gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Grensoverschrijdende zorg onder de loep

d6e8cd7fac94b72ab944cc091de05030
Redactie REGIO8 |

“Serieus genoeg nemen ze ons misschien nog niet, er zijn natuurlijk ook heel veel problemen in Den Haag”, stelt Anton Stapelkamp, burgemeester van Aalten. “Maar ik heb wel het idee dat het bewustzijn ervan aan het toenemen is.” Kamerlid Evert Jan Slootweg bezocht Dinxperlo om de verhalen van verschillende ervaringsdeskundigen aan te horen over de problemen waar de zorg in het grensgebied tegenaan loopt. “Er moet meer duidelijkheid komen over wat er nou wel en wat niet mag”, vindt Thea Meinen, coördinator informele zorg bij Careaz. “Niet met die moeilijke regeltjes en kleine lettertjes, dat maakt het ingewikkeld en daar worden wij onzeker van waardoor we minder goed met elkaar samenwerken.”

“Als woordvoerder voor het CDA heb ik het vaak over de nationale zorg, maar hoe het grensoverschrijdend gaat daar praat je eigenlijk weinig over”, aldus Slootweg. “Voor mij is het dus gewoon heel belangrijk om de ervaringen van deze mensen te horen.” Slootweg heeft aandachtig geluisterd naar de verschillende ervaringen met problemen in de grensoverschrijdende zorg, maar concrete oplossingen zijn er nog niet. “We hanteren in Nederland drie wetten, maar dat is in Duitsland weer totaal anders”, zo vertelt het Kamerlid. “Dat maakt het niet eenvoudig.”

Foto: REGIO8

Lees ook

9563d98c-2c3c-49aa-89a6-599a6f8f3d25

Bestuurder scootmobiel valt op drukke weg tussen Zeddam en Etten

Een bestuurder van een scootmobiel is dinsdagmiddag ten val gekomen op de Terborgseweg tussen Etten en Zeddam. De man is ter controle meegenomen naar het ziekenhuis.

Dobbervissen30

Jespe uit Gaanderen vist zich naar Nederlandse titel: ‘Prachtig om te bereiken’

Voor de één is vissen vooral een kwestie van rustig wachten, voor Jespe Winters uit Gaanderen is het inmiddels topsport. De jonge visser kroonde zich begin september in Giethoorn tot Nederlands kampioen dobbervissen onder de twintig jaar. Zijn liefde voor de sport begon al op jonge leeftijd, toen hij zijn eerste hengel kreeg en steeds vaker aan de waterkant te vinden was.

Zelhem112

Landbouwvoertuig schiet van de weg nabij Zelhem

Een landbouwvoertuig is dinsdagmiddag van de weg geraakt tussen Velswijk en Zelhem door een lekke band. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

SportzaalBreedenbroek0

Breedenbroek luidt noodklok over toekomst sporthal: ‘Wij vragen niet om een pot goud’

Het bestuur van de sporthal in Breedenbroek luidt de noodklok. Er is een flink geldbedrag nodig om de vijftig jaar oude sporthal überhaupt open te kunnen houden. De staat van het gebouw is volgens secretaris Margriet Coenders niet best.

Hennie van der Most

Landgoed Hennie van der Most levert na tientallen biedingen bijna 5,7 miljoen op

Het was één van de laatste bezittingen van de failliete ondernemer Hennie van der Most: landgoed De Haar in Gorssel. Vrijdagochtend ging het onder de hamer. De belangstelling was groot met duizenden kijkers en tientallen biedingen.

04 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek onder toezicht gesteld door tekort aan asielopvang

Minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie heeft de gemeente Oude Ijsselstreek officieel onder toezicht gesteld. Dat doet de minister bij gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet. Daarmee is Oude IJsselstreek de derde Achterhoekse gemeente die onder toezicht staat.