gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gesink wil etappezege in de Tour de France

52fb7982570642fa99f091b173af6d1c
Redactie REGIO8 |

"Ik ben op het moment goed bezig", vindt Robert Gesink. Op het NK in Montferland werd hij derde tijdens de tijdrit en ook bij de wegwedstrijd liet hij zichzelf in de kopgroep zien. De Varssevelder liet de Ronde van Zwitserland en het Critérium du Dauphiné schieten om juist later in de ronde van Frankrijk goed te zijn. "Ik voel me goed", benadrukt Gesink. "Ik zit goed in m’n vel en ik hoop in de tweede of derde week kansen te zien om voor een ritoverwinning te rijden." Hij put vertrouwen uit zijn ritzege in de Vuelta van vorig jaar: "Als dat in de Tour zou lukken, zou dat goud zijn. Daar gaan we voor."

Het NK Wielrennen was voor Gesink de laatste prikkel richting de Tour. "In een wedstrijd kun je jezelf nog iets meer pijn doen dan in een training", aldus de wielrenner, die merkte dat het goed zat met de benen. Koen Bouwman uit Ulft heeft vertrouwen in zijn teamgenoot. "Robert heeft hier nog maar eens bewezen dat hij écht in goede doen is", aldus de 23-jarige wielrenner over de prestaties van zijn collega op het afgelopen NK. "Het geeft aan dat hij in vorm is en dat hij echt vertrouwen in zichzelf moet hebben. Ik weet zeker dat hij dat in zich heeft."

Bouwman hoopt op deelname aan Vuelta
Waar Gesink droomt van een etappezege in de Tour, is het voor Bouwman nog maar de vraag waar hij gaat koersen. De Ulftenaar gaat na een korte rustperiode drie weken op hoogtestage. Na deelname aan de Ronde van Polen hoopt hij op deelname aan de Vuelta in Spanje. "Er moeten drie man afvallen, maar ik zit er in ieder geval bij", aldus de in de voorselectie opgenomen Bouwman. Na zijn kunststukje in de Dauphiné wil de Ulftse wielrenner zich weer laten zien: "Als ik een vrije rol krijg, ga ik zeker proberen weer mee te zitten."

Foto: REGIO8

Lees ook

John Haverdil en Marco Bouman

Help DRU door de winter, 573.000 euro nodig van raad Oude IJsselstreek

Het DRU Industriepark in Ulft is in acute nood. Het college van Oude IJsselstreek vraagt de gemeenteraad van Oude IJsselstreek om 573.000 euro om het theater met popzaal, horeca, onderwijs en ondernemingen door de winter te helpen.

GRAALM0

Duivenvoorden ziet stijgende lijn bij De Graafschap, maar waakt voor Jong FC Utrecht

De Graafschap lijkt na een uiterst moeizame start van het seizoen langzaam de weg omhoog te vinden. Toch staan de Superboeren nog altijd op de negentiende plaats in de Keuken Kampioen Divisie. Om de stijgende lijn door te trekken, wacht op De Vijverberg een treffen met de huidige hekkensluiter Jong FC Utrecht.

Merel

Montferland wil vaker ‘ja’ zeggen tegen recreatie op eigen erf

Een bed and breakfast in een leegstaand bijgebouw of hobbyworkshops met een theetuin op het eigen terrein: Montferland wil inwoners in het buitengebied meer ruimte geven voor kleinschalige recreatie. Volgens wethouder Merel Balduk sluiten de huidige regels onvoldoende aan bij wat inwoners tegenwoordig willen. “We moesten te vaak ‘nee’ zeggen tegen initiatieven die eigenlijk heel passend waren voor Montferland.”

OngevalTankstationWehl

Twee gewonden bij frontale botsing op Broekhuizerstraat in Wehl

Op de Broekhuizerstraat in Wehl zijn donderdagmiddag twee auto's frontaal met elkaar in botsing gekomen. Twee personen zijn voor controle naar het ziekenhuis gebracht. De weg is voorlopig afgesloten.

JorisClinic0

Kinderen leren veldrijden van Joris Nieuwenhuis in Zelhem: ‘We hebben gewoon plezier’

Meer dan zestig kinderen deden woensdagmiddag mee aan een veldrijclinic op de voormalige vuilnisbult in Zelhem, gegeven door Zelhemmer Joris Nieuwenhuis. De veldrijder hoopt hierdoor samen met de gemeente, KNWU en RTV Vierakker-Wichmond kinderen al jong de liefde voor de sport te leren.

Flexflitser Gaanderen

Flexflitser aan Liemersweg in Doetinchem gaat weer verhuizen

De flexflitser aan de Liemersweg in Doetinchem gaat weer verhuizen. De flitser rouleert iedere acht weken tussen drie locaties van waar twee in Gaanderen. Sinds half augustus staat deze aan de Liemersweg. Aan de Rijksweg zorgde de paal voor veel opschudding.