Ulft, Netherlands

Explosieven gevonden in Doesburg

Regio8 | 16 juni 2015 21:58 | Aangepast op 16 juni 2015 21:58
Een man zou voor het huis van de moeder van zijn kind, in de Magnolialaan, met diverse wapens hebben gezwaaid. Hij wilde zijn kind, iets meer dan een jaar oud, uit het huis meenemen. Nadat de moeder van het kind de politie had ingelicht, sloeg de verdachte op de vlucht.

Er werd snel een 40-jarige man uit Arnhem aangehouden. Het zou gaan om Abdel O. Deze man is op zijn fiets door de politie klemgereden op de Monseigneur Bekkerslaan. O. gooide daarbij een tas met explosieven en mogelijk wapens weg.

De brandweer en de EOD waren snel ter plaatse. Aanwonenden moesten hun huis verlaten en stonden uren op straat. De explosieven zijn enkele uren later op een open veld tussen Drempt en Doesburg tot ontploffing gebracht.

Volgens familie van de moeder van het kind speelt het conflict al langer en heeft de verdachte eerder gedreigd met dergelijke stappen. Er is door de autoriteiten nog niks bekend gemaakt over de aard van de explosieven of de mogelijke vondst van andere wapens.

Lees ook

Fonteintjes in Doetinchems plantsoen stonden tijdelijk droog: dit is waarom

Het Mark Tennantplantsoen is voor jong en oud een bekende plek om even af te koelen bij de fonteintj...

Twee gezochte mannen opgepakt bij grenscontrole op A3 bij Elten

De federale politie, Bundespolizei (BPOL), heeft vrijdag 20 juni twee mannen aangehouden bij grensco...

Van Woodstock naar zorg met wifi: zo denkt de Achterhoek over hoe we oud worden

Wie zorgt er straks voor wie? De Achterhoek tast nieuwe vormen voor ouderenzorg af. Wat moeten we? W...

Powerful Ageing moet Bronckhorster zorgkosten drukken en ouderen versterken

De begroting van Bronckhorst is sluitend voor 2026, maar voor de jaren hierna dreigen flinke tekorte...

’s-Heerenbergse loopt estafetteloop naar Amsterdam voor kankeronderzoek

Charity uit ’s-Heerenberg loopt zaterdag 28 juni een estafetteloop naar het Antonie van Leeuwenhoekz...

Winterswijker Brittijn kiest voor Fortuna Sittard na vertrek bij De Graafschap

Phillip Brittijn uit Winterswijk tekent een contract voor drie jaar bij eredivisionist Fortuna Sitta...