Ulft, Netherlands

Flinke ingreep door houtrot in school Winterswijk

Regio8 | 1 januari 2001 00:00 | Aangepast op 1 januari 2001 00:00

"We hebben geprobeerd te traceren waar de lekkage vandaan komt", zegt directeur facilitair Ed de Graaf van de Winterswijkse school. De geconstateerde lekkage bleek echter niet het grootste probleem op het dak. Het water op de vijfde verdieping van de school had gezorgd voor houtrot in de balkconstructie, waardoor de luchtbehandelingskasten scheef kwamen te staan. "Ze staan als een toren van Pisa op het dak", aldus De Graaf. "Om verdere schadelijke gevolgen te voorkomen, moeten die kasten van het dak af en moet de balkconstructie vervangen worden." De komende periode wordt de verrotte houtconstructie vervangen door een stalen bouwsel, waar de luchtbehandelingskasten op kunnen staan.

Voor de vijf jaar oude school betekent dat een flinke ingreep. "Dit had niet voorzien kunnen worden", aldus De Graaf over de problematiek aan het pand. "De keuze voor de houten balkenconstructie is misschien niet de juiste geweest, maar niemand heeft voorzien dat er ergens een lekkage in het dak zou ontstaan." De kosten kunnen volgens directeur De Graaf oplopen tot 150.000 euro. Gesprekken met de gemeente Winterswijk en de aannemer over de bekostiging lopen inmiddels. "Ik heb er vertrouwen in dat we daar heel goed uitkomen", besluit De Graaf.

De gemeente Winterswijk geeft aan alle vertrouwen te hebben in een goede afloop. "Het is een vervelende kwestie", aldus burgemeester Joris Bengevoord. "Maar ik neem aan dat het voor het einde van de vakantie geregeld is."

Foto: REGIO8

Lees ook

Brand bij schutting in tuin van woning in Varsseveld

Bij een woning aan de Oranjestraat in Varsseveld is brand ontstaan bij een schutting in de tuin. De ...

Meerdere woningen in Didam volledig verwoest na grote brand, 24 bewoners geëvacueerd

In de nacht van maandag op dinsdag zijn meerdere woningen in Didam volledig afgebrand. In totaal zij...

Aalten plant asielzoekerscentrum voor 300 vluchtelingen aan de Hamelandroute

In Aalten moet een nieuw, groot asielzoekerscentrum komen. Er is voorzien in de opvang van maximaal ...

Brandweer moet persoon bevrijden die vastzit op toilet in Doetinchem

Bij een bedrijf aan de Edisonstraat in Doetinchem is maandagmiddag een persoon bevrijd nadat die vas...

Tractor vliegt in brand op boerderij bij Aalten

Op het erf van een boerderij in het buitengebied van Aalten is maandagochtend een tractor volledig u...

Oudere vrouw na anderhalf uur uit het water gered in Doetinchem

Een oudere vrouw is maandagochtend bij het Jaagpad in Doetinchem uit het water gered. Ze was in het ...