gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Grensoverschrijdende zorg onder de loep

d6e8cd7fac94b72ab944cc091de05030
Redactie REGIO8 |

“Serieus genoeg nemen ze ons misschien nog niet, er zijn natuurlijk ook heel veel problemen in Den Haag”, stelt Anton Stapelkamp, burgemeester van Aalten. “Maar ik heb wel het idee dat het bewustzijn ervan aan het toenemen is.” Kamerlid Evert Jan Slootweg bezocht Dinxperlo om de verhalen van verschillende ervaringsdeskundigen aan te horen over de problemen waar de zorg in het grensgebied tegenaan loopt. “Er moet meer duidelijkheid komen over wat er nou wel en wat niet mag”, vindt Thea Meinen, coördinator informele zorg bij Careaz. “Niet met die moeilijke regeltjes en kleine lettertjes, dat maakt het ingewikkeld en daar worden wij onzeker van waardoor we minder goed met elkaar samenwerken.”

“Als woordvoerder voor het CDA heb ik het vaak over de nationale zorg, maar hoe het grensoverschrijdend gaat daar praat je eigenlijk weinig over”, aldus Slootweg. “Voor mij is het dus gewoon heel belangrijk om de ervaringen van deze mensen te horen.” Slootweg heeft aandachtig geluisterd naar de verschillende ervaringen met problemen in de grensoverschrijdende zorg, maar concrete oplossingen zijn er nog niet. “We hanteren in Nederland drie wetten, maar dat is in Duitsland weer totaal anders”, zo vertelt het Kamerlid. “Dat maakt het niet eenvoudig.”

Foto: REGIO8

Lees ook

flitsmarathon0

Automobilisten opgelet: flitsmarathon in de Achterhoek

Het verkeersteam van Politie Oost-Nederland doet tot en met zondag mee aan de Europese flitsmarathon. Er worden op verschillende plekken in de Achterhoek snelheidscontroles uitgevoerd.

Eikenprocessierups 6

Emmerich bestrijdt eikenprocessierups vanuit de lucht met helikopter

Terwijl Nederlandse gemeenten de eikenprocessierups steeds vaker op een natuurlijke manier proberen te beheersen, kiest de Duitse grensstad Emmerich voor een andere opvallende aanpak. Daar worden rupsen preventief bestreden met een helikopter.

OngevalA12Blur

Duitse chauffeur aangehouden voor veroorzaken ernstig ongeval A12

De politie heeft vanwege het ongeval van afgelopen vrijdag in de file op de snelweg A12 ter hoogte van Beek een Duitse man aangehouden. Er zijn geen slachtoffers overleden bij het grote ongeval.

Windmolens_Duitsland040

Vergunning voor drie Duitse windturbines vlak over de grens bij Winterswijk

Kreis Borken gaat over tot de verlening van een vergunning voor drie windturbines van ongeveer 250 meter hoog bij Vardingholt/Kulver Heide, aan de andere kant van de grens bij de Winterswijkse buurtschap ’t Woold.

Organiser - Gert & Mareen

WK zijspancross na dertien jaar terug in Varsseveld: ‘Heel bijzonder dat het hier is’

Na dertien jaar zijn de beste zijspancrossers weer te vinden in Varsseveld. In het tweede weekend van september vormt crossbaan de Vennebulten het decor voor de strijd om de wereldtitels. Wat deze editie extra bijzonder maakt: niet alleen is het dertien jaar geleden dat het WK hier voor het laatst werd verreden, ook is het de eerste keer dat de quads om de wereldtitel strijden.

Clint Leemans

De Graafschap verliest laatste oefenduel: ‘Er zit muziek in, maar er moet wat bij’

De Graafschap heeft zaterdag op een bomvol Sportpark Pluimerskamp in Zelhem de voorbereiding afgesloten met een ruime nederlaag tegen Excelsior Rotterdam. Op het veld van ZZC’20 werd het 1-5 voor de eredivisionist. Ondanks het teleurstellende resultaat heerst er bij Clint Leemans toch een goed gevoel over de voorbereiding.