gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Graafschap College in actie voor RopaRun

36c831fd8c99fcf66db6f99ddf638c35
Redactie REGIO8 |
“De actie is zo populair dat er op dit moment voor één lunch nog plaatsen zijn”, zegt teamcaptain Yvonne van Rheenen daarover. “Er zijn natuurlijk heel veel mensen die normaal gesproken ook al eten bij de horeca en die zijn van te voren al op de hoogte gebracht. De studenten hebben er ook een speciaal menu voor bedacht, waarin alle vier de landen van de RopaRun vertegenwoordigd zijn.” Voor het Graafschap College is de deelname aan het evenement een uitgelezen mogelijkheid om er opdrachten aan te verbinden. “Dat begint ook steeds meer te komen. Vorig jaar was het nogal ad hoc, we konden eigenlijk pas op het laatste moment de beslissing nemen om mee te doen, dus toen konden we binnen de school niet veel meer organiseren. Dit jaar hebben we dat al veel eerder ingezet. De teamleiders van vorig jaar hebben in alle afdelingen een verhaaltje gedaan en daardoor veel meer afdelingen erbij betrokken.”

De RopaRun wordt gelopen in het Pinksterweekend (18-21 mei) en heeft twee startplaatsen: Parijs en Hamburg. Graafschap College Moves, het team dat vanuit de onderwijsinstelling mee doet, vertrekt vanuit de Duitse stad en heeft over deelname door studenten niet te klagen. “We proberen een zo breed mogelijk team samen te stellen. Dus zowel studenten, als docenten, als ondersteunend personeel en op dit moment hebben we acht studenten in het team zitten.” Het team is tijdens de loop rechtstreeks te volgen voor belangstellenden en thuisblijvers. “Wij hebben twee kastjes mee in de lopersbussen en die registreren precies waar we op welk moment zijn. Op het moment dat we dan bij de fanzone in Zutphen aankomen dan hopen we daar zoveel mogelijk mensen te zien. Dan kunnen mensen een uurtje van tevoren kijken en zien hoe laat we daar gaan arriveren.”
Foto: REGIO8

Lees ook

Thomas0

Gelderse kraker leeft bij De Graafschap: ‘Je voelt dat het een bijzondere wedstrijd is’

De Graafschap speelt zondag de Gelderse kraker tegen Vitesse in het GelreDome. Met een overwinning komen de Doetinchemmers op gelijke hoogte met de Arnhemmers en sluiten ze weer aan bij de subtop. Na de belangrijke zege op bezoek bij FC Volendam hoopt trainer Thomas Duivenvoorden dat zijn ploeg die lijn kan doortrekken.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Raad Bronckhorst wil oplossing voor onafgemaakte wijk De Punderink in Steenderen

De Bronckhorster gemeenteraad wil dat er een oplossing komt voor de problemen in de Steenderense wijk De Punderink. Door het faillissement van projectontwikkelaar BNO Vastgoed is de openbare ruimte niet afgemaakt. Bewoners zitten onder meer zonder weg, ontbrekende straatverlichting en problemen met de waterafvoer. CDA, VVD en Lokaal Bronckhorst stelden hierover vragen aan wethouder Robert van Velsen.

Gerrits Weerpraot12340

Weerboer Gerrit voorspelt vanuit zijn eigen stal een droog weekend voor de Achterhoek

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. De weerboer voorspelt vanuit zijn eigen koeienstal een droog, maar een deels bewolkt weekend.

WhatsApp Image 2026-11-06 at 13.02.33

Fatbikes mogelijk doelwit bij inbraakpoging in fietsenwinkel, eigenaar doet aangifte

Bij fietsenwinkel La Souris in Doetinchem is in de nacht van donderdag op vrijdag vermoedelijk een explosief afgegaan. Daardoor ontstond schade aan het winkelpand. Vermoedelijk waren fatbikes in de winkel het doelwit.

Gemeentehuis

Na kinderburgemeester krijgt Montferland mogelijk een kinderraad

Volgens goed gebruik in Montferland dient de kinderburgemeester elk jaar een motie in. Eerdere kinderburgemeesters zorgden bijvoorbeeld al voor gratis schoolfruit en een heksenwandelroute. Kinderburgemeester Laut van den Bosch gaat vol voor de democratie, in zijn motie roept hij op om te onderzoeken of er een kinderraad in Montferland kan komen. Dit werd door een grote meerderheid van de raad omarmt.

Beertje0

Bijna tweehonderd potentiële pleegouders melden zich na berenactie Montferland

Een actie van de gemeente Montferland waar gigantische knuffelberen op plekken in de gemeente staan is volgens wethouder Ingrid Wolsing een groot succes. Door middel van de beren en een informatiezuil hoopt de gemeente potentiële pleegouders te enthousiasmeren, en dat is gelukt. In de eerste week hebben 188 inwoners zich gemeld voor aanvullende informatie.