gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

'Europapa' van Joost galmt vanuit de Catharinakerk door Doetinchem

5f3eeb6fcec4029585590f471b3b43cc

De klanken van het nummer ‘Europapa’ galmden dinsdagmiddag door de binnenstad van Doetinchem. Stadsbeiaardier Roel Smit sloot aan bij een landelijke actie vanuit 3FM, nadat Joost Klein door de organisatie uit de finale van het Eurovisie Songfestival werd geschrapt.

Remco Geurts | Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Fantastisch”, reageert 3FM-dj Wijnand Speelman, die in zijn ochtendprogramma de oproep deed aan beiaardiers in heel Nederland om dinsdag het nummer ‘Europapa’ te spelen. Met succes, want in tientallen kerken in heel Nederland werden de tonen van het nummer van Joost Klein gespeeld. “Van Vlissingen tot Groningen en van Meppel tot Venlo”, zegt Speelman. “Maar ik ben eerlijk gezegd de tel een beetje kwijtgeraakt. Mijn dank gaat uit naar alle beiaardiers in Nederland, ook die in Doetinchem. Ze hebben de moeite genomen om het nummer in te studeren én de kerk te beklimmen. Dat zag wel iets over de beiaardiers.”

Doel van de actie was om Joost Klein een steuntje in de rug te geven na het pijnlijke einde van zijn Songfestival-avontuur in Zweden. Hij plaatste zich voor de finale, maar werd na een conflict alsnog uit de line-up gehaald. Of de artiest zelf blij is dat zijn ‘Europapa’ door binnensteden in heel Nederland galmde, weet de dj (nog) niet. “Ik heb heel even contact gehad met Stuntkabouter (onderdeel Songfestival-team, red.), maar nog niet met Joost zelf”, zegt Speelman. “Joost houdt wel van creatieve, snelle ideeën. Ik hoop dat hij dit waardeert en dat hij snel bij ons komt om zijn verhaal te doen.”

Lees meer over:

|

Lees ook

GRAVROUWEN20

De Graafschap vrouwen aan vooravond eredivisie: ‘Doel is handhaving’

De Graafschap vrouwen maakt zich op voor het eredivisiedebuut. Zondag om 16.45 uur spelen de Doetinchemmers uit tegen recordkampioen FC Twente. De selectie én trainer Timo Kleinhesselink kunnen niet wachten om op het hoogste niveau af te trappen.

GERRITVOSSERS340

Weerboer Gerrit voorspelt een warm maar bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Varsseveld voorspelt de weerboer een warm maar bewolkt weekend.

FlexFlitser

Beruchte flexflitser verplaatst naar Liemersweg in Doetinchem

De flexflitser die sinds medio juni aan de Gaanderenseweg stond is verplaatst naar de Liemersweg, ter hoogte van de SaZa sporthal in Doetinchem. De flexflitser rouleert elke acht weken tussen drie locaties in de gemeente, en heeft al voor duizenden boetes gezorgd.

493369_Slingeland_Ziekenhuis_2021_6

Slingeland Ziekenhuis behaalt zilveren certificaat op gebied van duurzaamheid

Het Slingeland Ziekenhuis heeft het zilveren certificaat van de Milieuthermometer Zorg behaald. Het ziekenhuis heeft de afgelopen jaren onder meer ingezet op de energiebesparing, afvalscheiding en duurzamere inkoop. Sinds 2018 is het jaarlijkse stroomverbruik met ongeveer een miljoen kilowattuur stroom afgenomen. Daar worden ze nu voor beloond.

5-DSC09286

De Graafschap legt Finse buitenspeler Toivo Mero vast

De Graafschap heeft zich versterkt met de 18-jarige Fin Toivo Mero. De buitenspeler komt over van HJK Helsinki en tekent voor drie seizoenen met optie voor nog een jaar in Doetinchem.

Optocht Varsseveld

Volksfeesten Varsseveld | Kijk hier de volledige optocht terug

De Varsseveldse Volksfeesten zijn donderdagavond afgetrapt met de eerste optocht door het dorp. Tientallen bloemenwagens, loopgroepen, allegorische wagens en muziekkorpsen trokken vanaf het Kerkplein door het centrum van Varsseveld. REGIO8 bracht de volledige optocht live in beeld.