Ulft, Netherlands

Explosieven gevonden in Doesburg

Regio8 | 16 juni 2015 21:58 | Aangepast op 16 juni 2015 21:58
Een man zou voor het huis van de moeder van zijn kind, in de Magnolialaan, met diverse wapens hebben gezwaaid. Hij wilde zijn kind, iets meer dan een jaar oud, uit het huis meenemen. Nadat de moeder van het kind de politie had ingelicht, sloeg de verdachte op de vlucht.

Er werd snel een 40-jarige man uit Arnhem aangehouden. Het zou gaan om Abdel O. Deze man is op zijn fiets door de politie klemgereden op de Monseigneur Bekkerslaan. O. gooide daarbij een tas met explosieven en mogelijk wapens weg.

De brandweer en de EOD waren snel ter plaatse. Aanwonenden moesten hun huis verlaten en stonden uren op straat. De explosieven zijn enkele uren later op een open veld tussen Drempt en Doesburg tot ontploffing gebracht.

Volgens familie van de moeder van het kind speelt het conflict al langer en heeft de verdachte eerder gedreigd met dergelijke stappen. Er is door de autoriteiten nog niks bekend gemaakt over de aard van de explosieven of de mogelijke vondst van andere wapens.

Lees ook

Kerstspecial | Kerst 2025 met Okidoki

Het is inmiddels een ware traditie, de speciale radiouitzending van Kerst met Okidoki. In het Milky-...

Met Fellinger als ‘burgemeesterbakker’ komen Dames van Bergh in actie

Geen vuurwerk, wél koekjes. In het centrum van ’s-Heerenberg bakken de Dames van Bergh op dinsdag 30...

Járenlang gesteggel, kantelen speelveld lijkt dé oplossing voor dé splijtzwam in Ruurlo

Is het kantelen van een speelveld dé oplossing voor dé splijtzwam in de Ruurlose samenleving? Het vo...

Helder en Daadkracht samen de Montferlandse gemeenteraadsverkiezingen in

De fractie Daadkracht van Joost Gerritsen sluit zich bij de komende gemeenteraadsverkiezingen aan bi...

Twee auto's botsen op Aaltenseweg in buitengebied Zelhem

Bij een ongeval op de Aaltenseweg in het buitengebied van Zelhem, zijn twee auto’s in een bocht tege...

Nieuw zorggebouw naast Slingeland Ziekenhuis gaat 'IJsselbrink' heten

Het nieuwe zorggebouw van het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem krijgt de naam 'IJsselbrink'. De n...