gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Grensoverschrijdende zorg onder de loep

d6e8cd7fac94b72ab944cc091de05030.jpg
Redactie REGIO8 |

“Serieus genoeg nemen ze ons misschien nog niet, er zijn natuurlijk ook heel veel problemen in Den Haag”, stelt Anton Stapelkamp, burgemeester van Aalten. “Maar ik heb wel het idee dat het bewustzijn ervan aan het toenemen is.” Kamerlid Evert Jan Slootweg bezocht Dinxperlo om de verhalen van verschillende ervaringsdeskundigen aan te horen over de problemen waar de zorg in het grensgebied tegenaan loopt. “Er moet meer duidelijkheid komen over wat er nou wel en wat niet mag”, vindt Thea Meinen, coördinator informele zorg bij Careaz. “Niet met die moeilijke regeltjes en kleine lettertjes, dat maakt het ingewikkeld en daar worden wij onzeker van waardoor we minder goed met elkaar samenwerken.”

“Als woordvoerder voor het CDA heb ik het vaak over de nationale zorg, maar hoe het grensoverschrijdend gaat daar praat je eigenlijk weinig over”, aldus Slootweg. “Voor mij is het dus gewoon heel belangrijk om de ervaringen van deze mensen te horen.” Slootweg heeft aandachtig geluisterd naar de verschillende ervaringen met problemen in de grensoverschrijdende zorg, maar concrete oplossingen zijn er nog niet. “We hanteren in Nederland drie wetten, maar dat is in Duitsland weer totaal anders”, zo vertelt het Kamerlid. “Dat maakt het niet eenvoudig.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Marije0.png

Montferlandse wethouder Eleveld wil lijsttrekker PRO Gelderland worden

Marije Eleveld, op dit moment nog onafhankelijk wethouder in de gemeente Montferland, doet een gooi naar het lijsttrekkerschap in de provinciale staten van Gelderland. Waar de move voor buitenstaanders verrassend is, is dat voor Eleveld niet het geval. Hiermee lijkt wel duidelijk dat ze er niet nog een periode als wethouder van Montferland aan vastknoopt.

WhatsApp Image 2026-05-20 at 18.08.33.jpeg

Christus Koningkerk in Vorden moet wijken voor appartementencomplex

Het college van Bronckhorst is voornemens medewerking te verlenen aan de komst van 25 levensloopbestendige appartementen op de locatie van de Christus Koningkerk in Vorden. De huidige kerk aan Het Jebbink moet daarvoor worden gesloopt. De appartementen zijn vooral bedoeld voor ouderen.

Gelderland Frischwaren.jpg

Vleesfabriek dicht: Emmerich verliest werkgever na ernstige bouwgebreken

Vleesproducent Gelderland Frischwaren in Emmerich sluit definitief de deuren. Na de acute ontruiming van de productiehal wegens ernstige bouwkundige gebreken, ziet moederconcern OSI af van herstel. Ruim honderd werknemers verliezen daardoor hun baan.

Efe Sapmaz (sultan) Rap20.jpg

Achterhoekse Sultan blikt na vijf jaar terug op deelname The Voice Turkije

Vijf jaar geleden deed Süleyman Efe Sapmaz uit Terborg mee aan de rapversie van The Voice Turkije. Onder zijn artiestennaam Sultan kwam hij onder leiding van zijn coach Murda tot de halve finale. Hij blikt terug op zijn avontuur en de afgelopen vijf jaar.

20260520_104721.jpg

Varsseveldse leerlingen in de ban van Water Race: ‘Water is goud waard’

Op basisschool de Meeander in Varsseveld is woensdagochtend de Water Race gelanceerd. 41 leerlingen uit groep 8 gaan de komende weken de strijd met elkaar aan voor een betere waterkwaliteit in hun omgeving. Samen met milieuorganisatie Race Against Waste wil Provincie Gelderland waterbewustzijn onder kinderen vergroten.

WhatsApp Image 2026-05-20 at 16.14.33.jpeg

Automobilist gewond nadat auto over de kop slaat op Netterdseweg in Azewijn

Bij een eenzijdig ongeval op de Netterdseweg in Azewijn is woensdagmiddag een persoon gewond geraakt. De auto kwam in de sloot terecht en maakte vervolgens een koprol.