Ulft, Netherlands

Gemeente gunt Tom toch kavel in Zeddam

Starter Tom Reijers krijgt na een periode van grote onzekerheid door ingrijpen van de gemeenteraad van Montferland alsnog een felbegeerd kavel in zijn thuisdorp Zeddam. Een andere geïnteresseerde met een hoger bod leek de locatie te krijgen, maar door een aangenomen amendement moet de wethouder de plek alsnog aan Tom verkopen.
Regio8 | 21 mei 2021 17:48 | Aangepast op 21 mei 2021 17:48

"Blijdschap, euforie en opluchting", zo omschrijft Reijers zijn gevoel. "Het was een periode van bijna een jaar met veel onzekerheid en onduidelijkheid. Dat het dan een positief resultaat heeft geleid doet mij goed." De kavel aan de Meester Helmesstraat ging tot drie keer toe in de verkoop zonder dat zich geïnteresseerden meldden. Na het verhogen van de starterslening was het voor Tom alsnog mogelijk om een woning te bouwen op de locatie, waarna hij contact opnam met de gemeente. "Hij had meteen goede plannen liggen en ik gunde het hem van harte", zegt wethouder Walter Gerritsen, die vervolgens de locatie weer in de verkoop liet gaan. "Het verkoopproces moest toch open en transparant zijn en toen was er iemand die hem overbood."

Het college wilde het perceel verkopen aan de hoogste bieder, maar door een donderdagavond aangenomen amendement moet de wethouder de locatie alsnog aan de 28-jarige Zeddammer verkopen. Drie raadsleden stemden tegen het amendement, waaronder Freddy van Dijken van D66. Hoewel de fractievoorzitter Tom een woning gunt in zijn dorp, maakt hij zich zorgen over juridische gevolgen als de hoogste bieder naar de rechter stapt. CDA-raadslid Jurge Menting maakt zich niet druk: "Er stond glashelder aangegeven dat het een traject is waarin de raad het laatste besluit heeft. Het geeft ons als raad de ruimte om het besluit van toen veilig te herbevestigen."

'Vriendjespolitiek'
Van Dijken betichtte de raad daarnaast van vriendjespolitiek, aangezien Tom te veel hulp van raadsleden zou hebben gekregen in het traject. Die opmerking schoot bij oppositielid Els Rutting in het verkeerde keelgat. Het helpen van mensen die met problemen zitten is volgens het PvdA-raadslid een van haar taken: "Dat is de rol die ik heb als volksvertegenwoordiger."

Tom kijkt vooruit
Voor Tom blijft over dat hij nu eindelijk zijn kavel heeft en over kan gaan tot de volgende stap: "Voor mij is het belangrijkst dat ik het nu allemaal definitief rond krijg." De Zeddammer weet nog niet precies wanneer de bouw gaat beginnen: "Maar misschien dat ik binnenkort al met een klein schopje die kant op loop."

Foto: REGIO8

Lees ook

Motorrijder botst op boom in buitengebied Winterswijk

Een motorrijder is dinsdagmiddag frontaal op een boom gebotst in het buitengebied van Winterswijk. D...

Nieuwe parkeergarage Slingeland Ziekenhuis telt vijf verdiepingen en 800 plekken

In de nieuwe parkeergarage bij de nieuwbouw van het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem komen, verde...

Vervangingswerkzaamheden aan Wijnbergsebrug in Doetinchem

Besturingsinstallatie, camera’s en slagbomen worden vervangen bij onderhouds- en vervangingswerkzaam...

Eerste Montferland Halve Marathon valt in de smaak: ‘Voelde ouderwets’

Onder fijne loopomstandigheden viel de nieuwe Montferland Halve Marathon zondag in de smaak bij deel...

Burgerinitiatief over azc Montferland op de agenda: ‘We willen meebeslissen’

Een groep inwoners uit de gemeente Montferland wil via een burgerinitiatief zorgen dat alle inwoners...

Pand in Velswijk gesloten na vondst van drugslab

Een woning aan de Davisweg in Velswijk is op last van de burgemeester van Bronckhorst, Patrick van D...