gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Graafschap College op weg naar de Roparun

5a376eab308797e6039d381633243c85
Redactie REGIO8 |

“Ja fantastisch, je weet waar je dit voor doet”, vertelt een dolenthousiaste Cor Kevenaar, chauffeur van de delegatie uit Doetinchem. “Zeker als je dadelijk in Rotterdam komt en je ziet al die mensen weer buiten staan, dan staat het kippenvel op je lijf. Daar doe je het allemaal voor.” De Roparun is een loop waarbij de afstand van Hamburg of Parijs tot Rotterdam, rennend in estafettevorm, wordt afgelegd. Het is voor de Doetinchemmers de tweede keer dat ze deelnemen aan het evenement.

Het team van het Graafschap College heeft zich in het zweet gewerkt om een mooi bedrag in te zamelen voor het goede doel. “Het project levert genoeg op”, vindt Kevenaar. “Een benefietdiner in ons restaurant heeft vijfduizend euro opgeleverd.” Het team hoopt in totaal een bedrag van tienduizend euro op te halen en is bereid daar heel hard voor te rennen. “Ik heb er ontzettend veel zin in”, aldus loper Ruud Harmsen. “We gaan zeker de eindstreep weer halen, ik heb het volle vertrouwen in ons team.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Juwelierszaak in Gaanderen doelwit van ramkraak: 'Dit raakt ons enorm'

In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft er een ramkraak plaatsgevonden bij een juwelierszaak in Gaanderen. De schade aan het pand is enorm. Hoeveel er is buitgemaakt, is nog niet bekend.

156c5aee-c93a-4d3b-8129-631b99613626

De Graafschap draait wedstrijd om en wint kelderkraker van Jong FC Utrecht

De Graafschap heeft de wedstrijd tegen Jong FC Utrecht gewonnen. De ploeg van Thomas Duivenvoorden keek grotendeels tegen een achterstand aan, maar door een inhaalslag in de tweede helft, bleven de drie punten in Doetinchem: 2-1.

SmdiHagelkruis0

Hagelkruis in Kilder wordt na ruim zes eeuwen grondig gerestaureerd

Na meer dan zeshonderd jaar in weer en wind in een weiland in Kilder te hebben gestaan, is het Rijksmonument het Hagelkruis aan een broodnodige restauratiebeurt toe. Wethouder Merel Balduk van de gemeente Montferland vindt het belangrijk dat historische plekken zoals deze worden behouden.

ToegankelijkheidDTC10

Studenten zoeken naar obstakels in Doetinchem: 'De binnenstad is niet heel toegankelijk'

Een fiets die verkeerd geparkeerd staat of een reclamebord die midden in het loopgebied staat. Voor velen een klein obstakel maar voor mensen met een beperking bijvoorbeeld een mogelijk probleem. Studenten van het Graafschap College gingen daarom donderdagmiddag tijdens de Week van de Toegankelijkheid, samen met ervaringsdeskundige Saskia Tieben de binnenstad van Doetinchem in om te kijken waar er verbeterpunten zijn.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 12.29.50

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een prima herfstweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf restaurant Op de Brusse in De Heurne voorspelt de weerboer een prima herfstweekend met af en toe en bui.

PHOTO-2026-07-01-11-34-37

Studenten Graafschap College steken handen uit de mouwen in Gambia: 'Met weinig een heleboel kunnen'

Hoe verbouw je een school met beperkte middelen in een arm Afrikaans land? Dat gaan zestien studenten van het Graafschap College vanaf november zelf ervaren. Samen met docenten en begeleiders reizen ze voor bijna drie weken naar Gambia, waar ze een school en andere voorzieningen gaan opknappen.