gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Extra maatregelen voor vogels in provincie

c2c649749796d9c2a8ac95c512c5930e
Redactie REGIO8 |
“We willen er voor zorgen dat met name akkervogels in specifieke gebieden tijdens de broedperiode meer ruimte krijgen om te rusten, te schuilen en te eten”, zegt Gedeputeerde Jan Jacob van Dijk. “In aanvulling op het bestaande budget stellen we de komende jaren een extra bedrag van één miljoen euro beschikbaar, zodat agrariërs al in 2017 hiermee aan de slag kunnen.”

De maatregelen bestaan onder andere uit het natter en drassiger maken van weilanden. Daarnaast komen er speciale acties gericht op de kievit. Het vaststellen van de aanvullingen komt voort uit een aangenomen motie uit november 2015.
Foto: REGIO8

Lees ook

geen sproeiverbod

Waterschap geeft onttrekkingsverbod af voor Achterhoek vanwege droogte

Water oppompen uit beken, sloten en andere oppervlaktewateren is vanaf donderdag om 12.00 uur verboden in de Achterhoek. Het waterschap Rijn en IJssel grijpt in met het onttrekkingsverbod omdat de waterstanden door aanhoudende droogte en hoge temperaturen snel dalen. Overtreders riskeren een boete.

1abe328e-7762-424f-a0f5-c5c9af1f752f

Brandweer blust brandende groenstrook in Doetinchem

De brandweer heeft dinsdagmiddag een brand op een braakliggend stuk grond in Doetinchem snel weten te blussen. Door snel handelen kon uitbreiding van de brand worden voorkomen.

Politie logo jas

Doorzoeking bij bedrijf in Didam in onderzoek naar drugshandel

Bij een groot onderzoek naar een drugslijn in Gelderland heeft de politie de afgelopen maanden zeventien verdachten aangehouden. Tijdens een actiedag werd ook een bedrijf in Didam doorzocht.

1b016bf5-2baf-3dc5-95ee-55288b6deb7d

Christiaan (26) krijgt tbs met dwangverpleging voor doden Lisanne (23)

De 26-jarige Christiaan uit Ulft is dinsdag veroordeeld voor het doden van de toen 23-jarige Lisanne. Daarvoor krijgt hij geen celstraf, maar tbs met dwangverpleging opgelegd. Volgens de rechter is de man ontoerekeningsvatbaar.

IMG_0213

Nieuwe wethouder Samen voor Berkelland ‘principieel’ uit de gemeente

Samen voor Berkelland gaat na het snelle vertrek van Ton Koenderink op zoek naar een nieuwe wethouder en één ding is zeker: hij of zij is momenteel woonachtig in Berkelland. “We gaan in de eigen kring kijken én, dat is voor ons een principe, de nieuwe wethouder komt uit de gemeente”, zegt fractievoorzitter Bouke Winters van Samen voor Berkelland (SvB).

Hessenbad V2 10

Vrijwilligers Hessenbad in Hoog-Keppel luiden noodklok: 'Moeite om shifts te vullen'

De vrijwilligers van het Hessenbad in Hoog-Keppel luiden de noodklok. Door een flink tekort aan vrijwilligers komt het voortbestaan van het zwembad in het gedrang. Met een oproep hoopt bestuurslid Marije ten Zijthoff dat het bad de komende tijd gewoon open kan met warm weer.