Ulft, Netherlands

Financiële zorgen om beschermd wonen

Regio8 | 1 januari 2001 00:00 | Aangepast op 1 januari 2001 00:00
Begin mei is er door de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) en het ministerie van VWS een nieuwe verdeling gedaan onder de gemeenten op basis van het budget dat beschikbaar is gesteld door het Rijk. Als deze verdeling blijft staan, gaat de regio er anderhalf miljoen op achteruit. "Als je alle mensen die beschermd wonen bij elkaar optelt, klopt dat niet wat het Rijk beschikbaar stelt", zegt wethouder Telder, die met deze kwestie belast is omdat Doetinchem de verantwoordelijke gemeente is bij dit deel van de decentralisaties. "Wat daarbij ook niet meehelpt is dat een deel van de mensen die beschermd wonen vrij mogen verhuizen. Bijvoorbeeld mensen met een lichamelijke aandoening. Als die persoon van Amsterdam naar hier verhuist, klopt dat niet meer met het budget dat beschikbaar is gesteld."

Op dit moment is het budget voor beschermd wonen 26 miljoen euro. Eind mei is door de VNG en minister Schippers van VWS afgesproken dat de budgetten volgens een nieuw model verdeeld gaan worden. In september, bij de bekendmaking van de begroting voor 2016, moet daar meer duidelijkheid over zijn.

Het beschermd wonen is een van de onderdelen van de OGGz, de Openbare Geestelijke Gezondheidszorg. Daaronder vallen onder andere ook nog dagbesteding en inloop- en opvangvoorzieningen. Voor die laatste wordt bijvoorbeeld samengewerkt met IrisZorg voor dag-, nacht- en crisisopvang. Een inloopvoorziening is in Doetinchem te vinden bij de Stadskamer, waar GGZ-cliënten en burgers met een beperkte zelfredzaamheid in een veilige omgeving activiteiten ondernemen en zelfvertrouwen opbouwen. Ook op dat gebied zijn volop veranderingen, de gemeente onderzoekt dit jaar in welke vorm en mate inloopvoorzieningen wenselijk en nodig zijn.

Lees ook

Fietsster gewond na aanrijding met automobilist in Wehl

Een fietsster is dinsdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een automobilist op de N815. Een...

Hitte in de Achterhoek: zorginstelling deelt ijsjes en bouillon uit in Silvolde

Het is warm in de Achterhoek en er is zelfs sprake van een hittegolf met temperaturen ruim boven de ...

Bermbrand in Wehl snel onder controle dankzij hulp van omwonenden

De brandweer is dinsdagmiddag uitgerukt naar de Monseigneur Hendriksenstraat in Wehl vanwege een ber...

Metaaldeeltjes in zand: strand ’t Hilgelo wordt schoongemaakt

Bij recreatieplas ’t Hilgelo in Winterswijk is deze week begonnen met het zeven van het strandzand. ...

Na opnieuw een storing werkt de helft van de fonteintjes in Doetinchem weer

Ze deden het weer even, toen weer niet, inmiddels weer wel, maar toch niet helemaal. De fonteintjes ...

De Graafschap trapt seizoen af in Zelhem, zoektocht naar ervaring loopt

De Graafschap is maandagavond in Zelhem begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen in de ee...