Ulft, Netherlands

Gloednieuwe bedden voor patiënten van het Slingeland Ziekenhuis

Foto: REGIO8
Patiënten die in het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem zijn opgenomen kunnen vanaf vrijdag in gloednieuwe bedden liggen. In totaal worden er de komende weken 270 ziekenhuisbedden vervangen door een nieuw model, de eerste vijftig zijn inmiddels binnen. Marit Mulder was de allereerste patiënt met een nieuw bed.
Bart Sollman | Viggo Zweverink | 5 april 2024 16:37 | Aangepast op 5 april 2024 16:37
"Het bed dat ik toevallig had was ook kapot, hij was ook wel aan vervanging toe", zegt Mulder. Volgens het personeel en de patiënten is het nieuwe ziekenhuisbed een flinke verbetering ten opzichte van het oude type. Projectleider Jetty van Cronenburg geeft aan dat dit model meer leek op een normaal bed: "Dit bed is meer een medisch hulpmiddel. Verpleegkundigen kunnen hiermee makkelijker rijden en het bed heeft een lichtschakelaar die brandt in het donker, dat had ons oude bed allemaal niet." Ook patiënt Mulder is te spreken over het bed: "Het bed heeft handgrepen waardoor je beter op kan staan en rechtop kan zitten."

Alle 270 bedden in het Slingeland worden de komende twee weken stapsgewijs vervangen. Een enorme logistieke operatie, vertelt de projectleider. "Het zijn geen luciferdoosjes, dus er moet wel echt een schema voor zijn", licht Cronenberg toe. "De bedden worden gecontroleerd door de leverancier, daarna worden ze door de afdeling zorgtechnologie met een computer doorgelezen." Wanneer de bedden zijn schoongemaakt en opgemaakt, worden ze verplaatst naar de desbetreffende afdeling.

Zo weinig mogelijk hinder
Het is de bedoeling dat patiënten zo weinig mogelijk hinder ondervinden. "In eerste instantie zetten wij de bedden op de opslagplek, zodat deze voor nieuwe patiënten gepakt kunnen worden", zegt Cronenberg. "Op het laatst zullen wij patiënten over moeten tillen, maar dat willen wij zover mogelijk voorkomen."

Lees ook

Kinderen doen mee met de profs bij Living Statues in Doetinchem

Het centrum van Doetinchem was zaterdag en zondag volgepakt met straattheater op topniveau vanwege h...

Aanpak van binnenstad Doetinchem begint met 'kijkoperatie' Hamburgerstraat

De binnenstad van Doetinchem gaat de komende tijd flink op de schop. De gemeente werkt aan de uitvoe...

Verwarde man in Doetinchem van straat gehaald door politie

Hulpdiensten hebben zaterdagavond een verwarde man op de Bilderdijkstraat benaderd en uiteindelijk o...

Doetinchem blijft worstelen met daklozenprobleem: 'De groei lijkt aanzienlijk'

Zoals de laatste tijd vaker het geval was in de gemeenteraad van Doetinchem, ging het ook donderdaga...

Van kattencafé tot Pokémon-winkel: Nog vijftien kanshebbers op gratis winkel in Doetinchem

Van een schminkwinkel tot aan een gespecialiseerde Pokémon-winkel: de kanshebbende winkelideeën voor...

Vergeten pannetje zorgt voor grote hoeveelheid rook in woning in Doetinchem

Een vergeten pannetje op het vuur heeft woensdagmiddag voor flinke rookontwikkeling gezorgd in een w...