gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Glasvezel voor buitengebied van Berkelland

f1db95ad405e0fb58e3c031cdfae2a5e
Redactie REGIO8 |
"Nou, wat was het spannend", aldus wethouder Han Boer van Berkelland. "Ik ben erg blij dat we glasvezel krijgen, het is zo goed voor de inwoners en bedrijven in onze gemeente." In totaal hebben 2204 inwoners (57,9%) in het buitengebied van de gemeente Berkelland zich ingeschreven tijdens de vraagbundeling. Dat betekent dat CIF kan beginnen met de aanleg, aangezien de eis is gehaald. Aan het einde van vorige week had pas 43% zich ingeschreven. "De inwoners hebben zich goed gerealiseerd dat het nu of nooit was voor Berkelland", aldus de wethouder. Overigens is het voor mensen ook na vandaag nog mogelijk om zich in te schrijven.

Aannemer GNT start na de vakantie met de werkzaamheden. Naar verwachting is medio 2017 de aanleg gereed. Vorige week werd al bekend dat er in Winterswijk gestart kan worden met de aanleg. In de rest van de Achterhoekse gemeenten wordt later gestart met een vraagbundeling. De volgorde waarin de gemeenten aan de beurt zijn is als volgt: Oost Gelre, Aalten, Lochem, Zutphen, Oude IJsselstreek, Doetinchem, Bronckhorst, Doesburg en Montferland.

Lees ook

JoostGerritsen0

Raadslid Joost Gerritsen moet 1200 euro terugbetalen aan Montferland

Helder-raadslid Joost Gerritsen moet 1200 euro terugbetalen aan de gemeente Montferland. Gerritsen heeft met zijn vorige partij Daadkracht partijgeld van de gemeente uitgegeven aan zaken waaraan dat volgens de gemeente niet had gemogen. Hij heeft het geld gebruikt voor zijn advocaat.

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem trekt 35 miljoen euro uit voor investeringen, maar ziet tekorten oplopen

De gemeente Doetinchem wil het komende jaar met circa 35 miljoen euro fors investeren. In de begroting voor 2026 was daarvoor nog 19,7 miljoen euro opgenomen. Het geld gaat onder meer naar ontwikkelingen op het gebied van sport, woningbouw en duurzaamheid. Ondanks dreigende tekorten in de komende jaren trekt Doetinchem nu toch flink de portemonnee.

GarvelCode0

Gravelbikers met gedragscode de Achterhoek in: ‘Wij respecteren de natuur’

Vijf Achterhoekse organisaties hebben zaterdag in Lochem hun handtekening gezet onder landelijke gedragsafspraken voor gravelbikers. De sport wordt steeds groter en ook in de Achterhoek trekken steeds meer fietsers met de gravelfiets de natuur in. Om ervoor te zorgen dat dit met respect wordt gedaan, is de Gravel Code in het leven geroepen.

1cbb15d7-13ff-3d4c-bef2-1a316919d781

Onrust na duel De Graafschap, man aangehouden

De wedstrijd tussen De Graafschap en FC Den Bosch heeft zondag een onrustig staartje gekregen. Twee stewards raakten gewond en er werd vanuit het uitvak bier richting thuissupporters gegooid.

WhatsApp Image 2026-09-28 at 10.19.18

Toegangsweg Ulft twee weken lang overdag dicht

De Ettenseweg, één van de toegangswegen tot Ulft, gaat vanaf maandag overdag twee weken lang dicht. Verkeer wordt omgeleid via industrieterrein de Rieze en de N817.

MexMeerdinkNIETVANONS

Achterhoeker Meerdink leidt Oranje met doelpunten langs Servië

Winterswijker Mexx Meerdink heeft zondagavond twee keer weten te scoren namens Oranje. In het met 1-2 gewonnen Nations League-duel met Servië zorgde de Achterhoekse spits voor beide doelpunten.