gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

G-voetballers genieten op toernooi in Didam

37840af60accad796271f59313140615
Redactie REGIO8 |

“Scheidsrechters zeggen altijd dat gewone voetballers nog wat kunnen leren van de fairplay hier”, vertelt Hermien Hendriks van de organisatie van het toernooi. Voor de 28e keer kwamen tientallen gehandicapte sporters naar de Didamse sporthal om onderling te strijden op het zaalvoetbalveld. “Ze zijn hartstikke lief tegen elkaar, maar er is zit ook wel competitie in”, weet Hendriks. “Ze willen echt winnen. Als een keeper een goal doorlaat, zijn ze boos.” Deelnemer Rob Meeuwsen merkt de bezieling met name bij de oosterburen: “Vooral de Duitsers zijn heel fanatiek, die gaan ook echt voor de winst.”

Waar de sfeer op de amateurvelden nog weleens grimmig wordt, was er in Didam vooral plaats voor lachende gezichten. “Dit is echt een prima toernooi, leuk georganiseerd, en ik ben zeker van plan om volgend jaar terug te komen”, vertelt deelnemer Remon Dekker. Ondanks het fanatisme van de Duitse gasten, is Meeuwsen erg tevreden: “Puur omdat het voor mensen een beperking is, dat vind ik leuk”, legt de voetballer uit. “Ik vind het leuker dan dat je naar een betaald voetbalclub kijkt."

Foto: REGIO8

Lees ook

A18OngevalBlur

Auto raakt in slip en wordt aangereden op A18 bij Wehl

Een auto is maandagavond op de A18 ter hoogte van Wehl in de slip geraakt, vervolgens in een spin terechtgekomen en op de rijbaan tot stilstand gekomen. Een achteropkomende automobilist kon het voertuig niet meer ontwijken en botste ertegenaan.

dsc00038jesperpeeters07092026

Man overleden bij ongeval op A3 bij Emmerich

Bij een ongeval op de Duitse snelweg A3 bij Emmerich, net over de grens bij 's-Heerenberg, is maandagavond omstreeks 19.00 uur een man om het leven gekomen. Een vrouw raakte zwaargewond. Ook een kind was bij het ongeval betrokken; over de toestand van het kind is nog niets bekend. De drie zaten samen in een personenauto. De overleden man was de bestuurder.

TrialGP0

WK Trial keert na zeven jaar terug naar Zelhem: ‘De wereldtop is hier gewoon’

Na zeven jaar was Zelhem dit weekend weer het toneel van WK Trial. Het gaat bij deze motorwedstrijden niet om de snelheid. Bij motortrial moeten de rijders zonder hun voeten aan de grond te zetten hindernissen overbruggen. De rijder met de minste strafpunten wint. Voor organisator Dick Bulten van ZAMC is het zijn laatste kunstje. Hij geniet dan ook volop van het weekend.

WhatsApp Image 2026-09-07 at 15.55.12

Duitse bieraanbiedingen trekken Achterhoekers over de grens

Voor een enkel kratje bier rijden Achterhoekers doorgaans niet naar Duitsland. Dat verandert wanneer Duitse supermarkten stunten met bekende pilsmerken. Dan verdwijnen er al snel enkele kratten in de kofferbak, vaak tijdens een groter boodschappenrondje. Nederlandse slijters en supermarkten kunnen daar volgens bierdeskundige Jos Oostendorp nauwelijks tegenop.

StadsfeestDoetinchem0

Stadsfeest Doetinchem houdt koers op gratis feest en wil verder groeien

Traditioneel staat Doetinchem het eerste weekend van september volledig in het teken van het Stadsfeest. Zo’n 60.000 bezoekers komen naar het centrum van de stad. Op één dag na is het feest dit jaar volledig gratis toegankelijk. Een bewuste keuze, maar wel één die financiële risico’s met zich meebrengt voor de organisatie.

Hond in weiland

Oude IJsselstreek krijgt tóch hondenlosloopveld, Terborg aangewezen

Er komt een hondenlosloopveld in Oude IJsselstreek. Het college wil 15.000 euro uittrekken voor de aanleg en jaarlijks 8.000 euro betalen voor het onderhoud. De plek waar het veld moet komen is het park aan de IJsselweg in Terborg. Daarmee lijkt de gemeente alsnog overstag te gaan na maanden trekken en duwen van een groep hondenbezitters.