gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gemeente gunt Tom toch kavel in Zeddam

740e454453aa18764c4eded77f42f97e

Starter Tom Reijers krijgt na een periode van grote onzekerheid door ingrijpen van de gemeenteraad van Montferland alsnog een felbegeerd kavel in zijn thuisdorp Zeddam. Een andere geïnteresseerde met een hoger bod leek de locatie te krijgen, maar door een aangenomen amendement moet de wethouder de plek alsnog aan Tom verkopen.

Redactie REGIO8 |

"Blijdschap, euforie en opluchting", zo omschrijft Reijers zijn gevoel. "Het was een periode van bijna een jaar met veel onzekerheid en onduidelijkheid. Dat het dan een positief resultaat heeft geleid doet mij goed." De kavel aan de Meester Helmesstraat ging tot drie keer toe in de verkoop zonder dat zich geïnteresseerden meldden. Na het verhogen van de starterslening was het voor Tom alsnog mogelijk om een woning te bouwen op de locatie, waarna hij contact opnam met de gemeente. "Hij had meteen goede plannen liggen en ik gunde het hem van harte", zegt wethouder Walter Gerritsen, die vervolgens de locatie weer in de verkoop liet gaan. "Het verkoopproces moest toch open en transparant zijn en toen was er iemand die hem overbood."

Het college wilde het perceel verkopen aan de hoogste bieder, maar door een donderdagavond aangenomen amendement moet de wethouder de locatie alsnog aan de 28-jarige Zeddammer verkopen. Drie raadsleden stemden tegen het amendement, waaronder Freddy van Dijken van D66. Hoewel de fractievoorzitter Tom een woning gunt in zijn dorp, maakt hij zich zorgen over juridische gevolgen als de hoogste bieder naar de rechter stapt. CDA-raadslid Jurge Menting maakt zich niet druk: "Er stond glashelder aangegeven dat het een traject is waarin de raad het laatste besluit heeft. Het geeft ons als raad de ruimte om het besluit van toen veilig te herbevestigen."

'Vriendjespolitiek'
Van Dijken betichtte de raad daarnaast van vriendjespolitiek, aangezien Tom te veel hulp van raadsleden zou hebben gekregen in het traject. Die opmerking schoot bij oppositielid Els Rutting in het verkeerde keelgat. Het helpen van mensen die met problemen zitten is volgens het PvdA-raadslid een van haar taken: "Dat is de rol die ik heb als volksvertegenwoordiger."

Tom kijkt vooruit
Voor Tom blijft over dat hij nu eindelijk zijn kavel heeft en over kan gaan tot de volgende stap: "Voor mij is het belangrijkst dat ik het nu allemaal definitief rond krijg." De Zeddammer weet nog niet precies wanneer de bouw gaat beginnen: "Maar misschien dat ik binnenkort al met een klein schopje die kant op loop."

Foto: REGIO8

Lees ook

CorsoVarsseveld

Organisatie optocht Varsseveld stuurt brandbrief: ‘Het wordt heel lastig’

De toekomst van het Varsseveldse bloemencorso en allegorisch optocht staat onder druk. De organisatie heeft te maken met een bekend fenomeen in de wereld van carnavalsoptochten en bloemencorso’s: steeds minder bouwplekken. AOV Varsseveld en Stichting Bloemencorso Varsseveld sturen daarom samen een brandbrief naar de gemeente Oude IJsselstreek.

GWWP0

Weerboer Gerrit voorspelt een mooi weekend: 'De zon gaat goed schijnen'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Op het beachvolleybalveld in Megchelen voorspelt de weerboer 'een prima zomersweekend' met ook kans op bui.

ARGO (GLD)

Doetinchemse atletiekclub ARGO viert 65-jarig jubileum

Een briljanten feest in Doetinchem, zaterdag op sportpark De Bezelhorst. Atletiekvereniging ARGO viert het 65-jarig bestaan.

WethoudersMontferland0

Twee nieuwkomers in college Montferland waaronder jongste wethouder van de Achterhoek

Montferland heeft een nieuw college, in plaats van vier, gaan vijf wethouders het de komende vier jaar doen. VVD'er Martin Som keert terug in het college. Jeanette Derksen van Lokaal Belang en Ingrid Wolsing van PRO gaan door. Het CDA komt met twee nieuwkomers, Chiel Polman en Merel Balduk.

SalmSalmEdit

Geen troon, wel invloed: bij Gendringen leeft een Duitse vorst in een kasteel

Net over de grens bij Gendringen ligt Anholt, ooit een klein vorstendom met invloed tot in het huidige Nederland en Europa. Nog altijd leeft die geschiedenis voort en dat was te merken toen in juli 2025 honderden inwoners op de been kwamen om Emanuel Fürst zu Salm-Salm als ‘hun Fürst’ te begroeten. Dit gebeurde een jaar nadat Anholt afscheid nam van zijn vader, wijlen Vorst Carl Philipp. Bij de Wasserburg Anholt wachtte hem een officiële inhuldiging door de burgemeester en het schuttersleven van Isselburg.

marechaussee

Man uit Montferland aangehouden op verdenking van mensensmokkel

Een man uit Montferland is dinsdag aangehouden op verdenking van mensensmokkel. Tevens zijn in woningen in Doetinchem, ’s-Heerenberg en Azewijn illegale bewoningen vastgesteld. Ook zijn er meerdere personen uit Oezbekistan zonder verblijfstatus aangetroffen.