gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gesink wil etappezege in de Tour de France

52fb7982570642fa99f091b173af6d1c
Redactie REGIO8 |

"Ik ben op het moment goed bezig", vindt Robert Gesink. Op het NK in Montferland werd hij derde tijdens de tijdrit en ook bij de wegwedstrijd liet hij zichzelf in de kopgroep zien. De Varssevelder liet de Ronde van Zwitserland en het Critérium du Dauphiné schieten om juist later in de ronde van Frankrijk goed te zijn. "Ik voel me goed", benadrukt Gesink. "Ik zit goed in m’n vel en ik hoop in de tweede of derde week kansen te zien om voor een ritoverwinning te rijden." Hij put vertrouwen uit zijn ritzege in de Vuelta van vorig jaar: "Als dat in de Tour zou lukken, zou dat goud zijn. Daar gaan we voor."

Het NK Wielrennen was voor Gesink de laatste prikkel richting de Tour. "In een wedstrijd kun je jezelf nog iets meer pijn doen dan in een training", aldus de wielrenner, die merkte dat het goed zat met de benen. Koen Bouwman uit Ulft heeft vertrouwen in zijn teamgenoot. "Robert heeft hier nog maar eens bewezen dat hij écht in goede doen is", aldus de 23-jarige wielrenner over de prestaties van zijn collega op het afgelopen NK. "Het geeft aan dat hij in vorm is en dat hij echt vertrouwen in zichzelf moet hebben. Ik weet zeker dat hij dat in zich heeft."

Bouwman hoopt op deelname aan Vuelta
Waar Gesink droomt van een etappezege in de Tour, is het voor Bouwman nog maar de vraag waar hij gaat koersen. De Ulftenaar gaat na een korte rustperiode drie weken op hoogtestage. Na deelname aan de Ronde van Polen hoopt hij op deelname aan de Vuelta in Spanje. "Er moeten drie man afvallen, maar ik zit er in ieder geval bij", aldus de in de voorselectie opgenomen Bouwman. Na zijn kunststukje in de Dauphiné wil de Ulftse wielrenner zich weer laten zien: "Als ik een vrije rol krijg, ga ik zeker proberen weer mee te zitten."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-29 at 20.05.41

De Graafschap wacht nog steeds op eerste zege

De Graafschap is er zaterdag niet in geslaagd om de eerste overwinning van het seizoen te behalen. Het kwam vlak voor rust terug in de wedstrijd tegen Almere City FC (1-1), maar vergat na de thee om de voorsprong te nemen en werd daarna door de Flevolanders hard aangepakt: 1-4.

WhatsApp Image 2026-08-27 at 07.59.34

Na anderhalf jaar voorbereiding is Zelhem bijna klaar voor WK Trial

Nog één week wachten en dan strijkt de internationale trialwereld neer bij de voormalige vuilnisbult in Zelhem. Tientallen motorrijders laten op 4, 5 en 6 september hun behendigheid zien tijdens de Nederlandse ronde van het WK Trial. Achter de schermen wordt ondertussen de laatste hand gelegd aan het parcours. Kartrekker Dick Bulten kijkt met trots naar het resultaat van ruim anderhalf jaar voorbereiding.

b9a260de-a153-3112-9de8-41acd48ae6fc

Man (68) aangehouden nadat video van potloodventer viral gaat

De politie heeft een 68-jarige man uit Montferland aangehouden die in beeld kwam nadat Valerie tijdens een wandeling begin augustus werd achtervolgd door een potloodventer. De man is gehoord en wordt verdacht van schennispleging.

GRAALM0

De Graafschap op jacht naar broodnodige punten tegen Almere City

De Graafschap is na een moeizame seizoensstart dringend op zoek naar punten. Na slechts één punt uit de eerste drie wedstrijden moet het zaterdagavond op de eigen Vijverberg beter tegen Almere City. Verdediger Thomas Kok kan de Superboeren daarbij weer helpen. De 28-jarige Brabander vertrok afgelopen zomer nog uit Doetinchem, maar keerde deze week verrassend terug.

DSC02743

De Graafschap Onder-21 versterkt zich met Feyenoorder Ringeling

De Graafschap heeft de selectie van Onder-21 versterkt met de 20-jarige Sam Ringeling. De centrale verdediger komt transfervrij over van Feyenoord en sluit per direct aan bij het opleidingsteam van de Doetinchemmers.

Wielrennen234

Ronde van Ulft en Ronde van de Achterhoek slaan handen ineen: 'Ideaalplaatje'

De Ronde van de Achterhoek en de Ronde van Ulft slaan dit jaar de handen ineen. Komende zondag komen de wielerfans volop aan hun trekken in Ulft. De regionale ronde profiteert onder meer van de lokale contacten, terwijl de Ulftse organisatie kan meeliften op de vergunning en faciliteiten van de grotere koers. Voor de Ronde van Ulft betekent de samenwerking bovendien een aantal veranderingen.