Ulft, Netherlands

FNV neemt gemeentehuis Bronckhorst over

Regio8 | 19 februari 2016 10:39 | Aangepast op 19 februari 2016 10:39
"Het plan met de oplossing is er", zegt bestuurslid Gijs van Dijk van het FNV. "Het geld is er, de gemeente hoeft alleen maar ja te zeggen en het is geregeld." Ruim een week geleden trok de FNV al door de regio om een aanbod te doen aan verschillende gemeenten. Bronckhorst besloot niet op dit aanbod in te gaan. "Het is belangrijk dat de gemeente niet kiest voor de goedkoopste oplossing om het werk van TSN over te nemen, maar voor de beste oplossing", vindt Van Dijk.

"De cliënten en de medewerkers mogen niet de dupe worden van het faillissement van TSN", gaat Van Dijk verder. "Het werk bestaat immers gewoon nog, want de cliënten hebben nog steeds zorg nodig. Daarom snappen we heel goed dat deze thuiszorgmedewerkers willen dat de gemeente voor een goede oplossing zorgt." De actievoerders blijven, naar eigen zeggen, in het gemeentehuis tot Bronckhorst het voorstel van Stichting Familiehulp accepteert.

Gemeente besluit later
Bronckhorst is momenteel in beraad over de invullen van de thuiszorg in de gemeente. "Op dit moment onderzoeken we het voorstel van Buurtzorg/Stichting Familiehulp en daarover neemt het college van b en w aanstaande dinsdag een besluit", laat de gemeente in een reactie weten.

foto: Desiree Egberts

Meest gelezen

Automobilist raakt van de weg en belandt in sloot Etten

Redactie REGIO8 | 6 nov 2025 15:02

Wat kan NS doen tegen de krakers bij station Doetinchem?

Hidde Vinkenvleugel | 5 nov 2025 14:27

Lees ook

Burgemeester Fellinger wil rectificatie: ‘De training is niet spiritueel’

Voorafgaand aan de raadsvergadering van de gemeente Montferland donderdagavond voelde burgemeester A...

Met fietsmarathon wil Slingeland Ziekenhuis geld ophalen voor beweegborden

Wie deze week op donderdag of vrijdag bij het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem binnenkomt, ziet b...

‘Normaal hoort op de erfgoedlijst’: anhangers willen band blijvend eren

Al vijftig jaar rockt Normaal in het Achterhoekse dialect. Ter ere van dat jubileum brengt schrijver...

Automobilist raakt van de weg en belandt in sloot Etten

Een automobilist is donderdag rond 13.15 uur van de weg geraakt op de Oude IJsselweg in Etten. De au...

De Belevenis klaar voor eerste editie in Gendringen: ‘Het is een ontdekkingsreis’

Na een jaar van afwezigheid is lichtfestijn De Belevenis van het Noaberschap terug. Dit jaar niet op...

Fractievoorzitters Montferland volgen spirituele training op verzoek burgemeester

De Montferlandse burgemeester Anne-Marie Fellinger is niet te spreken over het functioneren van de g...