Ulft, Netherlands

FNV neemt gemeentehuis Bronckhorst over

Regio8 | 19 februari 2016 10:39 | Aangepast op 19 februari 2016 10:39
"Het plan met de oplossing is er", zegt bestuurslid Gijs van Dijk van het FNV. "Het geld is er, de gemeente hoeft alleen maar ja te zeggen en het is geregeld." Ruim een week geleden trok de FNV al door de regio om een aanbod te doen aan verschillende gemeenten. Bronckhorst besloot niet op dit aanbod in te gaan. "Het is belangrijk dat de gemeente niet kiest voor de goedkoopste oplossing om het werk van TSN over te nemen, maar voor de beste oplossing", vindt Van Dijk.

"De cliënten en de medewerkers mogen niet de dupe worden van het faillissement van TSN", gaat Van Dijk verder. "Het werk bestaat immers gewoon nog, want de cliënten hebben nog steeds zorg nodig. Daarom snappen we heel goed dat deze thuiszorgmedewerkers willen dat de gemeente voor een goede oplossing zorgt." De actievoerders blijven, naar eigen zeggen, in het gemeentehuis tot Bronckhorst het voorstel van Stichting Familiehulp accepteert.

Gemeente besluit later
Bronckhorst is momenteel in beraad over de invullen van de thuiszorg in de gemeente. "Op dit moment onderzoeken we het voorstel van Buurtzorg/Stichting Familiehulp en daarover neemt het college van b en w aanstaande dinsdag een besluit", laat de gemeente in een reactie weten.

foto: Desiree Egberts

Meest gelezen

Kindje ernstig gewond na val uit raam in Doetinchem

Redactie REGIO8 | 3 jul 2025 10:20

Wateroverlast en veel schade na zware storm in Winterswijk: 'Het was echt heftig'

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | 3 jul 2025 01:08

Lees ook

De Graafschap trapt oefencampagne af met winst op De Treffers

De Graafschap heeft zaterdagmiddag in de eerste oefenwedstrijd van het seizoen een verdiende 1-3 ove...

Op eerste Mooiage Festival komen Duitse en Nederlandse cultuurverschillen aan het licht

Een kasteel, culinaire verwennerij, muziek en een internationale sfeer: het nieuwe festival Mooiage ...

NL-Alert afgegeven in Borculo: incident met gevaarlijke stof bij bedrijf

Bij een incident bij een bedrijf aan de Oude Needseweg is vrijdagavond een gevaarlijke stof vrijgeko...

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met veel bewolking en op zondag neerslag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Weersextremen en water stoppen niet bij de grens, onze waarschuwingen wel

November 2024. De regen viel periodeslang aanhoudend neer. In het grensgebied tussen Duitsland en Ne...

Dokkum volgt Doetinchem op als gastheer van Koningsdag

Na een Koningsdag met een Achterhoeks stempel in het hartje van Doetinchem, zal de Koninklijke famil...