Ulft, Netherlands

Graafschap verliest van Groningen

Regio8 | 21 november 2015 23:43 | Aangepast op 21 november 2015 23:43
In de eerste helft was De Graafschap een aantal keer dicht bij een doelpunt. Ted van de Pavert zag zijn kopbal van de doellijn verwijderd worden. Bryan Smeets pegelde een bal hard over het doel van Sergio Padt en ook Alexander Bannink kreeg de bal niet tussen de palen. Vlak voor rust scoorde FC Groningen wel, nadat het vooral via Michael de Leeuw al een aantal keer gevaarlijk was geweest. Albert Rusnak schoot met een volley onhoudbaar achter doelman Hidde Jurjus raak: 0-1.

In de tweede helft domineerde Groningen meer dan in de eerste helft. Een half uur voor tijd bracht oud-superboer Michael de Leeuw de bezoekers op fantastische wijze op 0-2. De aanvaller lobte de bal op Bergkampiaanse wijze over doelman Jurjus heen. Na een handsbal kreeg De Graafschap een strafschop, die aanvaller Nathan Kabasele wist te benutten. De Graafschap zocht na de 1-2 nog naar een gelijkspel, maar de winst van FC Groningen kwam niet meer in gevaar.

De Graafschap blijft door deze nederlaag onderaan staan in de Eredivisie. Volgende week wacht de cruciale uitwedstrijd tegen Cambuur Leeuwarden.

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....