gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ex-bloemenvouwers protesteren in Aalten

f34e2791ddfcdbdd8c84977ab73123d9.jpg
Redactie REGIO8 |
"Het is niet zo dat mensen daar bloemen hebben zitten vouwen zonder uitkering”, aldus de Aaltense burgemeester Bert Berghoef. Hij is woordvoerder van het ISWI in liquidatie, vanaf 2011 de werkgever van de ‘bloemvouwers’. "Men heeft gewoon met behoud van uitkering arbeid moeten verrichten. Dat is een politiek issue." Berghoef verwijst naar regels vanuit Het Rijk waar gemeenten aan gebonden zijn. "Het FNV gaat wel heel erg kort door de bocht. Er is hier een nadrukkelijk verschil in interpretatie."

Mede door inspanningen van de FNV kwam er vorig jaar een einde aan het verplichte bloemvouwen. Daarnaast zorgde de vakbond ervoor dat het werk, dat 32 uur per week gedaan werd, uitbetaald moest worden als loon. Inmiddels is er door Aalten een eindbod van 1000 euro gedaan als tegemoetkoming. "Een schijntje", aldus bestuurder Ali Aklalouch van FNV die daar niet mee akkoord gaat. Om de verschillen in interpretatie te bespreken nodigt Berghoef de FNV en 'bloemvouwers' uit om op gesprek te komen. "De verwarring is groot", aldus Berghoef. "Ik wil graag de verwarring eindigen door de dialoog opnieuw te openen."

Lees ook

stationskwartier.png

Stationskwartier Doetinchem krijgt vorm, tweede woonlaag gereed

Het is de meeste mensen waarschijnlijk niet ontgaan: de kale en lege plek naast station Doetinchem wordt steeds verder opgevuld met een nieuwe woontoren. De bouw van het gloednieuwe Stationskwartier, met onder meer veertig sociale huurappartementen, krijgt steeds meer vorm. Inmiddels is ook een mijlpaal bereikt: de tweede woonlaag is gereed.

Hiddinga40.jpg

Ben en Thomas Hiddinga beklimmen samen Alpe d’HuZes na zware diagnose

Vader en zoon Ben en Thomas Hiddinga uit Heelweg doen samen mee aan Alpe d’HuZes. Met duizenden anderen beklimmen zij de beroemde Franse berg om geld op te halen voor kankeronderzoek. Voor Ben is de deelname extra bijzonder: vorig jaar kreeg hij te horen dat hij ongeneeslijke kanker heeft. Dankzij een succesvolle behandeling kan hij nu samen met zijn zoon de uitdaging aangaan.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.19.27 (1).jpg

Bestuurster van driewielfiets gewond na aanrijding in Doetinchem

Een bestuurster van een driewielfiets in woensdagochtend bij een verkeersongeval in Doetinchem gewond geraakt. De fietsster is met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 09.50.51.jpg

Autowrak uit Oude IJssel in Doetinchem getakeld: 'Bij andere zoektocht tegengekomen'

Waterschap Rijn en IJssel is woensdagochtend druk bezig geweest om een autowrak uit de Oude IJssel in Doetinchem te takelen. Het voertuig werd eind 2024 gevonden en bleek op een diepte van ongeveer vier tot vijf meter diepte te liggen.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 09.07.47.jpeg

Brand in bedrijfspand in Ulft

De brandweer is woensdagochtend uitgerukt voor een brand in een bedrijfspand in Ulft. Door het snelle optreden van de bedrijfshulpverlener, gevolgd door de inzet van de brandweer, kon erger worden voorkomen.

afsluiting-parallelweg-Rengersweg.jpg

Parallelweg tussen Lochem en Laren ruim half jaar afgesloten

De parallelweg langs de Rengersweg (N332) tussen Lochem en Laren is ruim een half jaar afgesloten voor verkeer. De provincie Gelderland is bezig om een gedeelte van de weg te verbreden. De werkzaamheden duren tot 18 december.