gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

G-voetballers genieten op toernooi in Didam

37840af60accad796271f59313140615
Redactie REGIO8 |

“Scheidsrechters zeggen altijd dat gewone voetballers nog wat kunnen leren van de fairplay hier”, vertelt Hermien Hendriks van de organisatie van het toernooi. Voor de 28e keer kwamen tientallen gehandicapte sporters naar de Didamse sporthal om onderling te strijden op het zaalvoetbalveld. “Ze zijn hartstikke lief tegen elkaar, maar er is zit ook wel competitie in”, weet Hendriks. “Ze willen echt winnen. Als een keeper een goal doorlaat, zijn ze boos.” Deelnemer Rob Meeuwsen merkt de bezieling met name bij de oosterburen: “Vooral de Duitsers zijn heel fanatiek, die gaan ook echt voor de winst.”

Waar de sfeer op de amateurvelden nog weleens grimmig wordt, was er in Didam vooral plaats voor lachende gezichten. “Dit is echt een prima toernooi, leuk georganiseerd, en ik ben zeker van plan om volgend jaar terug te komen”, vertelt deelnemer Remon Dekker. Ondanks het fanatisme van de Duitse gasten, is Meeuwsen erg tevreden: “Puur omdat het voor mensen een beperking is, dat vind ik leuk”, legt de voetballer uit. “Ik vind het leuker dan dat je naar een betaald voetbalclub kijkt."

Foto: REGIO8

Lees ook

GRAVROUWEN20

De Graafschap vrouwen aan vooravond eredivisie: ‘Doel is handhaving’

De Graafschap vrouwen maakt zich op voor het eredivisiedebuut. Zondag om 16.45 uur spelen de Doetinchemmers uit tegen recordkampioen FC Twente. De selectie én trainer Timo Kleinhesselink kunnen niet wachten om op het hoogste niveau af te trappen.

GERRITVOSSERS340

Weerboer Gerrit voorspelt een warm maar bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Varsseveld voorspelt de weerboer een warm maar bewolkt weekend.

FlexFlitser

Beruchte flexflitser verplaatst naar Liemersweg in Doetinchem

De flexflitser die sinds medio juni aan de Gaanderenseweg stond is verplaatst naar de Liemersweg, ter hoogte van de SaZa sporthal in Doetinchem. De flexflitser rouleert elke acht weken tussen drie locaties in de gemeente, en heeft al voor duizenden boetes gezorgd.

493369_Slingeland_Ziekenhuis_2021_6

Slingeland Ziekenhuis behaalt zilveren certificaat op gebied van duurzaamheid

Het Slingeland Ziekenhuis heeft het zilveren certificaat van de Milieuthermometer Zorg behaald. Het ziekenhuis heeft de afgelopen jaren onder meer ingezet op de energiebesparing, afvalscheiding en duurzamere inkoop. Sinds 2018 is het jaarlijkse stroomverbruik met ongeveer een miljoen kilowattuur stroom afgenomen. Daar worden ze nu voor beloond.

5-DSC09286

De Graafschap legt Finse buitenspeler Toivo Mero vast

De Graafschap heeft zich versterkt met de 18-jarige Fin Toivo Mero. De buitenspeler komt over van HJK Helsinki en tekent voor drie seizoenen met optie voor nog een jaar in Doetinchem.

Optocht Varsseveld

Volksfeesten Varsseveld | Kijk hier de volledige optocht terug

De Varsseveldse Volksfeesten zijn donderdagavond afgetrapt met de eerste optocht door het dorp. Tientallen bloemenwagens, loopgroepen, allegorische wagens en muziekkorpsen trokken vanaf het Kerkplein door het centrum van Varsseveld. REGIO8 bracht de volledige optocht live in beeld.