gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Grensoverschrijdende zorg onder de loep

d6e8cd7fac94b72ab944cc091de05030
Redactie REGIO8 |

“Serieus genoeg nemen ze ons misschien nog niet, er zijn natuurlijk ook heel veel problemen in Den Haag”, stelt Anton Stapelkamp, burgemeester van Aalten. “Maar ik heb wel het idee dat het bewustzijn ervan aan het toenemen is.” Kamerlid Evert Jan Slootweg bezocht Dinxperlo om de verhalen van verschillende ervaringsdeskundigen aan te horen over de problemen waar de zorg in het grensgebied tegenaan loopt. “Er moet meer duidelijkheid komen over wat er nou wel en wat niet mag”, vindt Thea Meinen, coördinator informele zorg bij Careaz. “Niet met die moeilijke regeltjes en kleine lettertjes, dat maakt het ingewikkeld en daar worden wij onzeker van waardoor we minder goed met elkaar samenwerken.”

“Als woordvoerder voor het CDA heb ik het vaak over de nationale zorg, maar hoe het grensoverschrijdend gaat daar praat je eigenlijk weinig over”, aldus Slootweg. “Voor mij is het dus gewoon heel belangrijk om de ervaringen van deze mensen te horen.” Slootweg heeft aandachtig geluisterd naar de verschillende ervaringen met problemen in de grensoverschrijdende zorg, maar concrete oplossingen zijn er nog niet. “We hanteren in Nederland drie wetten, maar dat is in Duitsland weer totaal anders”, zo vertelt het Kamerlid. “Dat maakt het niet eenvoudig.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-25 at 15.35.00

Brandweer blust brand in weiland met koeien in Varsseveld

Op een weiland in Varsseveld waar onder andere koeien in stonden, is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Voorbijgangers probeerden de brand nog te blussen, maar schakelde toch de brandweer in.

Rechtbank Arnhem  goede

Slachtoffer wist van niets terwijl collega’s live meekeken met seks

Een van hen had seks in de machinekamer, de ander startte een livestream en keek met collega's vanuit een technische ruimte mee. Twee matrozen uit de Achterhoek zouden aan boord van een marineschip in Den Helder seksueel beeldmateriaal hebben gemaakt en verspreid. Het slachtoffer kampt met paniekaanvallen.

BrandweerReanimatie

Brandweer Lochem doet mee met reanimatiepilot: 'Wij kunnen snel hulp bieden'

Brandweer Lochem wordt sinds begin deze maand ook gealarmeerd voor reanimaties in het eigen verzorgingsgebied. De brandweerpost doet mee aan een vrijwillige pilot binnen de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Postcommandant Eddy Hiddink is blij dat zijn korps op deze manier extra hulp kan verlenen.

giertank

Giertank gevuld met mest gekanteld in Zeddam

Een giertank die achter een trekker gekoppeld zat, is dinsdagochtend op de Terborgseweg in Zeddam op zijn zijkant terechtgekomen. De giertank was gevuld met mest, die na het ongeval licht uit de tank lekte.

Politie handboeien 4

Agenten vragen tweetal om ID, dan gaat het verschrikkelijk mis

Omstanders en een stroomstootwapen moesten er aan te pas komen om agenten te ontzetten: het liep in april vorig jaar in Lochem helemaal uit de hand toen om een identiteitsbewijs werd gevraagd. De rechtbank boog zich vrijdag over de zaak tegen twee mannen, die geprobeerd zouden hebben twee politiemensen te wurgen.

Coffeeshop0

Coffeeshop Magic verhoogt beloning gouden tip explosies naar 25.000 euro

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft de beloning voor de tip die leidt tot de aanhouding van de verdachte achter de explosies bij het pand verhoogd naar 25.000 euro. De cannabiszaak hoopt daarmee nieuwe informatie los te krijgen over de dader of daders van de aanslagen, die eind vorig jaar grote schade veroorzaakten aan de coffeeshop aan de Veemarkt.