gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Graafschap College in actie voor RopaRun

36c831fd8c99fcf66db6f99ddf638c35
Redactie REGIO8 |
“De actie is zo populair dat er op dit moment voor één lunch nog plaatsen zijn”, zegt teamcaptain Yvonne van Rheenen daarover. “Er zijn natuurlijk heel veel mensen die normaal gesproken ook al eten bij de horeca en die zijn van te voren al op de hoogte gebracht. De studenten hebben er ook een speciaal menu voor bedacht, waarin alle vier de landen van de RopaRun vertegenwoordigd zijn.” Voor het Graafschap College is de deelname aan het evenement een uitgelezen mogelijkheid om er opdrachten aan te verbinden. “Dat begint ook steeds meer te komen. Vorig jaar was het nogal ad hoc, we konden eigenlijk pas op het laatste moment de beslissing nemen om mee te doen, dus toen konden we binnen de school niet veel meer organiseren. Dit jaar hebben we dat al veel eerder ingezet. De teamleiders van vorig jaar hebben in alle afdelingen een verhaaltje gedaan en daardoor veel meer afdelingen erbij betrokken.”

De RopaRun wordt gelopen in het Pinksterweekend (18-21 mei) en heeft twee startplaatsen: Parijs en Hamburg. Graafschap College Moves, het team dat vanuit de onderwijsinstelling mee doet, vertrekt vanuit de Duitse stad en heeft over deelname door studenten niet te klagen. “We proberen een zo breed mogelijk team samen te stellen. Dus zowel studenten, als docenten, als ondersteunend personeel en op dit moment hebben we acht studenten in het team zitten.” Het team is tijdens de loop rechtstreeks te volgen voor belangstellenden en thuisblijvers. “Wij hebben twee kastjes mee in de lopersbussen en die registreren precies waar we op welk moment zijn. Op het moment dat we dan bij de fanzone in Zutphen aankomen dan hopen we daar zoveel mogelijk mensen te zien. Dan kunnen mensen een uurtje van tevoren kijken en zien hoe laat we daar gaan arriveren.”
Foto: REGIO8

Lees ook

VAMACEDIT2

WK zijspancross na dertien jaar terug in Varsseveld: ‘Heel bijzonder dat het hier is’

Na dertien jaar zijn de beste zijspancrossers weer te vinden in Varsseveld. In het tweede weekend van september vormt crossbaan de Vennebulten het decor voor de strijd om de wereldtitels. Wat deze editie extra bijzonder maakt: niet alleen is het dertien jaar geleden dat het WK hier voor het laatst werd verreden, ook is het de eerste keer dat de quads om de wereldtitel strijden.

Clint Leemans

De Graafschap verliest laatste oefenduel: ‘Er zit muziek in, maar er moet wat bij’

De Graafschap heeft zaterdag op een bomvol Sportpark Pluimerskamp in Zelhem de voorbereiding afgesloten met een ruime nederlaag tegen Excelsior Rotterdam. Op het veld van ZZC’20 werd het 1-5 voor de eredivisionist. Ondanks het teleurstellende resultaat heerst er bij Clint Leemans toch een goed gevoel over de voorbereiding.

Wijnjaar0

Droogte is niet voor iedereen slecht nieuws: Gendringse wijnboer ziet topjaar aankomen

Waar veel boeren met de handen in het haar zitten vanwege de droogte, kijkt wijnboer Leon Masselink met een grote glimlach naar zijn wijngaard bij Gendringen. De wijnranken op ’t Oerlegoed hangen vol druiven en volgens de Achterhoekse wijnmaker kan 2026 zomaar een uitzonderlijk wijnjaar worden.

GerritMegchelen0

Weerboer Gerrit voorspelt een zonnig en droog weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij Nostalgie Megchelen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

OngevalA12Blur

A12 ter hoogte van Beek afgesloten na ernstig ongeval: meerdere gewonden

De snelweg A12 is vrijdagochtend richting de Duitse grens afgesloten. Ter hoogte van Beek heeft een ernstig ongeval plaatsgevonden waarbij meerdere voertuigen zijn betrokken.

GLDHavenEmmerich

Droogte treft ook Emmerichse haven: Logistieke uitdaging en stijgende kosten voor Nederland

De aanhoudende droogte stopt niet bij de grens. Ook in Duitsland zijn de gevolgen groot. Voor vrachtschepen ontstaan er nu moeilijkheden. Bij Port Emmerich is dit al te merken, en die effecten worden ook in de Achterhoek voelbaar.