Ulft, Netherlands

Explosieven gevonden in Doesburg

Regio8 | 16 juni 2015 21:58 | Aangepast op 16 juni 2015 21:58
Een man zou voor het huis van de moeder van zijn kind, in de Magnolialaan, met diverse wapens hebben gezwaaid. Hij wilde zijn kind, iets meer dan een jaar oud, uit het huis meenemen. Nadat de moeder van het kind de politie had ingelicht, sloeg de verdachte op de vlucht.

Er werd snel een 40-jarige man uit Arnhem aangehouden. Het zou gaan om Abdel O. Deze man is op zijn fiets door de politie klemgereden op de Monseigneur Bekkerslaan. O. gooide daarbij een tas met explosieven en mogelijk wapens weg.

De brandweer en de EOD waren snel ter plaatse. Aanwonenden moesten hun huis verlaten en stonden uren op straat. De explosieven zijn enkele uren later op een open veld tussen Drempt en Doesburg tot ontploffing gebracht.

Volgens familie van de moeder van het kind speelt het conflict al langer en heeft de verdachte eerder gedreigd met dergelijke stappen. Er is door de autoriteiten nog niks bekend gemaakt over de aard van de explosieven of de mogelijke vondst van andere wapens.

Lees ook

De Graafschap pakt bij MVV Maastricht derde overwinning op rij

De goede vorm van De Graafschap is zondag doorgezet met een 1-2 overwinning op bezoek bij MVV in Maa...

De Graafschap-trainer Vreman waakt voor 'goede' Smeets bij MVV

Na twee overwinningen op rij wil de kersverse subtopper De Graafschap de vorm zondag doortrekken op ...

Warme dagen komen terug, voorspelt weerboer vanuit botsauto in Etten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. V...

Doetinchem moet snijden om gat van negen miljoen euro te dichten

De gemeente Doetinchem moet een gat van negen miljoen euro dichten om de begroting voor komend jaar ...

Jonge wielrenner Gal uit Neede naar opleidingsploeg van Team DSM

De achttienjarige wielrenner Ryan Gal stapt over naar de opleidingsploeg van Team DSM-Firmenich. Bij...

Stukken chalet door voorruit van auto na botsing op speciaal transport

Een automobilist is donderdagavond op de weg van Aalten naar Varsseveld op een speciaal transport da...