gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ex-bloemenvouwers protesteren in Aalten

f34e2791ddfcdbdd8c84977ab73123d9
Redactie REGIO8 |
"Het is niet zo dat mensen daar bloemen hebben zitten vouwen zonder uitkering”, aldus de Aaltense burgemeester Bert Berghoef. Hij is woordvoerder van het ISWI in liquidatie, vanaf 2011 de werkgever van de ‘bloemvouwers’. "Men heeft gewoon met behoud van uitkering arbeid moeten verrichten. Dat is een politiek issue." Berghoef verwijst naar regels vanuit Het Rijk waar gemeenten aan gebonden zijn. "Het FNV gaat wel heel erg kort door de bocht. Er is hier een nadrukkelijk verschil in interpretatie."

Mede door inspanningen van de FNV kwam er vorig jaar een einde aan het verplichte bloemvouwen. Daarnaast zorgde de vakbond ervoor dat het werk, dat 32 uur per week gedaan werd, uitbetaald moest worden als loon. Inmiddels is er door Aalten een eindbod van 1000 euro gedaan als tegemoetkoming. "Een schijntje", aldus bestuurder Ali Aklalouch van FNV die daar niet mee akkoord gaat. Om de verschillen in interpretatie te bespreken nodigt Berghoef de FNV en 'bloemvouwers' uit om op gesprek te komen. "De verwarring is groot", aldus Berghoef. "Ik wil graag de verwarring eindigen door de dialoog opnieuw te openen."

Lees ook

Jamkoningin30

Broer introduceert met nieuw jamlied zijn zus als nieuwe Jamkoningin

“Hier op de markt...” Tommy Markerink presenteert met gitaar het nieuwe jamlied van de Nationale Jammarkt in Neede. En ziet even later zijn zus Marieke Lubbers als nieuwe Jamkoningin het podium betreden.

DJI_0245

Archeologen stuiten opnieuw op duizenden jaren oude resten in Zelhem

Voor de vierde keer op rij zijn er bij archeologische onderzoeken in Zelhem weer oude resten uit het verleden aangetroffen. Tijdens de herinrichtingen van de parkeerplaatsen bij de jumbo aan de Magnoliaweg stuitte archeologen wederom op sporen van vroegere bewoning. De vondsten zijn duizenden jaren oud.

WhatsApp Image 2026-08-26 at 12.06.38

Fietser raakt gewond bij aanrijding met vuilniswagen in Doetinchem

Een fietser is woensdagochtend in Doetinchem gewond geraakt bij een aanrijding met een vuilniswagen. Het slachtoffer hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

WhatsApp Image 2026-08-26 at 13.03.03

Droogte zorgt voor vroege maïsoogst in Winterswijk: ‘Als het rijp is, moet het eraf’

Waar op de meerdere akkers de maïs nog volop staat, wordt in Winterswijk op sommige percelen de hakselaar al ingezet. Normaal gesproken blijft de maïs zo lang mogelijk op het land staan. Toch zijn sommige percelen nu al klaar voor de oogst.

WhatsApp Image 2026-08-25 at 15.35.00

Brandweer blust brand in weiland met koeien in Varsseveld

Op een weiland in Varsseveld waar onder andere koeien in stonden, is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Voorbijgangers probeerden de brand nog te blussen, maar schakelde toch de brandweer in.

Rechtbank Arnhem  goede

Slachtoffer wist van niets terwijl collega’s live meekeken met seks

Een van hen had seks in de machinekamer, de ander startte een livestream en keek met collega's vanuit een technische ruimte mee. Twee matrozen uit de Achterhoek zouden aan boord van een marineschip in Den Helder seksueel beeldmateriaal hebben gemaakt en verspreid. Het slachtoffer kampt met paniekaanvallen.