gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gesink wil etappezege in de Tour de France

52fb7982570642fa99f091b173af6d1c
Redactie REGIO8 |

"Ik ben op het moment goed bezig", vindt Robert Gesink. Op het NK in Montferland werd hij derde tijdens de tijdrit en ook bij de wegwedstrijd liet hij zichzelf in de kopgroep zien. De Varssevelder liet de Ronde van Zwitserland en het Critérium du Dauphiné schieten om juist later in de ronde van Frankrijk goed te zijn. "Ik voel me goed", benadrukt Gesink. "Ik zit goed in m’n vel en ik hoop in de tweede of derde week kansen te zien om voor een ritoverwinning te rijden." Hij put vertrouwen uit zijn ritzege in de Vuelta van vorig jaar: "Als dat in de Tour zou lukken, zou dat goud zijn. Daar gaan we voor."

Het NK Wielrennen was voor Gesink de laatste prikkel richting de Tour. "In een wedstrijd kun je jezelf nog iets meer pijn doen dan in een training", aldus de wielrenner, die merkte dat het goed zat met de benen. Koen Bouwman uit Ulft heeft vertrouwen in zijn teamgenoot. "Robert heeft hier nog maar eens bewezen dat hij écht in goede doen is", aldus de 23-jarige wielrenner over de prestaties van zijn collega op het afgelopen NK. "Het geeft aan dat hij in vorm is en dat hij echt vertrouwen in zichzelf moet hebben. Ik weet zeker dat hij dat in zich heeft."

Bouwman hoopt op deelname aan Vuelta
Waar Gesink droomt van een etappezege in de Tour, is het voor Bouwman nog maar de vraag waar hij gaat koersen. De Ulftenaar gaat na een korte rustperiode drie weken op hoogtestage. Na deelname aan de Ronde van Polen hoopt hij op deelname aan de Vuelta in Spanje. "Er moeten drie man afvallen, maar ik zit er in ieder geval bij", aldus de in de voorselectie opgenomen Bouwman. Na zijn kunststukje in de Dauphiné wil de Ulftse wielrenner zich weer laten zien: "Als ik een vrije rol krijg, ga ik zeker proberen weer mee te zitten."

Foto: REGIO8

Lees ook

PontbaasDirkWijers0

Dirk Wijers viert halve eeuw als pontbaas van Bronkhorsterveer: 'Je kunt hier van alles doen'

Al vijftig jaar staat Dirk Wijers aan het roer van een van de belangrijkste verbindingen tussen de Veluwe en de Achterhoek. De 74-jarige Bronkhorster pontbaas heeft in die halve eeuw ontelbare mensen van de ene naar de andere oever gebracht. De stoïcijnse pontbaas werd woensdagochtend met een smoesje naar Herberg De Gouden Leeuw gelokt, waar hij ter ere van zijn vijftigjarig jubileum in het zonnetje werd gezet.

Frederik Jacob Weber

Doetinchemmer schrijft boek na hersentumor: ‘Ik wist niet dat het leven zo mooi kon zijn’

Een hersentumor ter grootte van anderhalve sinaasappel zette elf jaar geleden het leven van de 49-jarige Frederik Jacob Weber uit Doetinchem op zijn kop. In de zware herstelperiode besloot hij zijn ervaringen op papier te zetten om deze periode te kunnen verwerken. Deze ervaringen vormden de basis voor zijn eigen boek dat op 10 september gelanceerd werd.

DJI_20261026142410_0134_D

Hoogste punt bereikt voor veertig sociale huurappartementen naast station Doetinchem

Naast station Doetinchem zijn de afgelopen maanden nieuwe sociale huurappartementen uit de grond verrezen. Bij de bouw van de veertig appartementen is inmiddels het hoogste punt bereikt. Daarmee krijgt het Stationskwartier, zoals het woongebied heet, steeds meer vorm.

WhatsApp Image 2026-10-27 at 23.03.56

De Graafschap sneuvelt weer in eerste bekerronde

Ook dit seizoen is De Graafschap in de Eurojackpot KNVB-beker niet verder gekomen dan ronde 1. In het Parkstad Limburg Stadion werd met 1-0 verloren van Roda JC.

2e2d95ac-c2e6-4e4d-8560-19411610fb6a

Parkeren in Duitse grenssteden duurder? Kleve wil tarieven met 50 procent verhogen

Parkeren in Kleve en Emmerich kan vanaf 2027 duurder worden. In Kleve liggen verhogingen tot 50 procent op tafel, Emmerich krijgt ook te maken met een verhoging van de parkeertarieven in de binnenstad. De aanjager van het duurder worden is een wijziging van btw-regels.

profielschetsLochem0

Lochem zoekt verbindende burgemeester met gevoel voor nuchterheid

Inlevingsvermogen, verbindend, vernieuwingsgericht en benaderbaar, dat zijn eigenschappen die de nieuwe burgemeester van Lochem moet hebben. Tijdens een extra raadsvergadering heeft de gemeenteraad de profielschets van de nieuwe burgemeester vastgesteld en overhandigd aan de commissaris van de Koning.