Ulft, Netherlands

Groep hondenbezitters pleit voor losloopveld in Oude IJsselstreek

Foto: REGIO8
In Doetinchem kunnen honden loslopen aan de Spoorstraat, in Dinxperlo is er een veld achter het Wellinkbos. Maar in de gemeente Oude IJsselstreek? Daar is geen enkel omheind losloopveld te vinden. Een groep inwoners heeft zich daarom verenigd en pleit voor een dergelijk veld in hun gemeente.
Bart Sollman | 1 augustus 2025 12:47 | Aangepast op 1 augustus 2025 12:47
“We hebben nu een enquête uitgezet om te kijken hoe groot de behoefte is, en die blijkt echt wel groot te zijn”, zegt initiatiefnemer Jan Wissink uit Ulft. Ongeveer vierhonderd inwoners hebben de vragenlijst ingevuld. “Er zijn maar vijf of zes mensen die hem ingevuld hebben en aangeven hier geen behoefte aan te hebben.” Wissink is zelf trotse eigenaar van een Friese Stabij en een naar eigen zeggen ‘onherleidbaar ras’. Met zijn twee viervoeters wijkt hij regelmatig uit naar het losloopgebied in buurgemeente Doetinchem.

Samen met vele anderen pleit hij nu dus voor een dergelijk veld in Oude IJsselstreek. “Zo’n dertig procent van de respondenten geeft aan vrijwillig te willen helpen bij de aanleg en het onderhoud van een losloopveld”, zegt Wissink. Er zijn dan ook maar een paar dingen die hij van de gemeente vraagt: “Het belangrijkste is een stuk grond, zonder grond kunnen we niks. Daarnaast hebben we zelf geen middelen, we zijn allemaal particulieren. Er moet een hek gezet worden en een bankje, boompje en misschien een wandelpad zou ook fijn zijn.”

Loopt vast op stuk grond
Volgens de initiatiefnemer is een stuk grond vinden het grootste probleem en gelijk de grootste prioriteit: “We kunnen ons voorstellen dat een boer het niet op zijn land wil, dus we willen kijken waar de gemeente nog braakliggende terreinen heeft. Onze voorkeur gaat uit naar een locatie tussen Ulft en Silvolde, daar bedienen we een groot gebied mee, van Gendringen tot Terborg.” Wissink benadrukt dat het wel een wat groter stuk grond moet zijn. “Honden moeten lekker kunnen ravotten, het is echt wel iets anders dan een klein poepveldje.”

Meerdere voordelen
De Ulftenaar ziet meerdere voordelen in het realiseren van een losloopveld in de gemeente, niet alleen voor de honden. “De hondenbezitters komen ook meer met elkaar in contact, dit kan zelfs een stukje eenzaamheid tegengaan. Daarnaast concentreert de hondenpoep zich meer op één plek.” Wethouder Ankersmit gaf eerder aan dat de prullenbakken in het buitengebied voor tachtig procent gevuld zijn met hondenpoep. Wissink denkt dat een dergelijk veld dit probleem voor een deel verhelpt.

College wil voorlopig niet
Wissink heeft een brief geschreven aan de gemeente Oude IJsselstreek, hij sprak ook in bij een vergadering. “Maar het standpunt van het college is dat ze op dit moment niets willen doen en er ook niets voor voelen”, zegt hij. De uitkomst van de commissievergadering waar de hondenbezitter insprak heeft voor hem in ieder geval een positieve nasmaak. Het initiatief voor een losloopveld in Oude IJsselstreek komt na het zomerreces op de agenda van de gemeenteraad.

Meest gelezen

Bestuurder overleden na eenzijdig ongeval in Voorst

Redactie REGIO8 | 28 okt 2025 09:25

Lees ook

De Graafschap wint weer in de slotfase

De Graafschap heeft in de blessuretijd met 1-2 gewonnen van FC Den Bosch. Het was invaller Tim Braem...

Oude IJsselstreek redt DRU Industriepark: ‘Dit is echt de laatste kans’

Het DRU Industriepark kan voorlopig blijven bestaan. Een meerderheid van de gemeenteraad van Oude IJ...

Achterhoekse D66'ers in jubelstemming na verkiezingswinst

Achterhoekse leden van D66 verkeren donderdag in een jubelstemming na de verkiezingswinst van hun pa...

Vogelgriep in de Achterhoek: wat betekent het voor inwoners en pluimveehouders?

De vogelgriep grijpt opnieuw om zich heen in de Achterhoek. Op steeds meer plekken wordt de ziekte v...

Milan Heuveling uit 's-Heerenberg schittert in nieuwe serie Flying Hummelo

Milan Heuveling uit 's-Heerenberg schreef zich in voor de audities van de nieuwe Zapp serie: Flying ...

Zo stemde de Achterhoek bij de Tweede Kamerverkiezingen

Het stemmen is voorbij en bijna alle stemmen zijn inmiddels geteld. Nederland en ook de Achterhoek,...