gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gemeente gunt Tom toch kavel in Zeddam

740e454453aa18764c4eded77f42f97e.jpg

Starter Tom Reijers krijgt na een periode van grote onzekerheid door ingrijpen van de gemeenteraad van Montferland alsnog een felbegeerd kavel in zijn thuisdorp Zeddam. Een andere geïnteresseerde met een hoger bod leek de locatie te krijgen, maar door een aangenomen amendement moet de wethouder de plek alsnog aan Tom verkopen.

Redactie REGIO8 |

"Blijdschap, euforie en opluchting", zo omschrijft Reijers zijn gevoel. "Het was een periode van bijna een jaar met veel onzekerheid en onduidelijkheid. Dat het dan een positief resultaat heeft geleid doet mij goed." De kavel aan de Meester Helmesstraat ging tot drie keer toe in de verkoop zonder dat zich geïnteresseerden meldden. Na het verhogen van de starterslening was het voor Tom alsnog mogelijk om een woning te bouwen op de locatie, waarna hij contact opnam met de gemeente. "Hij had meteen goede plannen liggen en ik gunde het hem van harte", zegt wethouder Walter Gerritsen, die vervolgens de locatie weer in de verkoop liet gaan. "Het verkoopproces moest toch open en transparant zijn en toen was er iemand die hem overbood."

Het college wilde het perceel verkopen aan de hoogste bieder, maar door een donderdagavond aangenomen amendement moet de wethouder de locatie alsnog aan de 28-jarige Zeddammer verkopen. Drie raadsleden stemden tegen het amendement, waaronder Freddy van Dijken van D66. Hoewel de fractievoorzitter Tom een woning gunt in zijn dorp, maakt hij zich zorgen over juridische gevolgen als de hoogste bieder naar de rechter stapt. CDA-raadslid Jurge Menting maakt zich niet druk: "Er stond glashelder aangegeven dat het een traject is waarin de raad het laatste besluit heeft. Het geeft ons als raad de ruimte om het besluit van toen veilig te herbevestigen."

'Vriendjespolitiek'
Van Dijken betichtte de raad daarnaast van vriendjespolitiek, aangezien Tom te veel hulp van raadsleden zou hebben gekregen in het traject. Die opmerking schoot bij oppositielid Els Rutting in het verkeerde keelgat. Het helpen van mensen die met problemen zitten is volgens het PvdA-raadslid een van haar taken: "Dat is de rol die ik heb als volksvertegenwoordiger."

Tom kijkt vooruit
Voor Tom blijft over dat hij nu eindelijk zijn kavel heeft en over kan gaan tot de volgende stap: "Voor mij is het belangrijkst dat ik het nu allemaal definitief rond krijg." De Zeddammer weet nog niet precies wanneer de bouw gaat beginnen: "Maar misschien dat ik binnenkort al met een klein schopje die kant op loop."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-13 at 12.57.29 (1).jpeg

Al meer dan kwart eeuw leeft Paul Rabelink voor Sterkste Man: 'De Achterhoek draagt dit evenement’

Wat begon als een eenmalige promotie voor zijn sportschool is inmiddels uitgegroeid tot meerdere evenementen van formaat. Al 26 jaar zet Paul Rabelink zich met ziel en zaligheid in voor de Sterkste Man. Komende zaterdag organiseert hij weer een halve finale van het krachtpatsersevenement bij de DRU in Ulft.

NOrmaal30.png

Normaal terug in Lochem: Hemelvaartsdag vol rock en regen!

Hemelvaartsdag, voor veel Anhangers een dag die rood omcirkeld staat in de agenda. En ook dit jaar keerde de band terug naar de plek waar in 1975 hun bekendheid begon: het openluchttheater in Lochem. Ondanks stevige regenbuien werd er ouderwets gehøkt. Bijzonder was het zeker want het was de eerste en mogelijk ook enige keer dat de band in 2026 samen op het podium stond.

BLUR TOLDIJK.jpg

Brand in schuur aan Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk

Bij een schuur aan de Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Hoe het vuur kon ontstaan en hoe groot de schade is, is nog niet bekend.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

dieperink0.jpg

Achterhoekse scheidsrechter Dieperink niet naar WK na aanhouding in Engeland

Rob Dieperink uit Borculo komt niet in actie als videoscheidsrechter (VAR) op het WK, omdat hij vorige maand in Engeland is aangehouden. Volgens De Telegraaf is dat op verdenking van aanranding van een minderjarige jongen.

Gerrits Weerpraot230.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig weekend: 'Trek de jas maar aan'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen Ulft en Silvolde voorspelt hij een wisselvallig weekend.