gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Fotoclub Doetinchem in mineur, zes doeken uit expositie gestolen

6c2c9c8aa5d3e38e558eee43f1784986

De Doetinchemse fotoclub ‘De Oude IJssel’ deed afgelopen week een schokkende ontdekking. Al jaren organiseren ze een jaarlijkse openluchtexpositie waarin de foto’s van trotse leden hangen. Het is nu het vierde jaar dat deze expositie in de tuin van Hotel Villa Ruimzicht in Doetinchem plaatsvindt, maar het gaat nu voor het eerst ontzettend mis: Zes foto’s zijn gestolen.

Bart Sollman |  | Aangepast op
“Het is echt heel naar voor ons als club dat we dit meemaken”, zegt Paul Emmerink, één van de leden van De Oude IJssel. “De tuin van Ruimzicht is echt de perfecte locatie voor een expositie als deze. We hopen altijd op meer bekendheid voor de club door deze buitententoonstelling, hier lopen echt veel mensen langs. Het is alleen echt heel jammer dat het zo mis gaat”, zegt Emmerink. Van de 38 foto’s zijn er zes verdwenen. De zes foto’s die het verst van het hotel afstaan.

De actie maakt grote impact op de leden van de club. “Het is echt een schofterige actie, wie doet nu zoiets? Van één van onze leden zijn twee foto’s weg. Dat lid is ook echt heel verdrietig. Alle doeken hebben we zelf bekostigd”, aldus Emmerink. De doeken zijn allemaal één bij anderhalve meter, van canvas en uitgevoerd in kleur of zwart-wit. “Ik wil dan ook een oproep doen, heeft iemand iets gezien, of duiken de foto’s ergens op. Breng ze alsjeblieft terug.”

Baldadigheid?
Emmerink heeft wel een vermoeden in wat voor een omstandigheden de foto’s gestolen zijn: “Ik vermoed dat het mensen zijn geweest die eerst een aantal drankjes hebben gehad in de stad. Daarna zullen ze uit baldadigheid dit aangericht hebben. Ze hebben niet door welke impact het op ons maakt.” Het lid van de fotoclub baseert zich op het feit dat juist de foto’s die het dichtst bij de weg staan gestolen zijn.

Aangifte
De Doetinchemse fotoclub heeft aangifte gedaan bij de politie. Vooralsnog zijn de doeken nog nergens aangetroffen. Het hotel zelf is er ook mee bezig. “We hebben gezocht in en om ons park, maar helaas niets gevonden. Het is echt heel vervelend dat mensen dit doen”, zegt Ingrid Mom, manager bij Ruimzicht. “Helaas hebben we geen beelden van dat gedeelte van het park. Wij hebben wel melding gemaakt bij de politie, zij gaan hier nu extra surveilleren.”

Lees ook

Bax2Give 2026 foto Simon Schutter

Hardlopende advocaten uit Doetinchem halen 65 duizend euro op voor WensAmbulance

De actie BAX2Give leverde afgelopen weekend een immens recordbedrag voor het goede doel op. 59 deelnemers volbrachten zaterdag en zondag in verschillende etappes samen de 255 kilometer tellende hardlooptocht van Groningen naar Doetinchem. Het resultaat: 65.215,37 euro voor de stichting WensAmbulance Oost-Nederland.

BoerinAnna20

Afbrokkelende muurschildering boerin Anna verdwijnt, maar krijgt nieuwe plek

De muurschildering van boerin Anna Rientjes op het Mogendorff-pand aan de Gart Seevinkstraat in Doetinchem is in verval. Het schilderij brokkelt af door een slechte ondergrond en krijgt daarom een nieuwe plek. Op de plek van boerin Anna komt een nieuw kunstwerk.

Schermafbeelding 2026-06-15 154209

Bijna 13.500 boetes in ruim vijf weken door flexflitser in Gaanderen

De beruchte flexflitser aan de Rijksweg in Gaanderen heeft in de maand mei en in de eerste week van juni flink doorgeflitst. Uit cijfers van het Openbaar Ministerie blijkt dat de flitser in deze periode maar liefst 13.438 keer een snelheidsovertreding heeft geregistreerd.

Beachvolleysilvolde10

84 teams strijden voor felbegeerde beker op vierde editie van Beachvolley Silvolde

Silvolde veranderde afgelopen zaterdag even in Silvolde aan zee. In een weiland aan de Berkenlaan vond de vierde editie van het Silvoldse beachvolleybaltoernooi plaats. Maar liefst 600 deelnemers streden om de felbegeerde beker, tot vreugde van de organisatie.

WhatsApp Image 2026-06-15 at 11.36.02

Automobilist botst in Doetinchem op afvalwagen

Een auto kwam maandagochtend op de kruising Handelskade en C. Missetstraat in Doetinchem in botsing met een afvalwagen. De bestuurder van de auto ging voor controle naar het ziekenhuis.

SinderenBlur

Automobilist mist bocht en schampt boom bij Sinderen

Een automobilist is zondagmiddag tegen een boom gebotst in het buitengebied van Sinderen. Bij het ongeval zijn geen gewonden gevallen.