gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Flinke ingreep door houtrot in school Winterswijk

7ce475c3cfb29f665c73b231d0e9cce4
Redactie REGIO8 |

"We hebben geprobeerd te traceren waar de lekkage vandaan komt", zegt directeur facilitair Ed de Graaf van de Winterswijkse school. De geconstateerde lekkage bleek echter niet het grootste probleem op het dak. Het water op de vijfde verdieping van de school had gezorgd voor houtrot in de balkconstructie, waardoor de luchtbehandelingskasten scheef kwamen te staan. "Ze staan als een toren van Pisa op het dak", aldus De Graaf. "Om verdere schadelijke gevolgen te voorkomen, moeten die kasten van het dak af en moet de balkconstructie vervangen worden." De komende periode wordt de verrotte houtconstructie vervangen door een stalen bouwsel, waar de luchtbehandelingskasten op kunnen staan.

Voor de vijf jaar oude school betekent dat een flinke ingreep. "Dit had niet voorzien kunnen worden", aldus De Graaf over de problematiek aan het pand. "De keuze voor de houten balkenconstructie is misschien niet de juiste geweest, maar niemand heeft voorzien dat er ergens een lekkage in het dak zou ontstaan." De kosten kunnen volgens directeur De Graaf oplopen tot 150.000 euro. Gesprekken met de gemeente Winterswijk en de aannemer over de bekostiging lopen inmiddels. "Ik heb er vertrouwen in dat we daar heel goed uitkomen", besluit De Graaf.

De gemeente Winterswijk geeft aan alle vertrouwen te hebben in een goede afloop. "Het is een vervelende kwestie", aldus burgemeester Joris Bengevoord. "Maar ik neem aan dat het voor het einde van de vakantie geregeld is."

Foto: REGIO8

Lees ook

Gasseling20

Na 44 jaar sluiten de deuren van Resto Gasseling: ‘Merken nu pas hoeveel het betekent’

Na 44 jaar komt er een einde aan een begrip in de Doetinchemse horeca. Toon en Irma Gasseling sluiten deze week voor het laatst de deuren van Resto Gasseling aan de Keppelseweg. Dat het restaurant door de jaren heen geliefd is geraakt, merken de eigenaren juist nu maar al te goed.

Bord Doetinchem

Dwangsom dreigt voor zorgaanbieder CuraCo in Doetinchem en Aalten

De zorgaanbieder CuraCo met locaties in Doetinchem en Aalten moet een dwangsom betalen als zij voor eind oktober niet al hun cliënten hebben overgedragen. Dit laat de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) weten. De zorgaanbieder kwam in juli ook al in het nieuws nadat de inspectie hen had opgedragen hun cliënten over te dragen naar andere zorgverleners, dit is volgens de inspectie niet gelukt.

Sten Kremers (2)

Voormalig Superboer Sten Kremers tekent bij Heerenveen

Doelman Sten Kremers uit Lichtenvoorde heeft een contract voor een jaar getekend bij eredivisionist sc Heerenveen. De 22-jarige Achterhoeker kwam afgelopen seizoen nog uit voor De Graafschap, maar zijn contract in Doetinchem liep af en werd niet verlengd.

weth bland

Benoeming Versteeg lijkt geen appeltje-eitje in Berkelland

Wordt Erwin Versteeg de opvolger van Ton Koenderink als wethouder namens Samen voor Berkelland (SvB) in de gemeente Berkelland? Vanavond hakken de 27 raadsleden – geheim en op persoonlijke titel – de knoop door over de ook al omstreden kandidaat uit Enschede.

WhatsApp Image 2026-09-21 at 22.39.25

Grote brand bij afvalverwerker in Dinxperlo, bluswerkzaamheden nog bezig

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Helmkamp in Dinxperlo is maandagavond een grote brand uitgebroken in een berg afval. De brandweer is de hele nacht bezig geweest met het bestrijden van het vuur.

DRULogo0

DRU ziet tekort verder oplopen: begroting 2026 niet meer realistisch

De begroting van het DRU Industriepark voor 2026 is niet meer realistisch. Dat zegt interim-directeur Cleo Sissingh tijdens de commissievergadering van maandagavond. De horeca kan dit jaar in het slechtste geval bijna een half miljoen euro achterlopen op de begroting. Geld om dat tekort op te vangen is er niet: de financiële buffer van de stichting is volledig opgebruikt. De gemeente Oude IJsselstreek verwacht bovendien dat er nog ongeveer 300.000 euro nodig is om DRU dit jaar financieel te overbruggen.