gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Fränkel hoopt op zege van De Graafschap

8002913a9604fd6f4edcca0030719331
Redactie REGIO8 |
“De ene blessure komt na de andere”, vertelt verdediger Fränkel. “Dat is voor mij ook een beetje een teken dat mijn lichaam er steeds meer moeite mee krijgt. Je moet altijd luisteren naar je lichaam, dus het aankomende halfjaar ga ik aankijken hoe het fysiek gaat. Als het blijft sukkelen, dan zit de kans er wel in dat ik stop.” De afgelopen zes jaar maakte Fränkel de opmars van de vierde klasse naar de hoofdklasse mee in Doorwerth. “Ik vraag me zelf soms ook af hoe ik dat doe en waar ik die energie vandaan haal”, aldus de oud-verdediger van De Graafschap. “Als je voetballen leuk vindt en je kan nog met plezier voetballen, dan komt de rest vanzelf wel.”

De legendarische goal van Fränkel tijdens de 0-2 overwinning in het GelreDome in 2007 staat bij menig Superboer op het netvlies gebrand. Hij kon die zomer al naar Doetinchem terugkeren, maar door financiële redenen werd het de winter. Zijn eerste invalbeurt bekroonde hij met de openingstreffer tegen zijn oud-werkgever. “Het was ongeloof, blijdschap, een stukje wrok ook natuurlijk”, zegt de veteraan over zijn uitbundige manier van juichen en de emotie die loskwam. “Ik werd bij Vitesse bewust geboycot. Ik vond het niet eerlijk hoe dat is gelopen”, vertelt de verdediger, die moet lachen als hij eraan terugdenkt: “Het was een van de mooiste momenten uit mijn carrière.”

Mentale kracht De Graafschap
Zondag wacht na een kleine drie jaar weer een editie van de Gelderse derby, waar De Graafschap na zes wedstrijden zonder zege weer wil winnen. “Een wedstrijd op zich”, stelt Fränkel, die denkt dat de 8-0 nederlaag in Amsterdam niet in de koude kleren gaat zitten. “Ik heb ook met grote cijfers verloren van Ajax en dat krenkt je. Je bent profvoetballer en als het niveauverschil dan zo groot is, ik ging soms twijfelen of ik wel wat te zoeken had op dat niveau. Mentaal doet dat wat met je, maar als profvoetballer moet je ook sterk zijn. Ik hoop dat ze dat zondag doen.”

Luister voor een uitgebreide versie van het gesprek met de oud-verdediger van De Graafschap zondagmiddag naar Optimaal FM. Voorafgaand aan het live radioverslag van de wedstrijd tegen Vitesse, komt onder meer Fränkel aan het woord.

Foto: Purrel Fränkel

Lees ook

BijDoortje10

Ettense huiskamer Bi-j Doortje verhuist naar kerk: ‘Nu nog een biljart’

Wie helpt de Ettense Huiskamer Bi-j Doortje aan een biljart? Alle kleine beetjes helpen. Dat is eigenlijk de oproep van het initiatief na de verhuizing van de kantine van v.v. Etten naar het café in de vernieuwde Martinuskerk. “De mensen kunnen sjoelen, kaarten maken, kaarten, rummikuppen, knutselen, eigenlijk alles wat ze willen, nu nog een biljart”, zegt Jan Slutter als vrijwilliger.

SluisEefde0

Sluizen bij Eefde komende tijd nog dicht: 'Langere periode met regen nodig'

Het sluizencomplex in Eefde blijven nog tot in ieder geval dit weekend dicht. Vanwege de aanhoudende droogte kwam het waterpeil onder de ondergrens, die op 9,10 meter NAP ligt en werd scheepvaart verboden op het Twentekanaal.

Steenderen0

Inwoners Steenderen mogen meedenken over nieuwe woonwijk

Inwoners van Steenderen kunnen tijdens een participatiebijeenkomst meedenken met een nieuwe buurt voor hun dorp. De bijeenkomst vindt op 3 september plaats op de bouwlocatie aan de Bronkhorsterweg.

d7b811b3-2368-3954-b558-e1383eb18593

Ook 'vriend' die Lisanne doodstak in hoger beroep

De 26-jarige man uit Ulft, die twee jaar geleden de toen 23-jarige Lisanne doodstak in haar huis in Hoog-Keppel, vecht zijn straf aan. De man werd in juli veroordeeld tot TBS met dwangverpleging maar gaat in beroep tegen deze straf. Eerder ging het Openbaar Ministerie ook al in hoger beroep.

Koen bouwman30

Achterhoekers Bouwman en Leemreize aan start Vuelta

De Achterhoekse wielrenners Gijs Leemreize en Koen Bouwman staan zaterdag in Monaco aan de start van de Vuelta a España. Beide heren reden eerder dit jaar ook de Giro d’Italia.

1112corle

Twee gewonden bij frontale aanrijding bij Winterswijk

Bij een frontale botsing op de Corleseweg in Winterswijk zijn twee mensen gewond geraakt. De brandweer heeft een van de slachtoffers uit zijn auto moeten halen.