Ulft, Netherlands

Energieambitie blijkt flinke opgave

Regio8 | 9 april 2015 11:35 | Aangepast op 9 april 2015 11:35
Het zogenaamde Local Action Plan (LAP) leidt de transitie van fossiele brandstoffen naar duurzame energie. De belangrijkste stap is volgens het LAP het besparen van energie. De ambitie is dan ook om in 2030 een besparing te realiseren van 40%. De overige energie dient volledig duurzaam opgewekt te worden door middel van zonnepanelen, windturbines en mestvergisters.

Om de Achterhoek in 2030 energieneutraal te hebben zijn 2.587.700 zonnepanelen nodig, 27 windturbines en 10 grote mestvergisters of 5 industriële vergisters. De kosten bedragen volgens het plan 1,8 miljard euro. De grote vraag is waar al deze bronnen geplaatst dienen te worden en wie het gaat betalen, maar daar geeft het LAP geen antwoord op. Het plan roept gemeenten en het rijk wel op om een bijdrage te leveren in de vorm van ruimte, capaciteit en geld. Vooral geld lijkt een probleem te worden door de gemeentelijke bezuinigingen.
Gemeenten hopen op medewerking van inwoners, bedrijven, overheden en maatschappelijke organisaties om de hoge ambitie waar te kunnen maken. Op dit moment wordt 4,1% van de energie in de Achterhoek duurzaam opgewekt. Dat percentage is lager dan het landelijk gemiddelde van 4,9%.

Lees ook

Twee auto's botsen op Aaltenseweg in buitengebied Zelhem

Bij een ongeval op de Aaltenseweg in het buitengebied van Zelhem, zijn twee auto’s in een bocht tege...

Nieuw zorggebouw naast Slingeland Ziekenhuis gaat 'IJsselbrink' heten

Het nieuwe zorggebouw van het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem krijgt de naam 'IJsselbrink'. De n...

Keupers Kerst | Hans Keuper op bezoek bij het verzorgingshuis #3

De allermooiste tijd van het jaar is aangebroken: kerst! In de driedelige-serie Keupers Kerst gaat d...

Doetinchem herdenkt oorlogsslachtoffers met kaarslicht tijdens Lichtjesavond

Militairen en andere mensen die tijdens de Tweede Wereldoorlog hun leven gaven voor onze vrijheid wo...

Clara (83) maakt al jaren kerstkaartjes voor ouderen: niemand mag vergeten worden

Denk je aan kerst, dan denk je aan gezellige kerstmuziek, de kerstman, een prachtig versierde boom ...

Motorstandbeeld na mislukte stunt terug in Bronckhorst

Het ‘geleende’ motor-standbeeld uit Hengelo heeft inmiddels een flinke toertocht achter de rug. Wat ...