gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gesink wil etappezege in de Tour de France

52fb7982570642fa99f091b173af6d1c
Redactie REGIO8 |

"Ik ben op het moment goed bezig", vindt Robert Gesink. Op het NK in Montferland werd hij derde tijdens de tijdrit en ook bij de wegwedstrijd liet hij zichzelf in de kopgroep zien. De Varssevelder liet de Ronde van Zwitserland en het Critérium du Dauphiné schieten om juist later in de ronde van Frankrijk goed te zijn. "Ik voel me goed", benadrukt Gesink. "Ik zit goed in m’n vel en ik hoop in de tweede of derde week kansen te zien om voor een ritoverwinning te rijden." Hij put vertrouwen uit zijn ritzege in de Vuelta van vorig jaar: "Als dat in de Tour zou lukken, zou dat goud zijn. Daar gaan we voor."

Het NK Wielrennen was voor Gesink de laatste prikkel richting de Tour. "In een wedstrijd kun je jezelf nog iets meer pijn doen dan in een training", aldus de wielrenner, die merkte dat het goed zat met de benen. Koen Bouwman uit Ulft heeft vertrouwen in zijn teamgenoot. "Robert heeft hier nog maar eens bewezen dat hij écht in goede doen is", aldus de 23-jarige wielrenner over de prestaties van zijn collega op het afgelopen NK. "Het geeft aan dat hij in vorm is en dat hij echt vertrouwen in zichzelf moet hebben. Ik weet zeker dat hij dat in zich heeft."

Bouwman hoopt op deelname aan Vuelta
Waar Gesink droomt van een etappezege in de Tour, is het voor Bouwman nog maar de vraag waar hij gaat koersen. De Ulftenaar gaat na een korte rustperiode drie weken op hoogtestage. Na deelname aan de Ronde van Polen hoopt hij op deelname aan de Vuelta in Spanje. "Er moeten drie man afvallen, maar ik zit er in ieder geval bij", aldus de in de voorselectie opgenomen Bouwman. Na zijn kunststukje in de Dauphiné wil de Ulftse wielrenner zich weer laten zien: "Als ik een vrije rol krijg, ga ik zeker proberen weer mee te zitten."

Foto: REGIO8

Lees ook

VBVVVGRA10

De Graafschap treft oud-trainer Dijkhuizen in duel tegen VVV-Venlo

De Graafschap maakt zich op voor de derde competitiewedstrijd van het seizoen. Na een stroeve seizoenstart met een gelijkspel tegen Helmond Sport en een thuisnederlaag tegen Jong AZ treffen de superboeren zondagmiddag VVV-Venlo in de Koel.

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

Gerrits WeerpraotDUIM0

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend vanuit Mariënvelde

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Mariënvelde voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 14.31.25

Geen gewonden bij botsing tussen twee auto’s in Doetinchem

Twee personenauto’s zijn donderdagmiddag met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

Huntenpop202610

Geen Tomorrowland maar Huntenpop: Nieuw soort tent maakt Europees debuut in Ulft

Een opvallende nieuwe eyecatcher op de 35e editie van Huntenpop in Ulft dit weekend. Een 25-meter brede koepel wordt omgedoopt tot discodome. Het is de eerste keer dat de tent op een Europees festival te zien is. De eer zou eerst aan het Achterhoekse festival voorbij gaan.