Ulft, Netherlands

GBB stapt uit coalitie Bronckhorst, zittende college blijft tot volgende verkiezingen

Foto: REGIO8
Gemeentebelangen Bronckhorst is uit het coalitieakkoord van Bronckhorst gestapt. De belangrijkste reden voor de fractie is de koerswijziging van het CDA over de komst van de windmolens. Volgens GBB is het onderlinge vertrouwen te veel geschaad in de coalitiefracties. De wethouders van GBB blijven nog wel in het college.
Viggo Zweverink | 23 januari 2025 15:24 | Aangepast op 23 januari 2025 15:24
“In de onderhandelingen en bij de start van deze coalitie spraken GBB en CDA zich uit tegen de komst van hoge windturbines”, aldus Robbert van Velsen, fractievoorzitter van Gemeentebelangen Bronckhorst. “De CDA-wethouder verzekerde toen publiekelijk dat er in deze raadsperiode géén hoge windmolens zouden komen. Toch heeft de CDA-fractie op 18 december 2024 ingestemd met een amendement dat de weg vrijmaakt voor de komst van hoge windmolens van 250 meter hoog en binnen een kilometer van woningen”.

Tijdens de raadsvergadering van donderdag 19 december liet Van Velsen al weten het onacceptabel te vinden dat inwoners gepasseerd worden. Van Velsen laat echter weten een bestuurlijke crisis niet te willen. ‘Met nog ruim een jaar te gaan tot de volgende gemeenteraadsverkiezingen mag het zittende college met wethouders van de drie partijen daarom van GBB in functie blijven’, valt te lezen in het persbericht.

PvdA
Dat de GBB uit het coalitieakkoord is gestapt, kwam voor Luuk Preijde van voormalig coalitiepartner PvdA als een verrassing. “Wij gaan ons nu met onze coalitiepartner CDA beraden over wat wij nu gaan doen”, laat Preijde weten. “Dit is best een gekke constructie, dat twee wethouders blijven terwijl de grootste fractie het coalitieakkoord opzegt.” Preijde vindt het echter nog te vroeg om het een bestuurlijke crisis te noemen, maar kan zich niet vinden in het gebroken vertrouwen, dat volgens de GBB is ontstaan. “Een vertrouwensbreuk is voor ons niet aan de orde geweest. Wij hebben altijd fijn samengewerkt met de GBB”, aldus Preijde.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Meest gelezen

Terborg maakt zich zorgen om verkeersdrukte door afsluiten Slingerparallel

Remco Geurts | Bart Sollman | 26 jun 2025 14:29

Lees ook

Verwarde man in Doetinchem van straat gehaald door politie

Hulpdiensten hebben zaterdagavond een verwarde man op de Bilderdijkstraat benaderd en uiteindelijk o...

En nu dóór in Winterswijk, want de plannen liggen al jaren op de plank

“Durf het, hak knopen door en rond dossiers af over enkele langlopende projecten waarover alle Winte...

Actiegroep loopt langs de Bocholter Aa en Oude IJssel voor drinkbare rivier in 2050

Langs de Bocholter Aa wandelen burgers met twee flessen rivierwater. Eentje is helder. De andere rui...

Doetinchem blijft worstelen met daklozenprobleem: 'De groei lijkt aanzienlijk'

Zoals de laatste tijd vaker het geval was in de gemeenteraad van Doetinchem, ging het ook donderdaga...

Oplopende temperaturen en meer zon dit weekend volgens weerboer Gerrit

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Komst van kleinschalig azc in Eibergen een stap dichterbij

Gemeente Berkelland en Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) hebben een overeenkomst getekend vo...