gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Flinke ingreep door houtrot in school Winterswijk

7ce475c3cfb29f665c73b231d0e9cce4
Redactie REGIO8 |

"We hebben geprobeerd te traceren waar de lekkage vandaan komt", zegt directeur facilitair Ed de Graaf van de Winterswijkse school. De geconstateerde lekkage bleek echter niet het grootste probleem op het dak. Het water op de vijfde verdieping van de school had gezorgd voor houtrot in de balkconstructie, waardoor de luchtbehandelingskasten scheef kwamen te staan. "Ze staan als een toren van Pisa op het dak", aldus De Graaf. "Om verdere schadelijke gevolgen te voorkomen, moeten die kasten van het dak af en moet de balkconstructie vervangen worden." De komende periode wordt de verrotte houtconstructie vervangen door een stalen bouwsel, waar de luchtbehandelingskasten op kunnen staan.

Voor de vijf jaar oude school betekent dat een flinke ingreep. "Dit had niet voorzien kunnen worden", aldus De Graaf over de problematiek aan het pand. "De keuze voor de houten balkenconstructie is misschien niet de juiste geweest, maar niemand heeft voorzien dat er ergens een lekkage in het dak zou ontstaan." De kosten kunnen volgens directeur De Graaf oplopen tot 150.000 euro. Gesprekken met de gemeente Winterswijk en de aannemer over de bekostiging lopen inmiddels. "Ik heb er vertrouwen in dat we daar heel goed uitkomen", besluit De Graaf.

De gemeente Winterswijk geeft aan alle vertrouwen te hebben in een goede afloop. "Het is een vervelende kwestie", aldus burgemeester Joris Bengevoord. "Maar ik neem aan dat het voor het einde van de vakantie geregeld is."

Foto: REGIO8

Lees ook

wegwekzaamheden1

Herinrichting Zeddam-Zuid kan door, rechter veegt kritiek op aanbesteding van tafel

De wegen in Zeddam-Zuid kunnen eindelijk opnieuw ingericht worden. Het project, waarvan de eerste bijeenkomst al in november 2023 was, liep vertraging op vanwege een rechtszaak. Een aannemer was het niet eens met de aanbesteding en probeerde via de rechter zijn gelijk te halen. Die ging er niet in mee, alles is volgens het boekje gegaan.

SluisEefde0

Sluizen bij Eefde dicht: ‘Hopen dat vertrouwen in de binnenvaart blijft’

Het sluizencomplex bij Eefde is sinds zaterdagmiddag gesloten. Vanwege de aanhoudende droogte is er voorlopig geen scheepvaart toegestaan op het Twentekanaal. Schippers lagen zaterdag in de rij voor de sluis.

Polizei10

Nederlander (35) dood aangetroffen in hotel in het Duitse Rees

Een 35-jarige Nederlander is zondagmiddag dood aangetroffen in een hotelkamer in Rees, vlak over de grens bij Gendringen. De Duitse politie houdt rekening met moord en doet uitgebreid onderzoek.

AutocrossLochem010

Stofwolken en spektakel: vernieuwde autocrossbaan in Lochem valt in de smaak

Honderden coureurs van het NK Autocross zorgden afgelopen zaterdag voor stofwolken in de weilanden van Lochem. Onder het toeziend oog van duizenden toeschouwers werd op het vernieuwde circuit volop gestreden. Tot vreugde van de organisatie omschrijft iedereen elkaar toch als familie.

GRAKIF-DGMEDIA

De Graafschap wint oefenduel van Grieken in Nieuw-Dijk

De Graafschap heeft zaterdagmiddag een oefenwedstrijd gewonnen van het Griekse Kifisia. Op het veld van Sprinkhanen in Nieuw-Dijk werd met 4-2 gewonnen.

Stadstheater Bocholt

Stoelen van het Bocholt-theater zijn nog steeds zoek

De circa 650 gestoffeerde stoelen uit het stadstheater van Bocholt zijn nog steeds zoek. Het openbaar ministerie van Hildesheim, dat de zaak onderzoekt, heeft weinig hoop dat de stoelen ooit nog teruggevonden zullen worden. Volgens de Hildesheimer Allgemeine Zeitung is er een spoor gevonden in Sarstedt in Nedersaksen. Dit was blijkbaar de laatst bekende verblijfplaats van de beschuldigde zakenman.