gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Graafschap College op weg naar de Roparun

5a376eab308797e6039d381633243c85
Redactie REGIO8 |

“Ja fantastisch, je weet waar je dit voor doet”, vertelt een dolenthousiaste Cor Kevenaar, chauffeur van de delegatie uit Doetinchem. “Zeker als je dadelijk in Rotterdam komt en je ziet al die mensen weer buiten staan, dan staat het kippenvel op je lijf. Daar doe je het allemaal voor.” De Roparun is een loop waarbij de afstand van Hamburg of Parijs tot Rotterdam, rennend in estafettevorm, wordt afgelegd. Het is voor de Doetinchemmers de tweede keer dat ze deelnemen aan het evenement.

Het team van het Graafschap College heeft zich in het zweet gewerkt om een mooi bedrag in te zamelen voor het goede doel. “Het project levert genoeg op”, vindt Kevenaar. “Een benefietdiner in ons restaurant heeft vijfduizend euro opgeleverd.” Het team hoopt in totaal een bedrag van tienduizend euro op te halen en is bereid daar heel hard voor te rennen. “Ik heb er ontzettend veel zin in”, aldus loper Ruud Harmsen. “We gaan zeker de eindstreep weer halen, ik heb het volle vertrouwen in ons team.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-13 at 09.26.24

Raad van State beslist: Van der Valk mag bouwen in Doetinchem

De bouw van een Van der Valk-hotel aan de A18 bij Doetinchem kan doorgaan. Dat heeft de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State vandaag beslist. Nadat de plaatselijke horeca haar verzet tegen het hotel had gestaakt, waren alleen vier toekomstige buren over. Die hebben nu bot gevangen. Juridisch verzet is niet meer mogelijk.

ongeval Zelhem

Bedrijfsbus schiet van weg Zelhem, bestuurder moet mee naar politiebureau

De bestuurder van een bedrijsbus is woensdagavond aangehouden na een eenzijdig ongeval op de Rondweg (N315) in Zelhem. Hij is niet gewond geraakt.

graviod

VIOD thuisbasis voor De Graafschap Vrouwen: ‘Een zorgvuldig traject doorlopen’

De Graafschap Vrouwen speelt dit seizoen haar thuiswedstrijden in de eredivisie op Sportpark Dichteren van de Doetinchemse tweedeklasser VIOD. Dit besluit is genomen na overleg tussen gemeente, beide clubs en de omwonenden.

DroogteVrachtwagen

Duitsland tornt aan ‘heilige’ zondag: vrachtwagens mogen de weg op uit economische nood

Geen vrachtwagens op zondag: in Duitsland is het al zeventig jaar bijna heilig. Maar om te voorkomen dat de lage waterstand van de Rijn ook de economie tot stilstand brengt, gaan Noordrijn-Westfalen en nog drie deelstaten waar de Rijn door stroomt overstag. Vrachtwagens mogen tijdelijk ook op zon- en feestdagen de weg op. Een kleine cultuurdoorbraak waar Nederlandse transporteurs al jaren op hopen.

kerkuilen theo weijers

Een goed muizenjaar zorgt voor een opvallende groei van populatie kerkuilen in de Achterhoek

Het gaat heel goed met de kerkuilen in de Achterhoek. Voor het eerst in jaren is de populatie opvallend gegroeid. En vliegen er weer meer uilen door de regio. Theo Weijers is een van de vrijwilligers die zich inzet voor de leefbaarheid van de uilen.

Euroscope_040

Vierde aflevering 'EuroScope': Is het gras voor boeren in Duitsland groener?

EuroScope is een serie van vijf afleveringen waarin REGIO8 samen met vier partneromroepen laten zien hoe Europa en de besluitvorming in Brussel het dagelijks leven van mensen beïnvloeden. Aflevering 4 gaat over waartoe samenwerking in het grensgebied leidt.