gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Fränkel hoopt op zege van De Graafschap

8002913a9604fd6f4edcca0030719331
Redactie REGIO8 |
“De ene blessure komt na de andere”, vertelt verdediger Fränkel. “Dat is voor mij ook een beetje een teken dat mijn lichaam er steeds meer moeite mee krijgt. Je moet altijd luisteren naar je lichaam, dus het aankomende halfjaar ga ik aankijken hoe het fysiek gaat. Als het blijft sukkelen, dan zit de kans er wel in dat ik stop.” De afgelopen zes jaar maakte Fränkel de opmars van de vierde klasse naar de hoofdklasse mee in Doorwerth. “Ik vraag me zelf soms ook af hoe ik dat doe en waar ik die energie vandaan haal”, aldus de oud-verdediger van De Graafschap. “Als je voetballen leuk vindt en je kan nog met plezier voetballen, dan komt de rest vanzelf wel.”

De legendarische goal van Fränkel tijdens de 0-2 overwinning in het GelreDome in 2007 staat bij menig Superboer op het netvlies gebrand. Hij kon die zomer al naar Doetinchem terugkeren, maar door financiële redenen werd het de winter. Zijn eerste invalbeurt bekroonde hij met de openingstreffer tegen zijn oud-werkgever. “Het was ongeloof, blijdschap, een stukje wrok ook natuurlijk”, zegt de veteraan over zijn uitbundige manier van juichen en de emotie die loskwam. “Ik werd bij Vitesse bewust geboycot. Ik vond het niet eerlijk hoe dat is gelopen”, vertelt de verdediger, die moet lachen als hij eraan terugdenkt: “Het was een van de mooiste momenten uit mijn carrière.”

Mentale kracht De Graafschap
Zondag wacht na een kleine drie jaar weer een editie van de Gelderse derby, waar De Graafschap na zes wedstrijden zonder zege weer wil winnen. “Een wedstrijd op zich”, stelt Fränkel, die denkt dat de 8-0 nederlaag in Amsterdam niet in de koude kleren gaat zitten. “Ik heb ook met grote cijfers verloren van Ajax en dat krenkt je. Je bent profvoetballer en als het niveauverschil dan zo groot is, ik ging soms twijfelen of ik wel wat te zoeken had op dat niveau. Mentaal doet dat wat met je, maar als profvoetballer moet je ook sterk zijn. Ik hoop dat ze dat zondag doen.”

Luister voor een uitgebreide versie van het gesprek met de oud-verdediger van De Graafschap zondagmiddag naar Optimaal FM. Voorafgaand aan het live radioverslag van de wedstrijd tegen Vitesse, komt onder meer Fränkel aan het woord.

Foto: Purrel Fränkel

Lees ook

OrionStars0

Orion Stars jaagt met vernieuwde selectie op negende prijs op rij

De volleyballers van Orion Stars zijn klaar voor het nieuwe seizoen. Onder leiding van Dirk Sparidans, die voor het zesde seizoen op rij aan het roer staat, beginnen de Doetinchemmers met negen nieuwe spelers aan de competitie, onder wie libero Jeffrey Klok. Ondanks de vele nieuwe gezichten is het vertrouwen binnen de ploeg groot.

WhatsApp Image 2026-10-16 at 12.34.23

Wielrenner raakt gewond na botsing met auto in Zelhem

Een wielrenner is vrijdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding in Zelhem. Het incident gebeurde doordat een automobilist de fietser over het hoofd zag.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt fris weekend met zon en bewolking

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf de Sint-Mauritiuskerk in Silvolde voorspelt de weerboer een frisser weekend waarin zon en bewolking elkaar afwisselen.

WhatsApp Image 2026-10-16 at 11.35.24

Auto brandt uit naast weg in Breedenbroek

Een auto is vrijdagochtend in brand gevlogen in Breedenbroek. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

tabakswaren

Sigaretten en shag halen in Duitsland wordt flink duurder

Duitsland gaat de accijnzen op sigaretten en shag verhogen. Daardoor wordt tabak kopen aan de andere kant van de grens flink duurder. Gisteren stemde een meerderheid van de Bondsdag in met jaarlijkse verhogingen gedurende vier jaar. De eerste verhoging moet op 1 januari 2027 ingaan.

PFAS60

Kostenraming PFAS-sanering in Doetinchem gestegen naar 14,7 miljoen euro

De kostenraming voor de PFAS-sanering op het voormalige terrein van Rutgers Milieu in Doetinchem zijn opgelopen tot 14,7 miljoen euro. Dat is ruim 3,2 miljoen euro meer dan twee jaar geleden werd geraamd. Hoewel de vervuilde grond inmiddels is weggegraven, moet de grondwatersanering nog van start gaan. Hoelang die gaat duren en hoeveel geld daar uiteindelijk voor nodig is, is nog niet duidelijk.