gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Fränkel hoopt op zege van De Graafschap

8002913a9604fd6f4edcca0030719331.jpg
Redactie REGIO8 |
“De ene blessure komt na de andere”, vertelt verdediger Fränkel. “Dat is voor mij ook een beetje een teken dat mijn lichaam er steeds meer moeite mee krijgt. Je moet altijd luisteren naar je lichaam, dus het aankomende halfjaar ga ik aankijken hoe het fysiek gaat. Als het blijft sukkelen, dan zit de kans er wel in dat ik stop.” De afgelopen zes jaar maakte Fränkel de opmars van de vierde klasse naar de hoofdklasse mee in Doorwerth. “Ik vraag me zelf soms ook af hoe ik dat doe en waar ik die energie vandaan haal”, aldus de oud-verdediger van De Graafschap. “Als je voetballen leuk vindt en je kan nog met plezier voetballen, dan komt de rest vanzelf wel.”

De legendarische goal van Fränkel tijdens de 0-2 overwinning in het GelreDome in 2007 staat bij menig Superboer op het netvlies gebrand. Hij kon die zomer al naar Doetinchem terugkeren, maar door financiële redenen werd het de winter. Zijn eerste invalbeurt bekroonde hij met de openingstreffer tegen zijn oud-werkgever. “Het was ongeloof, blijdschap, een stukje wrok ook natuurlijk”, zegt de veteraan over zijn uitbundige manier van juichen en de emotie die loskwam. “Ik werd bij Vitesse bewust geboycot. Ik vond het niet eerlijk hoe dat is gelopen”, vertelt de verdediger, die moet lachen als hij eraan terugdenkt: “Het was een van de mooiste momenten uit mijn carrière.”

Mentale kracht De Graafschap
Zondag wacht na een kleine drie jaar weer een editie van de Gelderse derby, waar De Graafschap na zes wedstrijden zonder zege weer wil winnen. “Een wedstrijd op zich”, stelt Fränkel, die denkt dat de 8-0 nederlaag in Amsterdam niet in de koude kleren gaat zitten. “Ik heb ook met grote cijfers verloren van Ajax en dat krenkt je. Je bent profvoetballer en als het niveauverschil dan zo groot is, ik ging soms twijfelen of ik wel wat te zoeken had op dat niveau. Mentaal doet dat wat met je, maar als profvoetballer moet je ook sterk zijn. Ik hoop dat ze dat zondag doen.”

Luister voor een uitgebreide versie van het gesprek met de oud-verdediger van De Graafschap zondagmiddag naar Optimaal FM. Voorafgaand aan het live radioverslag van de wedstrijd tegen Vitesse, komt onder meer Fränkel aan het woord.

Foto: Purrel Fränkel

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-28 at 13.04.44.jpeg

Haarloseweg bij zwembad in Borculo wordt afgesloten vanwege nieuwbouw

De Haarloseweg in Borculo wordt vanaf 1 juni afgesloten voor verkeer. Dat heeft alles te maken met de nieuwbouw van een sporthal komende zomer en herfst. De omgeving van de sporthal is begin 2027 klaar om bewoond te worden. Het project moet voorjaar 2027 worden afgerond.

ThomasDuivenvoorden0.png

Duivenvoorden pakt het roer in Doetinchem: 'Dit is nog een echte voetbalclub'

Het afgelopen seizoen was Thomas Duivenvoorden nog assistent bij De Graafschap, maar wanneer de voorbereiding op 20 juni gaat beginnen is hij de hoofdtrainer van de Superboeren. De 39-jarige oefenmeester werd begin 2025 binnengehaald met een duidelijk plan: een jaar in de keuken kijken bij Marinus Dijkhuizen en dan het stokje overnemen. Hoewel zijn eerste jaar niet eindigde zoals gehoopt, kijkt hij positief terug.

GemeentehuisLochem.jpeg

Buurtbewoners uiten zorgen over 145 extra asielzoekers: 'Lijkt op een lange pauze van basisschool'

Buurtbewoners van het azc in Lochem uitten dinsdagavond hun zorgen en frustraties rondom de extra komst van 145 asielzoekers. Volgens hen wordt er geen rekening meer gehouden met omwonenden en zijn hun belangen aan de kant geschoven door de gemeente.

JorisVeldrijden670.jpg

Extra campings rondom EK veldrijden Montferland zes dagen toegestaan

De hele Montferlandse gemeenteraad vroeg er al om, nu gaat het college er ook gedeeltelijk in mee. Tijdens het EK veldrijden in Zeddam dit najaar mogen er tijdelijke campings komen om alle wielerfans een onderdak te kunnen bieden. De raad vroeg om een periode van veertien dagen, het college maakt er maximaal zes van.

GemeentehuisLochem.jpeg

145 extra asielzoekers wonen al in Lochemse opvang aan Ampsenseweg

Het azc in Lochem heeft sinds begin deze maand 145 nieuwe bewoners. De gemeente kreeg te horen dat ze de asielzoekers versneld moesten opvangen door de landelijke tekorten aan opvangplekken.

d7b811b3-2368-3954-b558-e1383eb18593.jpg

Nieuw onderzoek naar verdachte van dood Lisanne (23) is klaar

Het nieuwe onderzoek naar de man die bekend heeft dat hij de 23-jarige Lisanne uit Hoog-Keppel heeft gedood, is klaar. Dat betekent dat de inhoudelijke behandeling van de strafzaak eind juni ook echt door kan gaan. Verdachte Christiaan (26) uit Ulft staat dan terecht voor het doodsteken van de jonge vrouw.