gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

'Europapa' van Joost galmt vanuit de Catharinakerk door Doetinchem

5f3eeb6fcec4029585590f471b3b43cc

De klanken van het nummer ‘Europapa’ galmden dinsdagmiddag door de binnenstad van Doetinchem. Stadsbeiaardier Roel Smit sloot aan bij een landelijke actie vanuit 3FM, nadat Joost Klein door de organisatie uit de finale van het Eurovisie Songfestival werd geschrapt.

Remco Geurts | Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Fantastisch”, reageert 3FM-dj Wijnand Speelman, die in zijn ochtendprogramma de oproep deed aan beiaardiers in heel Nederland om dinsdag het nummer ‘Europapa’ te spelen. Met succes, want in tientallen kerken in heel Nederland werden de tonen van het nummer van Joost Klein gespeeld. “Van Vlissingen tot Groningen en van Meppel tot Venlo”, zegt Speelman. “Maar ik ben eerlijk gezegd de tel een beetje kwijtgeraakt. Mijn dank gaat uit naar alle beiaardiers in Nederland, ook die in Doetinchem. Ze hebben de moeite genomen om het nummer in te studeren én de kerk te beklimmen. Dat zag wel iets over de beiaardiers.”

Doel van de actie was om Joost Klein een steuntje in de rug te geven na het pijnlijke einde van zijn Songfestival-avontuur in Zweden. Hij plaatste zich voor de finale, maar werd na een conflict alsnog uit de line-up gehaald. Of de artiest zelf blij is dat zijn ‘Europapa’ door binnensteden in heel Nederland galmde, weet de dj (nog) niet. “Ik heb heel even contact gehad met Stuntkabouter (onderdeel Songfestival-team, red.), maar nog niet met Joost zelf”, zegt Speelman. “Joost houdt wel van creatieve, snelle ideeën. Ik hoop dat hij dit waardeert en dat hij snel bij ons komt om zijn verhaal te doen.”

Lees meer over:

|

Lees ook

rechtbankZutphen

Doetinchemmer (37) wilde komst azc tegenhouden met bom: 3,5 jaar cel

Asielzoekers vrees aanjagen en de besluitvorming in de lokale politiek beïnvloeden. Volgens de rechtbank heeft Arjan L. (37) uit Doetinchem met een bom geprobeerd de komst van een nieuw asielzoekerscentrum in zijn woonplaats tegen te houden.

PuckenJoris

Trotse ambassadeurs Nieuwenhuis en Langenbarg klaar voor EK in Zeddam

Voor veldrijders Joris Nieuwenhuis uit Zelhem en Puck Langenbarg uit Ruurlo is het bijna zover: de wedstrijd die al lange tijd rood omcirkeld in hun agenda staat. Zondag komen de twee Achterhoekse topsporters in actie tijdens het EK Veldrijden in Zeddam. Voor TeamNL strijden ze om de Europese titel, en dat ook nog eens op eigen bodem, in hun vertrouwde Achterhoek.

Hoogspanning

Waarom het stroomnet in de Achterhoek nu op slot gaat

Haperende afspraken met bedrijven over flexibele contracten rondom stroomverbruik is de belangrijkste reden dat het stroomnet in de Achterhoek nu met een aansluitstop voor het elektriciteitsnet wordt geconfronteerd. Daarom geldt voorlopig een stop op nieuwe aansluitingen. Die blijft minimaal een jaar van kracht.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 13.06.58

Ryan Gal uit Neede uitgeroepen tot wielertalent van het jaar

Opnieuw een mooie onderscheiding voor wielrenner Ryan Gal uit Neede. De 21-jarige Achterhoeker is uitgeroepen tot Talent van het Jaar 2026. Hij kreeg maandag tijdens het Wielergala in Utrecht de Gerrie Knetemann Trofee uitgereikt.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 13.05.37

Voormalige schoollocatie Kompaan in Vorden te koop voor woningbouw

De voormalige schoollocatie van het Kompaan College aan de Nieuwstad in Vorden staat te koop. De gemeente Bronckhorst wil op het terrein woningen laten bouwen en zoekt daarvoor een projectontwikkelaar. Geïnteresseerde partijen kunnen tot 18 januari 2027 een bod uitbrengen, maar moeten daarbij ook laten zien wat ze op de plek willen bouwen.

KerKDoetinchem0

Benefietgala voor speelterras nieuw Slingeland Ziekenhuis: ‘Even geen patiënt, maar kind zijn’

Een viergangendiner met muziek en entertainment in de Catharinakerk in Doetinchem voor het goede doel. JCI Doetinchem organiseert zaterdag een benefietgala om geld op te halen voor een speelterras op de toekomstige kinderafdeling van het nieuwe Slingeland Ziekenhuis.