gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ex-bloemenvouwers protesteren in Aalten

f34e2791ddfcdbdd8c84977ab73123d9
Redactie REGIO8 |
"Het is niet zo dat mensen daar bloemen hebben zitten vouwen zonder uitkering”, aldus de Aaltense burgemeester Bert Berghoef. Hij is woordvoerder van het ISWI in liquidatie, vanaf 2011 de werkgever van de ‘bloemvouwers’. "Men heeft gewoon met behoud van uitkering arbeid moeten verrichten. Dat is een politiek issue." Berghoef verwijst naar regels vanuit Het Rijk waar gemeenten aan gebonden zijn. "Het FNV gaat wel heel erg kort door de bocht. Er is hier een nadrukkelijk verschil in interpretatie."

Mede door inspanningen van de FNV kwam er vorig jaar een einde aan het verplichte bloemvouwen. Daarnaast zorgde de vakbond ervoor dat het werk, dat 32 uur per week gedaan werd, uitbetaald moest worden als loon. Inmiddels is er door Aalten een eindbod van 1000 euro gedaan als tegemoetkoming. "Een schijntje", aldus bestuurder Ali Aklalouch van FNV die daar niet mee akkoord gaat. Om de verschillen in interpretatie te bespreken nodigt Berghoef de FNV en 'bloemvouwers' uit om op gesprek te komen. "De verwarring is groot", aldus Berghoef. "Ik wil graag de verwarring eindigen door de dialoog opnieuw te openen."

Lees ook

flitser stickers

'Beruchte' flitspaal in Gaanderen is bestickerd: 'Wie was er klaar mee?

De mobiele flitspaal die in de afgelopen vijf weken bijna 15.000 mensen op de bon heeft geslingerd voor snelheidsovertredingen in Gaanderen, is afgeplakt. Iemand heeft blauwe stickers op de camera's van de flexflitser geplakt.

WhatsApp Image 2026-06-16 at 16.38.39

‘Grootste uitdaging is in het echt te verbinden, maak er een werkwoord van’

COMMENTAAR - ‘Berkelland, met elkaar in verbinding!’ Een ronkende titel van vijf fracties op papier, die in de praktijk gestalte moet krijgen, zo gaf burgemeester Joost van Oostrum mee. “Verbinden is een werkwoord, je zult aan de slag moeten met elkaar. De grootste uitdaging is elkaar in het echt te verbinden, dus maak er een werkwoord van”, aldus Van Oostrum.

AZCDidam0

Centrum Didam deels dicht voor verkeer rond demonstratie met toespraak Wilders

Een deel van het centrum van Didam wordt woensdagavond afgesloten voor al het verkeer vanwege een demonstratie tegen de beoogde asielopvang in de gemeente Montferland. De gemeente heeft maatregelen getroffen die wijzen op een verwachte grote opkomst, mede door de aangekondigde aanwezigheid van PVV-fractievoorzitter Geert Wilders.

grasmat Graafschap0

Nieuwe hybride grasmat De Vijverberg: ‘Hopen dat we op tijd klaar zijn’

Het voetbal ligt alweer even stil, maar van rust is allerminst sprake op stadion De Vijverberg. In Doetinchem wordt hard gewerkt aan een splinternieuwe hybride grasmat voor de Superboeren. Op 17 augustus moet op die nieuwe mat de eerste thuiswedstrijd van het seizoen afgetrapt worden.

SupermarktAlmen0

Supermarkt blijft toch in Almen: 'Gevormd door dorpsraad en mensen uit het dorp'

Toen de vorige eigenaar van de supermarkt in Almen aankondigde te willen stoppen, kwam de dorpsraad direct in actie. Zij besloten gezamenlijk de verantwoordelijkheid voor de winkel te dragen, iets dat volgens de dorpsraad essentieel is.

WhatsApp Image 2026-06-16 at 10.56.56

Jongeman aangehouden na melding persoon te water in Doetinchem

Een melding van een persoon te water in de Oude IJssel bij Brasem in Doetinchem leidde dinsdagochtend tot de inzet van meerdere hulpdiensten. Volgens de politie ging het om een jongeman die eerder nabij de binnenstad te water was geraakt. Hij werd nagekeken door ambulancepersoneel en later aangehouden.