Ulft, Netherlands

Groene impuls voor Doetinchemse ondernemers door gratis duurzaamheidscheck

Foto: REGIO8
Bij oude panden in de binnenstad van Doetinchem valt op het gebied van verduurzaming nog een flinke slag te slaan. Om dit onder de aandacht te brengen en ondernemers te stimuleren, is onder andere het Duurzaam Ondernemerscentrum Achterhoek opgericht. Zij trokken de binnenstad in om ondernemers een gratis duurzaamheidscheck aan te bieden. Deze controle levert tips op waarmee ondernemers zowel milieuwinst als financiële besparingen kunnen realiseren.
Hidde Vinkenvleugel | Mees Pelgrim | 15 mei 2025 16:24 | Aangepast op 15 mei 2025 16:24
"Eerst kijk ik naar de pui, de entree en het type onderneming. Vervolgens beoordeel ik hoe goed het pand is geïsoleerd en of daar verbeteringen mogelijk zijn”, legt energieadviseur Rutger Palm uit. Ondernemers bij wie een energieadviseur langskomt, zijn vaak verrast over de aandachtspunten die naar voren komen. De reacties variëren sterk. "Sommige ondernemers zijn al heel ver met verduurzamen en hebben vrijwel alles aangepakt. Toch komen we soms verrassingen tegen, zoals een te zware elektrische aansluiting of vergeten isolatiemaatregelen”, aldus Palm.

Wethouder Rens Steintjes sloot zich aan bij het team om met eigen ogen te zien hoe de duurzaamheidschecks worden uitgevoerd. Vanuit de gemeente Doetinchem wordt al langer ingezet op verduurzaming, maar men is blij dat deze campagne actief de straat opgaat. "In het Akkoord van Groenlo hebben we als regio afgesproken dat we streven naar energielabel B voor bestaande bebouwing”, zegt Steintjes. "Er ligt een enorme opgave, zeker in binnensteden en dorpen, om verduurzaming een stevige impuls te geven."

'Meer ondernemers aan de slag'
Steintjes hoopt dat de Achterhoekse campagne twijfelende ondernemers over de streep trekt. "Ik hoop dat straks meer ondernemers aan de slag gaan en hun pand toekomstbestendig maken”, benadrukt hij. "Deze actie loopt in de centra van verschillende deelnemende gemeenten. Binnen de gemeente Doetinchem zijn we eerder al in Gaanderen en Wehl geweest. Nu is het centrum van Doetinchem weer aan de beurt."

Lees ook

Rijk steunt Doetinchem met bijna 20 miljoen voor groei naar 70.000 inwoners

De gemeente Doetinchem heeft een flinke financiële impuls gekregen om haar groeiambitie naar 70.000 ...

Doetinchem koopt grond Laborijn voor bouw van meer dan 400 woningen

Gemeente Doetinchem heeft een nieuwe stap gezet in de realisatie van het stadsdeel Spoorzone. De gem...

Overlast rond station Doetinchem blijft zorgen baren: 'We moeten de problemen oplossen'

Station Doetinchem blijft een plek waar op verschillende manieren overlast wordt ervaren. Het gaat o...

Vier mannen veroordeeld voor gooien van zwaar vuurwerk tijdens rellen in Doetinchem

Vier mannen tussen de 18 en 37 jaar oud zijn woensdag door de rechtbank in Zutphen veroordeeld tot g...

Burgemeester Boumans bestempelt protest Doetinchem als 'terrorisme'

Burgemeester Mark Boumans veroordeelt het uit de hand gelopen protest van donderdagavond tegen de ko...

Zeven aanhoudingen bij demonstratie Doetinchem, ME veegt Stadhuisplein leeg

De demonstratie tegen de komst van een azc-locatie aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem is donderda...