gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

'Europapa' van Joost galmt vanuit de Catharinakerk door Doetinchem

5f3eeb6fcec4029585590f471b3b43cc

De klanken van het nummer ‘Europapa’ galmden dinsdagmiddag door de binnenstad van Doetinchem. Stadsbeiaardier Roel Smit sloot aan bij een landelijke actie vanuit 3FM, nadat Joost Klein door de organisatie uit de finale van het Eurovisie Songfestival werd geschrapt.

Remco Geurts | Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Fantastisch”, reageert 3FM-dj Wijnand Speelman, die in zijn ochtendprogramma de oproep deed aan beiaardiers in heel Nederland om dinsdag het nummer ‘Europapa’ te spelen. Met succes, want in tientallen kerken in heel Nederland werden de tonen van het nummer van Joost Klein gespeeld. “Van Vlissingen tot Groningen en van Meppel tot Venlo”, zegt Speelman. “Maar ik ben eerlijk gezegd de tel een beetje kwijtgeraakt. Mijn dank gaat uit naar alle beiaardiers in Nederland, ook die in Doetinchem. Ze hebben de moeite genomen om het nummer in te studeren én de kerk te beklimmen. Dat zag wel iets over de beiaardiers.”

Doel van de actie was om Joost Klein een steuntje in de rug te geven na het pijnlijke einde van zijn Songfestival-avontuur in Zweden. Hij plaatste zich voor de finale, maar werd na een conflict alsnog uit de line-up gehaald. Of de artiest zelf blij is dat zijn ‘Europapa’ door binnensteden in heel Nederland galmde, weet de dj (nog) niet. “Ik heb heel even contact gehad met Stuntkabouter (onderdeel Songfestival-team, red.), maar nog niet met Joost zelf”, zegt Speelman. “Joost houdt wel van creatieve, snelle ideeën. Ik hoop dat hij dit waardeert en dat hij snel bij ons komt om zijn verhaal te doen.”

Lees meer over:

|

Lees ook

Bruga70

Duitsers gebruiken plastic en aarde en minder beton en staal voor viaducten over A3

Nog één keer krijgt het grensverkeer op de A12 richting Duitsland te maken met een volledige afsluiting van de A3 bij Emmerich. Na de zomervakantie worden daar de laatste twee van de vijf vernieuwde viaducten ingehesen op de staanders van kunststof en aarde. Volgens wegbeheerder Autobahn GmbH blijft de hinder opnieuw beperkt tot slechts één weekend, dankzij een nieuwe bouwtechniek die de vernieuwing van bruggen sneller maakt.

IMG_0213

‘Angst slechte raadgever, als gemeente niet laten chanteren’

95 sociale huurwoningen in Ruurlo, Borculo en Neede. Een prachtig bouwplan, daar is iedereen het over eens. De kneep zit ’m in de aankoop van vijftien modulaire woningen voor ontheemde Oekraïners in Ruurlo, waar een tiental buurtbewoners niet permanent op zit te wachten.

regen10

Code geel van kracht: stevige onweersbuien verwacht

Code geel is afgegeven in de Achterhoek. Veel wind en stevige onweersbuien worden verwacht deze woensdagmiddag- en avond. Net als dinsdag kunnen hagel en windstoten optreden, waarschuwt het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI).

Joost van Oostrum

CDA ziet als tik op de vingers bedoelde motie juist omarmd worden

De fractie van Samen voor Berkelland (SvB) heeft in schriftelijke vragen de termen ‘Inheemse Berkellanders’ en ‘uitheemse bevolking’ gebezigd. Dat leverde niet alleen een afkeurende reactie van burgemeester Joost van Oostrum op, maar ook een motie van het CDA. Maar die tik op de vingers werd juist omarmd; niet alleen SvB maar álle zes fracties dienden het CDA-voorstel mede in.

Motorvierdaagse10

Ruim zestig motorrijders van start tijdens Achterhoekse motorvierdaagse

Nu de avondvierdaagses in de regio erop zitten, is het de beurt aan de motorrijders. Dinsdagavond trapten vier motorverenigingen uit de regio in Vorden de motorvierdaagse af. Tijdens dit evenement rijden deelnemers dagelijks een tocht van honderd kilometer. De tocht begon bij het clubgebouw van de 'Graafschaprijders' in Vorden.

bal de graafschap

De Graafschap start competitie in Helmond: Jong AZ eerste tegenstander in Doetinchem

De Graafschap speelt op zondag 9 augustus in Helmond de eerste wedstrijd van het achtste seizoen op rij in de eerste divisie. De eerste thuiswedstrijd is op maandagavond 17 augustus tegen Jong AZ. De KNVB heeft woensdagochtend het concept competitieprogramma bekendgemaakt.