gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gemeente gunt Tom toch kavel in Zeddam

740e454453aa18764c4eded77f42f97e

Starter Tom Reijers krijgt na een periode van grote onzekerheid door ingrijpen van de gemeenteraad van Montferland alsnog een felbegeerd kavel in zijn thuisdorp Zeddam. Een andere geïnteresseerde met een hoger bod leek de locatie te krijgen, maar door een aangenomen amendement moet de wethouder de plek alsnog aan Tom verkopen.

Redactie REGIO8 |

"Blijdschap, euforie en opluchting", zo omschrijft Reijers zijn gevoel. "Het was een periode van bijna een jaar met veel onzekerheid en onduidelijkheid. Dat het dan een positief resultaat heeft geleid doet mij goed." De kavel aan de Meester Helmesstraat ging tot drie keer toe in de verkoop zonder dat zich geïnteresseerden meldden. Na het verhogen van de starterslening was het voor Tom alsnog mogelijk om een woning te bouwen op de locatie, waarna hij contact opnam met de gemeente. "Hij had meteen goede plannen liggen en ik gunde het hem van harte", zegt wethouder Walter Gerritsen, die vervolgens de locatie weer in de verkoop liet gaan. "Het verkoopproces moest toch open en transparant zijn en toen was er iemand die hem overbood."

Het college wilde het perceel verkopen aan de hoogste bieder, maar door een donderdagavond aangenomen amendement moet de wethouder de locatie alsnog aan de 28-jarige Zeddammer verkopen. Drie raadsleden stemden tegen het amendement, waaronder Freddy van Dijken van D66. Hoewel de fractievoorzitter Tom een woning gunt in zijn dorp, maakt hij zich zorgen over juridische gevolgen als de hoogste bieder naar de rechter stapt. CDA-raadslid Jurge Menting maakt zich niet druk: "Er stond glashelder aangegeven dat het een traject is waarin de raad het laatste besluit heeft. Het geeft ons als raad de ruimte om het besluit van toen veilig te herbevestigen."

'Vriendjespolitiek'
Van Dijken betichtte de raad daarnaast van vriendjespolitiek, aangezien Tom te veel hulp van raadsleden zou hebben gekregen in het traject. Die opmerking schoot bij oppositielid Els Rutting in het verkeerde keelgat. Het helpen van mensen die met problemen zitten is volgens het PvdA-raadslid een van haar taken: "Dat is de rol die ik heb als volksvertegenwoordiger."

Tom kijkt vooruit
Voor Tom blijft over dat hij nu eindelijk zijn kavel heeft en over kan gaan tot de volgende stap: "Voor mij is het belangrijkst dat ik het nu allemaal definitief rond krijg." De Zeddammer weet nog niet precies wanneer de bouw gaat beginnen: "Maar misschien dat ik binnenkort al met een klein schopje die kant op loop."

Foto: REGIO8

Lees ook

DSC00475

Tientallen bijzondere motoren van één merk en één type in Gendringen

Op auto of motorevenementen kijken bezoekers vaak hun ogen uit. Het ene model of merk is nog bijzonderder of mooier dan het andere. Zondag in Gendringen heerste datzelfde gevoel, al was er toch één ding ander. Alle motoren waren van hetzelfde merk én type. Het heet dan ook niet voor niets GiXXer Sunday.

TonKoenderink10

Koenderink nog geen week wethouder, wel recht op half jaar wachtgeld

Ton Koenderink is nog geen week wethouder geweest, zijn eerste loonstrookje is waarschijnlijk nog niet binnen, toch heeft de ex-bestuurder recht op een half jaar wachtgeld. Koenderink kondigde maandagochtend zijn vertrek aan vanwege de commotie die ontstaan was door zijn benoeming. Het is niet bekend of hij aanspraak gaat maken op het wachtgeld.

Eendenrace20

Duckrace Doetinchem levert bijna 18.000 euro op voor hospice Sravana

De Oude IJssel kleurde zondagmiddag bij de binnenstad van Doetinchem even knalgeel tijdens de Duckrace, onderdeel van de Doetinchemse Kadefeesten. Vooraf konden bezoekers badeendjes kopen, waarna de opbrengst van de actie naar Stichting Sravana ging. Toen maar liefst zesduizend eendjes tegelijk het water in gingen, was dat volgens de organisatie hét kippenvelmoment van de dag.

9e6d5f0a-d9d4-34a0-91af-137b29c1fb65

Op de golfbaan van Golfclub Keppel is Jelle (48) even niet ziek

Op de baan van Golfclub Keppel klinkt gelach. Terwijl de club zich opmaakt voor het Nederlands Kampioenschap Golf voor mensen met een beperking op 10 en 11 juli, traint een bijzondere groep golfers iedere week samen. Als je ze ziet lopen op de golfbaan, denk je niet direct: 'dat is een apart clubje'. Maar bijzonder zijn ze wel: ze hebben namelijk stuk voor stuk een beperking.

Ties Wieggers (1)

Na Kwint ook doelman Wieggers buitenspel met blessure

De Graafschap moet het de komende weken in de voorbereiding op het nieuwe seizoen doen zonder doelman Ties Wieggers. De Lichtenvoordenaar raakte in het oefenduel met sc Heerenveen geblesseerd aan zijn hand.

TonKoenderink20

Ton Koenderink legt functie als wethouder van Berkelland per direct neer

Ton Koenderink heeft besloten per direct te stoppen als wethouder van de gemeente Berkelland. Dat heeft hij bekendgemaakt in een persoonlijke verklaring. Zijn vertrek komt slechts enkele dagen nadat hij door de gemeenteraad was benoemd en beëdigd als wethouder namens Samen voor Berkelland.