gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ex-bloemenvouwers protesteren in Aalten

f34e2791ddfcdbdd8c84977ab73123d9
Redactie REGIO8 |
"Het is niet zo dat mensen daar bloemen hebben zitten vouwen zonder uitkering”, aldus de Aaltense burgemeester Bert Berghoef. Hij is woordvoerder van het ISWI in liquidatie, vanaf 2011 de werkgever van de ‘bloemvouwers’. "Men heeft gewoon met behoud van uitkering arbeid moeten verrichten. Dat is een politiek issue." Berghoef verwijst naar regels vanuit Het Rijk waar gemeenten aan gebonden zijn. "Het FNV gaat wel heel erg kort door de bocht. Er is hier een nadrukkelijk verschil in interpretatie."

Mede door inspanningen van de FNV kwam er vorig jaar een einde aan het verplichte bloemvouwen. Daarnaast zorgde de vakbond ervoor dat het werk, dat 32 uur per week gedaan werd, uitbetaald moest worden als loon. Inmiddels is er door Aalten een eindbod van 1000 euro gedaan als tegemoetkoming. "Een schijntje", aldus bestuurder Ali Aklalouch van FNV die daar niet mee akkoord gaat. Om de verschillen in interpretatie te bespreken nodigt Berghoef de FNV en 'bloemvouwers' uit om op gesprek te komen. "De verwarring is groot", aldus Berghoef. "Ik wil graag de verwarring eindigen door de dialoog opnieuw te openen."

Lees ook

MarinusFluitje0

Marinus Dijkhuizen nieuwe trainer VVV-Venlo

Marinus Dijkhuizen is de nieuwe trainer van VVV. Dat heeft de Limburgse club vanmiddag bevestigd. De 54-jarige trainer tekent in Venlo een contract voor twee seizoenen.

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wordt beoordeeld op mogelijke nationale status voor grootschalige woningbouw

Gemeente Doetinchem maakt kans op een plek als nationale grootschalige woningbouwlocatie. De stadsgemeente staat op een longlist van het Rijk voor deze status. Het Rijk onderzoekt momenteel welke gebieden uiteindelijk worden geselecteerd. Volgens de gemeente kan een nationale aanwijzing verschillende voordelen opleveren voor de toekomst.

Grenscontrolles_omroep Gelderland

Burgemeesters hopen op snel einde Duitse grenscontroles na oproep EU

De oproep van de Europese Commissie om de grenscontroles binnen Europa af te bouwen naar uiteindelijk een stopt, valt goed bij bestuurders in de Achterhoek. Zij hopen dat Duitsland de controles aan de grens snel stopt.

WhatsApp Image 2026-06-05 at 12.09.00

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend met buien en zon

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de oldtimers in Sinderen voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend met kans op buien maar ook op zon.

MartJansen0

Jeugdinternational Curaçao en Superboer Mart Jansen (18) hoopt op WK-stunt

Mart Jansen (18) maakt furore in de jeugd van De Graafschap, maar is daarnaast ook jeugdinternational van Curaçao. De verdediger kwam uit voor drie jeugdteams en heeft elf interlands op zijn naam staan. “Zo nu en dan vlieg ik naar de andere kant van de wereld om daar een paar potjes te spelen.”

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.12.03

Festival Veuran in Zelhem wil uitgroeien tot platform voor Achterhoeks talent

Wat begon als een kleinschalig festival, moet de komende jaren uitgroeien tot een breder platform voor Achterhoeks talent. Dat vertelt initiatiefnemer Luuk Wassink van festival Veuran in Zelhem. Niet alleen muzikanten moeten er een podium krijgen, ook cameramensen, geluidstechnici en creatieve makers uit de regio moeten er in de toekomst ervaring kunnen opdoen.