Ulft, Nederland
Terug

Explosies bij brand scouting Gaanderen

01d2ecef2dd99093c8952e6ad5751790.jpg
Redactie REGIO8 |
“We hadden zondag geen groepen of kampen op het terrein. Een lid vlakbij zag de rook en is snel hierheen gekomen”, vertelt secretaris Linda Nieuwenhuis van de scoutingvereniging. Zij is blij dat het gebouw van de scouting niet is aangetast. “Als de wind anders had gestaan, dan had het heel anders kunnen aflopen.” Er zouden ook explosies te horen zijn geweest. De brandweer gaat uit van een gasfles. De aanhangwagen stond op het terrein van de scouting aan de Hamminkstraat in Gaanderen. Naast de aanhangwagen is ook een schuurtje met gereedschap volledig afgebrand.

De schade op het terrein valt volgens de scouting mee en de activiteiten van de scouting kunnen gewoon doorgaan. De voorraad hout is echter helemaal in rook opgegaan. “We moeten zien dat we weer een nieuw kar met pioniershout krijgen. Zelf een vuurtje stoken zit er voorlopig niet in”, aldus Nieuwenhuis.

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

Dijkhuizen20.jpg

Superboeren gaan voor drie uit drie tegen Jong-ploegen: El Kadiri terug in de basis

De Graafschap gaat vrijdag op jacht naar de derde overwinning op rij. Op de eigen Vijverberg treffen de Doetinchemmers met Jong FC Utrecht voor de derde week op rij een ‘Jong-ploeg’. De Domstedelingen bezetten de twaalfde plaats en maken volgens Marinus Dijkhuizen een goed seizoen door.

RamadanMoskee20.jpg

Ramadan van start bij Doetinchemse moskee: 'Het is een maand van reflecteren'

Voor moslims over de hele wereld is de ramadan is begonnen. Zo ook voor de bezoekers van de Merkez Moskee in Doetinchem, waar de heilige maand werd afgetrapt met een gebed. In deze maand is eten, drinken, roken, seks en zondig gedrag niet toegestaan tussen zonsopkomst en zonsondergang.

rechtbankZutphen.jpg

68-jarige Doetinchemmer veroordeeld voor misbruiken van verstandelijk beperkte vrouw

Een 68-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar voor het jarenlang seksueel misbruiken van een vrouw met een verstandelijke beperking. Daarnaast had hij kinder- en dierenporno in bezit. Van de straf is één jaar voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar.

SnackbarHeino20.jpg

Tientallen boetes uitgedeeld na negeren eenrichtingsweg grens Beek

In totaal zijn er al tientallen boetes uitgedeeld op de Eltenseweg in Beek aan automobilisten die de eenrichtingsweg negeren. De maatregel is sinds vorige week woensdag van kracht om het sluipverkeer te weren. De gemeente Montferland geeft aan dat op basis van de herkomst van de bekeurden, het lijkt alsof het sluipverkeer geweerd wordt.

JanMeijerKelnerOverleden.jpg

Achterhoekse kelner Jan Meijer overleden

De bekende en geliefde Achterhoekse kelner Jan Meijer (75) is woensdag overleden. Een emotionele oproep van zijn dochter Annika om foto’s, herinneringen of andere verhalen over haar vader te delen ging vorige maand viraal op Facebook. Meijer was bang om vergeten te worden, het tegendeel blijkt waar.

WhatsApp Image 2026-02-18 at 23.36.11.jpeg

Auto belandt in de sloot bij Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde belandde woensdagavond een bestuurster met haar auto op de kop in de sloot. Het ongeval gebeurde in het buitengebied op de Poelhuttersslatdijk.