gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Explosies bij brand scouting Gaanderen

01d2ecef2dd99093c8952e6ad5751790
Redactie REGIO8 |
“We hadden zondag geen groepen of kampen op het terrein. Een lid vlakbij zag de rook en is snel hierheen gekomen”, vertelt secretaris Linda Nieuwenhuis van de scoutingvereniging. Zij is blij dat het gebouw van de scouting niet is aangetast. “Als de wind anders had gestaan, dan had het heel anders kunnen aflopen.” Er zouden ook explosies te horen zijn geweest. De brandweer gaat uit van een gasfles. De aanhangwagen stond op het terrein van de scouting aan de Hamminkstraat in Gaanderen. Naast de aanhangwagen is ook een schuurtje met gereedschap volledig afgebrand.

De schade op het terrein valt volgens de scouting mee en de activiteiten van de scouting kunnen gewoon doorgaan. De voorraad hout is echter helemaal in rook opgegaan. “We moeten zien dat we weer een nieuw kar met pioniershout krijgen. Zelf een vuurtje stoken zit er voorlopig niet in”, aldus Nieuwenhuis.

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

WolfInZak0

De wolf kent geen grenzen maar de aanpak wel

Nederland heeft de Duitse aanpak van de wolf als voorbeeld genomen. Maar de Duitse regels en ervaringen blijken niet één op één toepasbaar. In Duitsland kan in gebieden met veel wolven sneller kan worden ingegrepen tegen dieren die problemen veroorzaken.

20230709-onweer-in-barchem-foto-diger-rossel-van-rtv-ideaal

Code geel voor Achterhoek: kans op stevige onweersbuien

Het KNMI heeft voor vrijdagmiddag code geel afgegeven voor de Achterhoek vanwege een plaatselijke stevige onweersbui. Er worden tussen 14:00 uur en 20:00 uur stevige buien verwacht.

Bruggenbouw A3

A3 opnieuw geheel dicht bij Emmerich in eerste weekend september

Voor het inhijsen van twee nieuwe viaducten is de A3 van vrijdag 4 september om 20.00 uur tot maandag 7 september om 05.00 uur volledig afgesloten. De afsluiting geldt in beide richtingen tussen de aansluitingen Beek en Emmerich-Ost.

SluisEefde0

Na weken droogte komt sluis Eefde eindelijk weer in beweging

De sluis bij Eefde gaat weer voorzichtig open voor de scheepvaart. Ook het onttrekkingsverbod van oppervlaktewater is per direct ingetrokken.

Solex0

‘Oudere jongeren’ op solex door Etten: ‘Dat gepruttel doet het hem’

Geen groepen jongeren op fatbikes, maar een groep oudere jongeren op solexen in Etten woensdagavond. Solexclub Sorelax Etten hield één van de zomerritten. Inmiddels zijn de ritten van de Ettense club een ware traditie.

ef28407a-a6b8-3032-8e01-6015281b9242

Rijschoolhouder ziet zijn levenswerk en pensioen in vlammen opgaan

In het bedrijfsverzamelpand in Winterswijk, dat in de nacht van woensdag op donderdag tot de grond toe afbrandde, gingen een rijschool, meerdere auto's en spullen van een poffertjeskraam verloren. De rijschoolhouder verloor onder meer een lesauto.