gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Fotoclub Doetinchem in mineur, zes doeken uit expositie gestolen

6c2c9c8aa5d3e38e558eee43f1784986.jpg

De Doetinchemse fotoclub ‘De Oude IJssel’ deed afgelopen week een schokkende ontdekking. Al jaren organiseren ze een jaarlijkse openluchtexpositie waarin de foto’s van trotse leden hangen. Het is nu het vierde jaar dat deze expositie in de tuin van Hotel Villa Ruimzicht in Doetinchem plaatsvindt, maar het gaat nu voor het eerst ontzettend mis: Zes foto’s zijn gestolen.

Bart Sollman |  | Aangepast op
“Het is echt heel naar voor ons als club dat we dit meemaken”, zegt Paul Emmerink, één van de leden van De Oude IJssel. “De tuin van Ruimzicht is echt de perfecte locatie voor een expositie als deze. We hopen altijd op meer bekendheid voor de club door deze buitententoonstelling, hier lopen echt veel mensen langs. Het is alleen echt heel jammer dat het zo mis gaat”, zegt Emmerink. Van de 38 foto’s zijn er zes verdwenen. De zes foto’s die het verst van het hotel afstaan.

De actie maakt grote impact op de leden van de club. “Het is echt een schofterige actie, wie doet nu zoiets? Van één van onze leden zijn twee foto’s weg. Dat lid is ook echt heel verdrietig. Alle doeken hebben we zelf bekostigd”, aldus Emmerink. De doeken zijn allemaal één bij anderhalve meter, van canvas en uitgevoerd in kleur of zwart-wit. “Ik wil dan ook een oproep doen, heeft iemand iets gezien, of duiken de foto’s ergens op. Breng ze alsjeblieft terug.”

Baldadigheid?
Emmerink heeft wel een vermoeden in wat voor een omstandigheden de foto’s gestolen zijn: “Ik vermoed dat het mensen zijn geweest die eerst een aantal drankjes hebben gehad in de stad. Daarna zullen ze uit baldadigheid dit aangericht hebben. Ze hebben niet door welke impact het op ons maakt.” Het lid van de fotoclub baseert zich op het feit dat juist de foto’s die het dichtst bij de weg staan gestolen zijn.

Aangifte
De Doetinchemse fotoclub heeft aangifte gedaan bij de politie. Vooralsnog zijn de doeken nog nergens aangetroffen. Het hotel zelf is er ook mee bezig. “We hebben gezocht in en om ons park, maar helaas niets gevonden. Het is echt heel vervelend dat mensen dit doen”, zegt Ingrid Mom, manager bij Ruimzicht. “Helaas hebben we geen beelden van dat gedeelte van het park. Wij hebben wel melding gemaakt bij de politie, zij gaan hier nu extra surveilleren.”

Lees ook

04 slingeland ziekenhuis0.png

Slingeland Ziekenhuis Doetinchem vreest dat regionale zorg verdwijnt door strenge normen

Complexe behandelingen bij kanker en vaatziekten worden steeds vaker alleen nog uitgevoerd in ziekenhuizen die deze ingrepen vaak doen. Haalt een ziekenhuis de vastgestelde norm niet, dan mag het die zorg niet meer aanbieden. Ook niet als de kwaliteit van de zorg goed is. Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem vreest dat regionale ziekenhuizen daardoor kwalitatieve zorg kunnen kwijtraken.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.30.36.jpeg

Dwars deur Zelhem in recordtijd uitverkocht: 'We waren stomverbaasd'

De editie van Dwars deur Zelhem op 8 mei is dit jaar in razendsnel tempo uitverkocht. Binnen vijftig minuten waren alle 800 startbewijzen verkocht, tot grote verbazing van de organisatie.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 19.59.39 (1).jpeg

Wielrenner gewond na val op kruising in Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval op de kruising van de Mekersweg met de Oude Winterswijkseweg in Lichtenvoorde is een wielrenner gewond geraakt. De fietser schrok mogelijk van een aantal auto’s en kwam hard ten val.

112dtcgeblurd..jpg

Geen gewonden bij botsing tussen automobilist en fietsers in Doetinchem

Bij een ongeval in Doetinchem zijn woensdagmiddag een automobilist en twee fietsers met elkaar in botsing gekomen. Hierbij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

99d46a90-83d8-4ca7-b4dc-52889117195c.jpg

Auto vliegt tijdens rijden in brand nabij Velswijk

Een auto is woensdagmiddag uitgebrand tussen Velswijk en Keijenborg. Het voertuig vloog door een nog onbekende oorzaak in brand en werd volledig verwoest.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.42.07.jpeg

Montferland wil honderden arbeidsmigranten huisvesten op bedrijventerrein ’s-Heerenberg

Montferland wil in 2027 een opvanglocatie realiseren voor drie- tot vierhonderd arbeidsmigranten op bedrijventerrein De Immenhorst in ’s-Heerenberg. De gemeente zet daarmee een volgende stap in een plan dat in 2024 al door de raad werd vastgesteld.