gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Fränkel hoopt op zege van De Graafschap

8002913a9604fd6f4edcca0030719331
Redactie REGIO8 |
“De ene blessure komt na de andere”, vertelt verdediger Fränkel. “Dat is voor mij ook een beetje een teken dat mijn lichaam er steeds meer moeite mee krijgt. Je moet altijd luisteren naar je lichaam, dus het aankomende halfjaar ga ik aankijken hoe het fysiek gaat. Als het blijft sukkelen, dan zit de kans er wel in dat ik stop.” De afgelopen zes jaar maakte Fränkel de opmars van de vierde klasse naar de hoofdklasse mee in Doorwerth. “Ik vraag me zelf soms ook af hoe ik dat doe en waar ik die energie vandaan haal”, aldus de oud-verdediger van De Graafschap. “Als je voetballen leuk vindt en je kan nog met plezier voetballen, dan komt de rest vanzelf wel.”

De legendarische goal van Fränkel tijdens de 0-2 overwinning in het GelreDome in 2007 staat bij menig Superboer op het netvlies gebrand. Hij kon die zomer al naar Doetinchem terugkeren, maar door financiële redenen werd het de winter. Zijn eerste invalbeurt bekroonde hij met de openingstreffer tegen zijn oud-werkgever. “Het was ongeloof, blijdschap, een stukje wrok ook natuurlijk”, zegt de veteraan over zijn uitbundige manier van juichen en de emotie die loskwam. “Ik werd bij Vitesse bewust geboycot. Ik vond het niet eerlijk hoe dat is gelopen”, vertelt de verdediger, die moet lachen als hij eraan terugdenkt: “Het was een van de mooiste momenten uit mijn carrière.”

Mentale kracht De Graafschap
Zondag wacht na een kleine drie jaar weer een editie van de Gelderse derby, waar De Graafschap na zes wedstrijden zonder zege weer wil winnen. “Een wedstrijd op zich”, stelt Fränkel, die denkt dat de 8-0 nederlaag in Amsterdam niet in de koude kleren gaat zitten. “Ik heb ook met grote cijfers verloren van Ajax en dat krenkt je. Je bent profvoetballer en als het niveauverschil dan zo groot is, ik ging soms twijfelen of ik wel wat te zoeken had op dat niveau. Mentaal doet dat wat met je, maar als profvoetballer moet je ook sterk zijn. Ik hoop dat ze dat zondag doen.”

Luister voor een uitgebreide versie van het gesprek met de oud-verdediger van De Graafschap zondagmiddag naar Optimaal FM. Voorafgaand aan het live radioverslag van de wedstrijd tegen Vitesse, komt onder meer Fränkel aan het woord.

Foto: Purrel Fränkel

Lees ook

04 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek onder toezicht gesteld door tekort aan asielopvang

Minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie heeft de gemeente Oude Ijsselstreek officieel onder toezicht gesteld. Dat doet de minister bij gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet. Daarmee is Oude IJsselstreek de derde Achterhoekse gemeente die onder toezicht staat.

WhatsApp Image 2026-10-05 at 15.11.17

Brand in container bij afvalverzamelpunt in Doetinchem

Een container met restafval op het afvalverzamelpunt van Buha aan de Havenstraat in Doetinchem is maandagmiddag in brand gevlogen. Niemand raakte daarbij gewond.

brommobiel0

Tientallen brommobielen toeren tijdens eerste 'molentocht' door de Achterhoek

Geen motoren of trekkers, maar tientallen brommobielen toerden afgelopen zaterdag Door de straten van de Achterhoek. Vanuit Beek werd voor het eerst een molentocht georganiseerd, speciaal voor deze kleine voertuigen. De animo bleek groter dan de organisatie vooraf had verwacht.

Boek

Onderzoek brengt herkomst Achterhoekers in kaart: ‘Veel mensen hebben buitenlandse voorouders’

Hoe Achterhoeks zijn de mensen die zich Achterhoeker noemen nu echt? Met die vraag ging onderzoekers Natalya Staring en Willem Willemsen van het ECAL een paar jaar geleden aan de slag voor het boek 'n Kommen en gaon. In hun zoektocht naar de herkomst van Achterhoekers stuitten ze op opvallende verhalen. Zo blijkt er een bijzondere link tussen Terborg en Suriname en hebben veel Achterhoekse families Duitse wortels.

Kegelclub0

Terborgse kegelclub viert 100-jarig jubileum, toekomst blijft onzeker

Het is een bijzonder jaar voor kegelclub Alle Negen uit Terborg, want de vereniging bestaat honderd jaar. Sommige leden staan zelfs al meer dan een halve eeuw op de baan. In al die jaren zijn er heel wat kegels omgegooid, maar de sportieve prestaties zijn lang niet het belangrijkste.

gldvrouwengra

De Graafschap Vrouwen wint ruim van AZ en klimt naar de zesde plek

De Graafschap Vrouwen heeft zondag met een ruime 3-0 gewonnen van AZ. De ploeg stijgt daardoor in de ranglijst van plek acht naar zes, een plek waar veel van de spelers minimaal hopen te eindigen.