenlaan in Eibergen opgeschrikt door een hevige explosie. Wat de oorzaak is van de explosie is niet bekend, de politie houdt wel rekening met een aanslag.

270600_Politie_zwaailicht_2

Raadslid uit Montferland bestuurde bus bij dodelijk ongeluk in Zwitserland

Bij een ernstig busongeluk in Zwitserland zijn donderdagmiddag vijf doden en veertig gewonden gevallen. Raadslid van de gemeente Montferland, Rob Mos, was chauffeur van de bus, zo bevestigt zijn partij Helder.

image

Tranen van blijdschap in Ratum: ontwikkelaar ziet af van vier Duitse windturbines

Stadtwerke Münster ziet af van de bouw van vier grote windturbines vlak over de Duitse grens bij Ratum. De turbines maakten deel uit van meerdere Duitse windenergieprojecten rond Winterswijk. De geplande windmolens zouden een tiphoogte van 250 meter tot 267 meter krijgen.