gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Explosies bij brand scouting Gaanderen

01d2ecef2dd99093c8952e6ad5751790.jpg
Redactie REGIO8 |
“We hadden zondag geen groepen of kampen op het terrein. Een lid vlakbij zag de rook en is snel hierheen gekomen”, vertelt secretaris Linda Nieuwenhuis van de scoutingvereniging. Zij is blij dat het gebouw van de scouting niet is aangetast. “Als de wind anders had gestaan, dan had het heel anders kunnen aflopen.” Er zouden ook explosies te horen zijn geweest. De brandweer gaat uit van een gasfles. De aanhangwagen stond op het terrein van de scouting aan de Hamminkstraat in Gaanderen. Naast de aanhangwagen is ook een schuurtje met gereedschap volledig afgebrand.

De schade op het terrein valt volgens de scouting mee en de activiteiten van de scouting kunnen gewoon doorgaan. De voorraad hout is echter helemaal in rook opgegaan. “We moeten zien dat we weer een nieuw kar met pioniershout krijgen. Zelf een vuurtje stoken zit er voorlopig niet in”, aldus Nieuwenhuis.

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

IMG-20260602-WA0033.jpg

Gewonde bij bedrijfsongeval met heftruck in Doetinchem

Bij een bedrijfsongeval aan de Edisonstraat in Doetinchem is dinsdagmiddag een man gewond geraakt. Het ongeval gebeurde terwijl een chauffeur bezig was met het laden van een oplegger.

WhatsApp Image 2026-06-02 at 16.15.55.jpeg

Twee auto's flink beschadigd na aanrijding door voorrangsfout in Wehl

Bij een ongeval op de kruising van de Hagelkruisweg en de Beekseweg in Wehl zijn twee voertuigen flink beschadigd geraakt. Een van de bestuurders verleende geen voorrang, waardoor de aanrijding ontstond.

Floris van Dee foto GET United.jpeg

Basketbalkampioen Floris (19) uit Netterden beleeft superseizoen

Basketballer Floris van Dee zit nog op de roze wolk van zondag, toen GET United het landskampioenschap op naam schreef. De speler (19) uit Netterden is één van de jonkies bij de club uit Bemmel, die dit seizoen geen enkele wedstrijd verloor. Van Dee droomt al van meer succes, misschien wel in Barcelona of Madrid.

GezondsteRegio0.jpg

De Achterhoek wil gezondste regio worden; zorg moet op de schop

De Achterhoek moet de gezondste regio van Nederland worden, althans, als het aan 8RHK ambassadeurs ligt. Om de nieuwe campagne af te trappen werd er een werkbijeenkomst in het Amphion georganiseerd voor alles en iedereen die met de zorg te maken heeft. 'De gezondste regio' blijft nog wel een vage term.

SanneSterrenteam.jpg

Droom wordt werkelijkheid: Sanne (9) uit Wehl heeft haar eigen sterrenteam

Een paar maanden geleden had Sanne uit Wehl één grote wens: een eigen G-team bij voetbalvereniging Concordia. In eerste instantie kon zij lastig meer teamgenootjes vinden, maar dankzij het doorzettingsvermogen samen met haar moeder en een oproep op internet, is het eerste 'sterrenteam' van Concordia nu echt een feit. Sannes moeder, Hanneke Holwerda, kan haar geluk niet op.

KerkEtten50.jpg

Gemeente staat garant voor extra ton voor hogere bouwkosten kerk Etten

De Martinuskerk in Etten kan alsnog het gat dichten dat is ontstaan door de gestegen bouwkosten. Eerder vroeg de stichting een verhoging van de subsidie, dat was niet mogelijk. Nu is er alsnog een oplossing, de gemeente Oude IJsselstreek staat garant voor een lening van 100.000 euro bij het Nationaal Restauratiefonds.