Ulft, Netherlands

Explosieven gevonden in Doesburg

Regio8 | 16 juni 2015 21:58 | Aangepast op 16 juni 2015 21:58
Een man zou voor het huis van de moeder van zijn kind, in de Magnolialaan, met diverse wapens hebben gezwaaid. Hij wilde zijn kind, iets meer dan een jaar oud, uit het huis meenemen. Nadat de moeder van het kind de politie had ingelicht, sloeg de verdachte op de vlucht.

Er werd snel een 40-jarige man uit Arnhem aangehouden. Het zou gaan om Abdel O. Deze man is op zijn fiets door de politie klemgereden op de Monseigneur Bekkerslaan. O. gooide daarbij een tas met explosieven en mogelijk wapens weg.

De brandweer en de EOD waren snel ter plaatse. Aanwonenden moesten hun huis verlaten en stonden uren op straat. De explosieven zijn enkele uren later op een open veld tussen Drempt en Doesburg tot ontploffing gebracht.

Volgens familie van de moeder van het kind speelt het conflict al langer en heeft de verdachte eerder gedreigd met dergelijke stappen. Er is door de autoriteiten nog niks bekend gemaakt over de aard van de explosieven of de mogelijke vondst van andere wapens.

Lees ook

Plavei investeert vijftig miljoen in Drieheuvelenpark ‘s-Heerenberg: ‘Ons grootste project ooit’

Nog nooit pakte woningcorporatie Plavei zo’n groot project aan. Samen met de gemeente Montferland wo...

Gelderland zoekt locatie voor nieuw hoogspanningsstation in de Achterhoek

In navolging van landelijk netbeheerder TenneT, heeft Provincie Gelderland ook plannen gepresenteerd...

Blauwtong nadert Nederland, NVWA is waakzaam

Bij een kalverhandel met 160 dieren in het Duitse Herzogenrath, vlak bij de grens bij Kerkrade, is b...

Nieuwe opvanglocatie Doetinchem lijkt broodnodig: ‘Anders een acuut probleem’

Gemeente Doetinchem lijkt een permanente opvanglocatie te hebben gevonden voor dak- en thuislozen. H...

Vrachtwagen belandt in sloot in buitengebied Groenlo

Een chauffeur is woensdagochtend met zijn vrachtwagen in een sloot terechtgekomen in het buitengebie...

Dilemma wethouder, of raad Berkelland plekken voor verlichte fietsroutes wil aanwijzen

Wethouder Ria Leliveld van Berkelland erkent ruiterlijk voor een dilemma te staan: ze wil de veiligh...