Ulft, Netherlands

Geen plek voor veroordeelde Harrevelder (18)

Regio8 | 19 oktober 2018 15:31 | Aangepast op 19 oktober 2018 15:31
“Het gaat hier om een jonge man die flinke fouten heeft gemaakt”, zo laat de Rechtbank Gelderland weten. “Hij staat vrijwel alleen op de wereld en om hem de aansluiting te kunnen laten maken met de maatschappij is een passende behandelplek nodig.” De man heeft het grootste deel van zijn straf uitgezeten tijdens een periode van vijf maanden in voorarrest, wat betekent dat er nu een plek moet worden gevonden voor zijn behandeling.

De rechtbank hamert op het belang van een goede behandelplek. “Het is schrijnend om te merken dat het niet gelukt is deze te vinden, zoals het nu lijkt, door een ingewikkeld stelsel van plaatsings- en financieringsvoorwaarden. Het is een gemiste kans voor de man zelf en daarmee ook voor de maatschappij.”

Minderjarig bij geweldsdelicten
Het zestal geweldsdelicten pleegde de Harrevelder de afgelopen twee jaar, terwijl hij was geplaatst in een jeugdinstelling. “De feiten zijn voor de slachtoffers ingrijpend en beangstigend geweest en hebben bij enkelen van hen ook tot letsel geleid”, aldus de rechtbank. “Uit het strafblad blijkt dat het niet de eerste keer is dat de man geweldsfeiten heeft gepleegd.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Code oranje voor de Achterhoek: gladheid en sneeuw verwacht

Vanwege gladheid en verwachte sneeuwval heeft het KNMI voor woensdag code oranje afgegeven voor de A...

Botsing met meerdere voertuigen op berucht kruispunt bij Hengelo

Bij een botsing in Hengelo zijn dinsdagochtend geen gewonden gevallen. Wel is er een flinke verkeers...

Werkzaamheden Julianaplein Doetinchem door winters weer uitgesteld

De werkzaamheden aan de kruising van de J.F. Kennedylaan en het Julianaplein in Doetinchem, die op 5...

Historisch tramstation Gorssel in handen van lokale stichting

Het historische tramstation in Gorssel heeft een nieuwe eigenaar. Het gebouw uit 1926 is overgedrage...

Deelnemers trotseren ijzige kou tijdens jubilieumeditie Survivalrun Beltrum

De oudste survivalrun van Nederland werd deze zondag voor de 35e keer in Beltrum gehouden. Ongetrain...

Van Koningsdag tot explosies: Doetinchem kende een bewogen jaar

Traditiegetrouw blikt REGIO8 terug met de Achterhoekse burgemeesters op het afgelopen jaar. Voor bur...