gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

G-voetballers genieten op toernooi in Didam

37840af60accad796271f59313140615
Redactie REGIO8 |

“Scheidsrechters zeggen altijd dat gewone voetballers nog wat kunnen leren van de fairplay hier”, vertelt Hermien Hendriks van de organisatie van het toernooi. Voor de 28e keer kwamen tientallen gehandicapte sporters naar de Didamse sporthal om onderling te strijden op het zaalvoetbalveld. “Ze zijn hartstikke lief tegen elkaar, maar er is zit ook wel competitie in”, weet Hendriks. “Ze willen echt winnen. Als een keeper een goal doorlaat, zijn ze boos.” Deelnemer Rob Meeuwsen merkt de bezieling met name bij de oosterburen: “Vooral de Duitsers zijn heel fanatiek, die gaan ook echt voor de winst.”

Waar de sfeer op de amateurvelden nog weleens grimmig wordt, was er in Didam vooral plaats voor lachende gezichten. “Dit is echt een prima toernooi, leuk georganiseerd, en ik ben zeker van plan om volgend jaar terug te komen”, vertelt deelnemer Remon Dekker. Ondanks het fanatisme van de Duitse gasten, is Meeuwsen erg tevreden: “Puur omdat het voor mensen een beperking is, dat vind ik leuk”, legt de voetballer uit. “Ik vind het leuker dan dat je naar een betaald voetbalclub kijkt."

Foto: REGIO8

Lees ook

Politie handboeien 4

Agenten vragen tweetal om ID, dan gaat het verschrikkelijk mis

Omstanders en een stroomstootwapen moesten er aan te pas komen om agenten te ontzetten: het liep in april vorig jaar in Lochem helemaal uit de hand toen om een identiteitsbewijs werd gevraagd. De rechtbank boog zich vrijdag over de zaak tegen twee mannen, die geprobeerd zouden hebben twee politiemensen te wurgen.

Coffeeshop0

Coffeeshop Magic verhoogt beloning gouden tip explosies naar 25.000 euro

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft de beloning voor de tip die leidt tot de aanhouding van de verdachte achter de explosies bij het pand verhoogd naar 25.000 euro. De cannabiszaak hoopt daarmee nieuwe informatie los te krijgen over de dader of daders van de aanslagen, die eind vorig jaar grote schade veroorzaakten aan de coffeeshop aan de Veemarkt.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 11.28.49

Gewonde bij kop- staartbotsing bij Silvolde

Bij een kop- staartbotsing in Silvolde is een gewonde gevallen. De botsing ontstond toen een automobilist niet zag dat een andere automobilist al enige tijd stilstond. Hij wachtte op een vrachtwagen die de weg op wilde draaien vanuit een inrit waar hij in moest.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 09.38.06

Kruising vol brokstukken na ongeval op N18, geen gewonden

Bij een ongeval tussen een bedrijfsbus met aanhanger en een auto bij Varsseveld zijn maandagochtend geen gewonden gevallen. Het ongeval leverde een flink ravage op, de bedrijfsbus belandde op de kop in de middenberm.

232aa5c1-0cf8-366f-9beb-0a19a8110ecd

Eerste eredivisiewinst vrouwen De Graafschap valt in de smaak bij fans

De 1-0 overwinning van De Graafschap op Heerenveen zorgt voor veel blije gezichten in Doetinchem. Fans zijn trots op de eerste eredivisiezege van het Achterhoekse vrouwenelftal: "Hier zijn we heel blij mee."

IMG_8781.JPG

Geklungel kost De Graafschap de wedstrijd in Venlo

De Graafschap wacht na drie speelronden nog op de eerste zege in de Keuken Kampioen Divisie. Ondanks een snelle voorsprong gaf de ploeg van Thomas Duivenvoorden de wedstrijd door geklungel uit handen in Venlo. VVV - van oud-trainer Marinus Dijkhuizen - won met 2-1 in De Koel.