Ulft, Netherlands

Geen Zomerfeesten Eibergen door concurrentie Davina Michelle

De Zomerfeesten in Eibergen gaan dit jaar niet door. Door een miscommunicatie was het tweedaagse evenement op hetzelfde moment ingeroosterd als optredens van Davina Michelle en The Legend of Springsteen in het Openluchttheater en dat zag de organisatie achter het feest niet zitten.
Jasper Hazelaar | 10 mei 2023 14:53 | Aangepast op 10 mei 2023 14:53
“Je gaat op vijfhonderd meter afstand niet met elkaar concurreren”, zegt bestuurslid Martijn te Hoonte van de Zomerfeesten, die aangeeft dat het feest dit jaar op 7 en 8 juli in het centrum van het dorp zou plaatsvinden. Allebei de organisaties kregen van de gemeente Berkelland groen licht voor hun evenementen, maar waren niet op de hoogte van elkaars plannen. Dat is reden om de Zomerfeesten af te blazen. “We hebben nog gekeken naar een andere datum, maar dan zou je het moeten doorschuiven naar oktober", zegt Te Hoonte. "Dan zit je ook weer vlak na de kermis en bij het carnaval in de buurt. We kunnen geen passend vervangend weekend vinden.”

De Zomerfeesten trekken normaal gesproken over twee dagen verspreid een kleine 1.500 bezoekers. Vanaf oktober gaat de organisatie met frisse moed aan de slag met de editie van 2024. “En dan gaan we wel de data naast elkaar houden”, zegt Te Hoonte, die vol goede moed uitkijkt naar de nieuwste editie. “De gemeente is positief, bezoekers waren altijd positief, net als wij als organisatie. Het is nu gewoon een vervelende samenloop van omstandigheden geweest.”

Foto: REGIO8 (archief)

Lees meer over:

Cultuur|Evenement|Eibergen|

Meest gelezen

Overleden persoon gevonden langs Baakseweg in Vorden

Redactie REGIO8 | 13 jul 2025 13:42

Weg direct achter Emmerichse Rijnbrug zes weken afgesloten

Eveline Zuurbier | 14 jul 2025 16:39

Lees ook

Pop-up winkel levert Achterhoekse danseressen meer dan duizend euro op voor WK Streetdance in Engeland

Twee dansduo's uit Eibergen hebben hun droom waargemaakt door zich te plaatsen voor het WK streetdan...

Op eerste Mooiage Festival komen Duitse en Nederlandse cultuurverschillen aan het licht

Een kasteel, culinaire verwennerij, muziek en een internationale sfeer: het nieuwe festival Mooiage ...

Winterswijk trekt samen op voor amateurkunst als sociale pijler en levendige wijken en dorpen

In de foyer van Boogie Woogie worden de handtekeningen gezet. Een leerling met een gitaar in een rug...

Komst van kleinschalig azc in Eibergen een stap dichterbij

Gemeente Berkelland en Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) hebben een overeenkomst getekend vo...

Cultureel cadeau voor iedereen: Midzomer Mondriaan laat Winterswijk stralen

Terwijl de slagwerkers de avondlucht boven de Markt in beweging zetten, klinkt op deze vrijdagavond ...

Vermiste miereneter tamandua teruggevonden in Eibergen: ‘Ze liep vrijwillig de kist in’

De vermiste boom-miereneter, tamandua, die vorige week ontsnapte uit haar verblijf in Hof van Eckber...