gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duizenden springende Brazilianen zien Doetinchemse Dion gamen

cb972d97121d45d577fb09ed5dd5f060

Onder toeziend oog van bijna twintigduizend man moet Dion Derksen (Fashr) donderdagavond in een dampende arena in Rio de Janeiro het schietspel Counter Strike spelen. Niet voor de lol, want de Doetinchemse esporter staat in de kwartfinale van een van de grootste gametoernooien ter wereld.

Jasper Hazelaar |
“Het is echt net of je bij een voetbalwedstrijd bent”, zegt Derksen, die zelf fanatiek supporter is van De Graafschap, over de beleving rond de wedstrijden op het Major-toernooi. “De 1-1 van De Graafschap tegen Ajax kwam in de buurt van de sfeer hier, maar donderdagavond gaat het denk ik helemaal los.” De Doetinchemmer komt uit onder de gamenaam FASHR. Met zijn team Fnatic heeft hij de eerste twee rondes overleefd. Nu wacht donderdagavond een wedstrijd in de kwartfinale tegen het Russische team Outsiders, onder toeziend oog van duizenden gillende en springende Brazilianen.

Want de Jeunesse Arena in Rio de Janeiro staat volgens Derksen volledig op de kop bij wedstrijden tijdens de Major. Naast de 18.000 supporters in de arena zelf, is er ook nog een fanzone buiten met duizenden bezoekers. Ook stervoetballer Neymar, zelf een Braziliaan, was onder de indruk. “Je kunt niet anders dan enthousiast worden”, schreef de PSG-aanvaller op social media. “Te veel koude rillingen.”

‘Met een beetje geluk’
In de eerdere rondes van het toernooi waren er al enkele duizenden bezoekers. Nu Derksen zich net als zeven andere teams heeft geplaatst voor de kwartfinale, verwacht hij helemaal vuurwerk. Eerder verloor Fnatic, het team van Derksen, met 2-0 van de tegenstander van donderdagavond. Toch is de Doetinchemmer optimistisch: “Toen hadden wij niet zo’n goede dag, de halve finale zit er sowieso wel in. Een finale met een beetje geluk ook wel."

Foto: HLTV

Lees ook

TonKoenderink20

Ton Koenderink legt functie als wethouder van Berkelland per direct neer

Ton Koenderink heeft besloten per direct te stoppen als wethouder van de gemeente Berkelland. Dat heeft hij bekendgemaakt in een persoonlijke verklaring. Zijn vertrek komt slechts enkele dagen nadat hij door de gemeenteraad was benoemd en beëdigd als wethouder namens Samen voor Berkelland.

BlurBart

Fietser met spoed naar ziekenhuis na val in Gendringen

Een fietser is zondagavond zwaargewond geraakt nadat hij ten val was gekomen op een rotonde in Gendringen. Er werd een traumahelikopter opgeroepen, maar deze werd even later afbesteld.

ongeval Varsseveld

Bedrijfsbus op de kop na aanrijding in Terborg

Een bedrijfsbus is zaterdag op zondag rond 00.00 uur op de kop beland na een aanrijding met een auto. Het ongeval vond plaats op de Varsseveldseweg (N818) tussen Terborg en Varsseveld

IMG_1318

Laatbloeier Van Zijl klaar voor volgende stap bij De Graafschap

Het komt niet vaak voor dat De Graafschap transfersommen betaalt voor nieuwe spelers. Voor de 21-jarige Bjorn van Zijl deed de club dat wel. De Superboeren maakten enkele tonnen over aan VVV-Venlo voor de aanvaller, die tot twee seizoenen geleden nog in de vijfde klasse van het amateurvoetbal actief was. “Het is allemaal heel snel gegaan. Ik leef de droom op dit moment.”

ac91cbac-f9da-4c1a-919d-2eb67cafa8bf

De Graafschap verliest ruim van SC Heerenveen en is Kwint maanden kwijt

De Graafschap is vrijdagavond in Akkrum tegen een fikse nederlaag aangelopen. Tegen SC Heerenveen werd het na 120 minuten spelen 7-2. Nadat de Superboeren vorige week vertrouwen tankten door in de eerste oefenwedstrijd te winnen van FC Utrecht, werden ze vrijdagavond geconfronteerd met een andere realiteit.

CorsoVarsseveld

Organisatie optocht Varsseveld stuurt brandbrief: ‘Het wordt heel lastig’

De toekomst van het Varsseveldse bloemencorso en allegorisch optocht staat onder druk. De organisatie heeft te maken met een bekend fenomeen in de wereld van carnavalsoptochten en bloemencorso’s: steeds minder bouwplekken. AOV Varsseveld en Stichting Bloemencorso Varsseveld sturen daarom samen een brandbrief naar de gemeente Oude IJsselstreek.