gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Fotoclub Doetinchem in mineur, zes doeken uit expositie gestolen

6c2c9c8aa5d3e38e558eee43f1784986

De Doetinchemse fotoclub ‘De Oude IJssel’ deed afgelopen week een schokkende ontdekking. Al jaren organiseren ze een jaarlijkse openluchtexpositie waarin de foto’s van trotse leden hangen. Het is nu het vierde jaar dat deze expositie in de tuin van Hotel Villa Ruimzicht in Doetinchem plaatsvindt, maar het gaat nu voor het eerst ontzettend mis: Zes foto’s zijn gestolen.

Bart Sollman |  | Aangepast op
“Het is echt heel naar voor ons als club dat we dit meemaken”, zegt Paul Emmerink, één van de leden van De Oude IJssel. “De tuin van Ruimzicht is echt de perfecte locatie voor een expositie als deze. We hopen altijd op meer bekendheid voor de club door deze buitententoonstelling, hier lopen echt veel mensen langs. Het is alleen echt heel jammer dat het zo mis gaat”, zegt Emmerink. Van de 38 foto’s zijn er zes verdwenen. De zes foto’s die het verst van het hotel afstaan.

De actie maakt grote impact op de leden van de club. “Het is echt een schofterige actie, wie doet nu zoiets? Van één van onze leden zijn twee foto’s weg. Dat lid is ook echt heel verdrietig. Alle doeken hebben we zelf bekostigd”, aldus Emmerink. De doeken zijn allemaal één bij anderhalve meter, van canvas en uitgevoerd in kleur of zwart-wit. “Ik wil dan ook een oproep doen, heeft iemand iets gezien, of duiken de foto’s ergens op. Breng ze alsjeblieft terug.”

Baldadigheid?
Emmerink heeft wel een vermoeden in wat voor een omstandigheden de foto’s gestolen zijn: “Ik vermoed dat het mensen zijn geweest die eerst een aantal drankjes hebben gehad in de stad. Daarna zullen ze uit baldadigheid dit aangericht hebben. Ze hebben niet door welke impact het op ons maakt.” Het lid van de fotoclub baseert zich op het feit dat juist de foto’s die het dichtst bij de weg staan gestolen zijn.

Aangifte
De Doetinchemse fotoclub heeft aangifte gedaan bij de politie. Vooralsnog zijn de doeken nog nergens aangetroffen. Het hotel zelf is er ook mee bezig. “We hebben gezocht in en om ons park, maar helaas niets gevonden. Het is echt heel vervelend dat mensen dit doen”, zegt Ingrid Mom, manager bij Ruimzicht. “Helaas hebben we geen beelden van dat gedeelte van het park. Wij hebben wel melding gemaakt bij de politie, zij gaan hier nu extra surveilleren.”

Lees ook

OranjekoortsDTC2

Oranjekoorts moet nog op gang komen in Doetinchem: ‘Eerst de groepsfase overleven'

Het wereldkampioenschap voetbal is officieel van start. Nederland trapt het toernooi zondagavond af met de groepsfasewedstrijd tegen Japan. Toch lijkt de Oranjekoorts nog niet overal toegeslagen.

Glasvezel20

Glasvezelbelofte in Emmerich eindigt in teleurstelling: stad zoekt nieuwe uitweg

De grote glasvezelbelofte voor Emmerich am Rhein valt grotendeels in duigen. Het bedrijf Unsere Grüne Glasfaser, kortweg UGG, heeft besloten de uitrol voor het grootste deel stop te zetten. Burgemeester Claudia Lindlahr betreurt dat zeer. De stad beëindigt nu de samenwerking met het telecombedrijf.

Gekantelde trekker Meddo 2

Trekker met bestrijdingsmiddelen gekanteld in Meddo

Een trekker met veldspuit is vrijdagmiddag op de Meddoseweg bij Meddo gekanteld. De bestuurder moest uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen, maar kwam daarbij in de berm terecht. Door de zachte berm is de trekker op zijn kant terechtgekomen.

Politie logo jas

Jongen in Doetinchem beroofd van insulinecontroller, politie zoekt getuigen

De politie zoekt getuigen van een wel hele laffe beroving in Doetinchem. Een jongen werd op zaterdag 23 mei door vier jongens beroofd van zijn telefoon en insulinecontroller.

b6cb83c7-fe6d-473a-be77-6bc8627ebe00

Weerboer Gerrit voorspelt een druilerig weekend met af en toe een zonnetje

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit het buitengebied van Silvolde voorspelt de weerboer een druilerig weekend waarin de zon steeds meer de overhand neemt.

112MisterwegBlur

Twee motorrijders gewond bij ongeval in Winterswijk

Bij een verkeersongeval op de Misterweg in het buitengebied van Winterswijk zijn vrijdagochtend twee motorrijders gewond geraakt. De weg is tijdelijk afgesloten voor hulpverlening en bergingswerkzaamheden.