gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ex-bloemenvouwers protesteren in Aalten

f34e2791ddfcdbdd8c84977ab73123d9.jpg
Redactie REGIO8 |
"Het is niet zo dat mensen daar bloemen hebben zitten vouwen zonder uitkering”, aldus de Aaltense burgemeester Bert Berghoef. Hij is woordvoerder van het ISWI in liquidatie, vanaf 2011 de werkgever van de ‘bloemvouwers’. "Men heeft gewoon met behoud van uitkering arbeid moeten verrichten. Dat is een politiek issue." Berghoef verwijst naar regels vanuit Het Rijk waar gemeenten aan gebonden zijn. "Het FNV gaat wel heel erg kort door de bocht. Er is hier een nadrukkelijk verschil in interpretatie."

Mede door inspanningen van de FNV kwam er vorig jaar een einde aan het verplichte bloemvouwen. Daarnaast zorgde de vakbond ervoor dat het werk, dat 32 uur per week gedaan werd, uitbetaald moest worden als loon. Inmiddels is er door Aalten een eindbod van 1000 euro gedaan als tegemoetkoming. "Een schijntje", aldus bestuurder Ali Aklalouch van FNV die daar niet mee akkoord gaat. Om de verschillen in interpretatie te bespreken nodigt Berghoef de FNV en 'bloemvouwers' uit om op gesprek te komen. "De verwarring is groot", aldus Berghoef. "Ik wil graag de verwarring eindigen door de dialoog opnieuw te openen."

Lees ook

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.