gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Graafschap College op weg naar de Roparun

5a376eab308797e6039d381633243c85
Redactie REGIO8 |

“Ja fantastisch, je weet waar je dit voor doet”, vertelt een dolenthousiaste Cor Kevenaar, chauffeur van de delegatie uit Doetinchem. “Zeker als je dadelijk in Rotterdam komt en je ziet al die mensen weer buiten staan, dan staat het kippenvel op je lijf. Daar doe je het allemaal voor.” De Roparun is een loop waarbij de afstand van Hamburg of Parijs tot Rotterdam, rennend in estafettevorm, wordt afgelegd. Het is voor de Doetinchemmers de tweede keer dat ze deelnemen aan het evenement.

Het team van het Graafschap College heeft zich in het zweet gewerkt om een mooi bedrag in te zamelen voor het goede doel. “Het project levert genoeg op”, vindt Kevenaar. “Een benefietdiner in ons restaurant heeft vijfduizend euro opgeleverd.” Het team hoopt in totaal een bedrag van tienduizend euro op te halen en is bereid daar heel hard voor te rennen. “Ik heb er ontzettend veel zin in”, aldus loper Ruud Harmsen. “We gaan zeker de eindstreep weer halen, ik heb het volle vertrouwen in ons team.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-02 at 14.30.52

Fietser overleden na aanrijding in Doetinchem

Een fietser is overleden na een aanrijding op de Varsseveldseweg in Doetinchem. Een traumahelikopter is opgeroepen en landde in een nabijgelegen weiland, maar hulp mocht niet meer baten.

VB_FCEIGRA10

De Graafschap wil doorpakken in Eindhoven, Kwint aast op eerste treffer

Na de overwinning op FC Den Bosch op De Vijverberg hoopt De Graafschap zaterdag tegen FC Eindhoven de weg omhoog verder in te slaan. De Superboeren wonnen twee van hun laatste drie wedstrijden en trainer Thomas Duivenvoorden merkt dat het vertrouwen binnen zijn ploeg steeds verder groeit.

DiesmeToren10

Zes miljoen nodig voor Diemse toren: ‘Icoon moet behouden blijven’

Bijna zes miljoen euro is nodig om de Didamse Mariakerk en de bijbehorende toren te restaureren. De actie ‘Red de Diemse Toren’ wordt vrijdagavond officieel afgetrapt. Initiatiefnemer Ted Kok hoopt dat inwoners en bedrijven uit Didam de schouders eronder zetten.

Grens Suderwick Duitsland 2025

Achterhoek legt Duitslandplannen vast: goede buren, één koers

Het ligt niet aan de contacten met de Duitse partners. Die zijn goed. “Nederlandse en Duitse bestuurders weten elkaar snel te vinden”, zeggen Duitslandcoördinatoren Andrea Arens en Miranda van Balveren. Wat tot dusver ontbrak, was een gezamenlijke koers: één document waarin de acht Achterhoekse gemeenten vastleggen welke onderwerpen in de samenwerking met Duitsland voorrang krijgen.

WhatsApp Image 2026-10-02 at 10.55.02 (1)

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt maar aangenaam weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanuit Silvolde voorspelt Gerrit een aangenaam weekend.

Derksen_Geld2

Montferland betaalt werkende wethouder bijna 2.000 euro per maand aan wachtgeld

Montferland betaalt wethouder Jeanette Derksen bijna 2.000 euro per maand aan wachtgeld, terwijl ze gewoon actief is als wethouder. Derksen is na de gemeenteraadsverkiezingen minder gaan werken: van 100 naar 80 procent.