gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Grensoverschrijdende zorg onder de loep

d6e8cd7fac94b72ab944cc091de05030
Redactie REGIO8 |

“Serieus genoeg nemen ze ons misschien nog niet, er zijn natuurlijk ook heel veel problemen in Den Haag”, stelt Anton Stapelkamp, burgemeester van Aalten. “Maar ik heb wel het idee dat het bewustzijn ervan aan het toenemen is.” Kamerlid Evert Jan Slootweg bezocht Dinxperlo om de verhalen van verschillende ervaringsdeskundigen aan te horen over de problemen waar de zorg in het grensgebied tegenaan loopt. “Er moet meer duidelijkheid komen over wat er nou wel en wat niet mag”, vindt Thea Meinen, coördinator informele zorg bij Careaz. “Niet met die moeilijke regeltjes en kleine lettertjes, dat maakt het ingewikkeld en daar worden wij onzeker van waardoor we minder goed met elkaar samenwerken.”

“Als woordvoerder voor het CDA heb ik het vaak over de nationale zorg, maar hoe het grensoverschrijdend gaat daar praat je eigenlijk weinig over”, aldus Slootweg. “Voor mij is het dus gewoon heel belangrijk om de ervaringen van deze mensen te horen.” Slootweg heeft aandachtig geluisterd naar de verschillende ervaringen met problemen in de grensoverschrijdende zorg, maar concrete oplossingen zijn er nog niet. “We hanteren in Nederland drie wetten, maar dat is in Duitsland weer totaal anders”, zo vertelt het Kamerlid. “Dat maakt het niet eenvoudig.”

Foto: REGIO8

Lees ook

JoostGerritsen0

Raadslid Joost Gerritsen moet 1200 euro terugbetalen aan Montferland

Helder-raadslid Joost Gerritsen moet 1200 euro terugbetalen aan de gemeente Montferland. Gerritsen heeft met zijn vorige partij Daadkracht partijgeld van de gemeente uitgegeven aan zaken waaraan dat volgens de gemeente niet had gemogen. Hij heeft het geld gebruikt voor zijn advocaat.

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem trekt 35 miljoen euro uit voor investeringen, maar ziet tekorten oplopen

De gemeente Doetinchem wil het komende jaar met circa 35 miljoen euro fors investeren. In de begroting voor 2026 was daarvoor nog 19,7 miljoen euro opgenomen. Het geld gaat onder meer naar ontwikkelingen op het gebied van sport, woningbouw en duurzaamheid. Ondanks dreigende tekorten in de komende jaren trekt Doetinchem nu toch flink de portemonnee.

GarvelCode0

Gravelbikers met gedragscode de Achterhoek in: ‘Wij respecteren de natuur’

Vijf Achterhoekse organisaties hebben zaterdag in Lochem hun handtekening gezet onder landelijke gedragsafspraken voor gravelbikers. De sport wordt steeds groter en ook in de Achterhoek trekken steeds meer fietsers met de gravelfiets de natuur in. Om ervoor te zorgen dat dit met respect wordt gedaan, is de Gravel Code in het leven geroepen.

1cbb15d7-13ff-3d4c-bef2-1a316919d781

Onrust na duel De Graafschap, man aangehouden

De wedstrijd tussen De Graafschap en FC Den Bosch heeft zondag een onrustig staartje gekregen. Twee stewards raakten gewond en er werd vanuit het uitvak bier richting thuissupporters gegooid.

WhatsApp Image 2026-09-28 at 10.19.18

Toegangsweg Ulft twee weken lang overdag dicht

De Ettenseweg, één van de toegangswegen tot Ulft, gaat vanaf maandag overdag twee weken lang dicht. Verkeer wordt omgeleid via industrieterrein de Rieze en de N817.

MexMeerdinkNIETVANONS

Achterhoeker Meerdink leidt Oranje met doelpunten langs Servië

Winterswijker Mexx Meerdink heeft zondagavond twee keer weten te scoren namens Oranje. In het met 1-2 gewonnen Nations League-duel met Servië zorgde de Achterhoekse spits voor beide doelpunten.