Ulft, Netherlands

Duizenden springende Brazilianen zien Doetinchemse Dion gamen

Onder toeziend oog van bijna twintigduizend man moet Dion Derksen (Fashr) donderdagavond in een dampende arena in Rio de Janeiro het schietspel Counter Strike spelen. Niet voor de lol, want de Doetinchemse esporter staat in de kwartfinale van een van de grootste gametoernooien ter wereld.
Jasper Hazelaar | 10 november 2022 15:58 | Aangepast op 10 november 2022 15:58
“Het is echt net of je bij een voetbalwedstrijd bent”, zegt Derksen, die zelf fanatiek supporter is van De Graafschap, over de beleving rond de wedstrijden op het Major-toernooi. “De 1-1 van De Graafschap tegen Ajax kwam in de buurt van de sfeer hier, maar donderdagavond gaat het denk ik helemaal los.” De Doetinchemmer komt uit onder de gamenaam FASHR. Met zijn team Fnatic heeft hij de eerste twee rondes overleefd. Nu wacht donderdagavond een wedstrijd in de kwartfinale tegen het Russische team Outsiders, onder toeziend oog van duizenden gillende en springende Brazilianen.

Want de Jeunesse Arena in Rio de Janeiro staat volgens Derksen volledig op de kop bij wedstrijden tijdens de Major. Naast de 18.000 supporters in de arena zelf, is er ook nog een fanzone buiten met duizenden bezoekers. Ook stervoetballer Neymar, zelf een Braziliaan, was onder de indruk. “Je kunt niet anders dan enthousiast worden”, schreef de PSG-aanvaller op social media. “Te veel koude rillingen.”

‘Met een beetje geluk’
In de eerdere rondes van het toernooi waren er al enkele duizenden bezoekers. Nu Derksen zich net als zeven andere teams heeft geplaatst voor de kwartfinale, verwacht hij helemaal vuurwerk. Eerder verloor Fnatic, het team van Derksen, met 2-0 van de tegenstander van donderdagavond. Toch is de Doetinchemmer optimistisch: “Toen hadden wij niet zo’n goede dag, de halve finale zit er sowieso wel in. Een finale met een beetje geluk ook wel."

Foto: HLTV

Lees meer over:

Doetinchem|esports|Gamen|

Lees ook

Fonteintjes in Doetinchems plantsoen stonden tijdelijk droog: dit is waarom

Het Mark Tennantplantsoen is voor jong en oud een bekende plek om even af te koelen bij de fonteintj...

Achterhoek verwelkomt nieuwe TOP bij Villa Ruimzicht in Doetinchem

Villa Ruimzicht in Doetinchem is officieel benoemd tot Toeristisch Overstap Punt (TOP). Daarmee krij...

Metzo College in Doetinchem zegt vaarwel tegen telefoons op school

Even snel scrollen op TikTok in de pauze, of een Snapchat sturen naar je vrienden? Op het Metzo Coll...

Riolering gooit roet in het eten bij werkzaamheden J.F. Kennedylaan in Doetinchem

De gemeente Doetinchem is momenteel bezig met het tweede deel van de werkzaamheden aan de J.F. Kenne...

22-jarige man uit Doetinchem veroordeeld voor medeplegen brandstichting in Beuningen

Een 22-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld voor het medeplegen van brandstich...

Eigenaar treedt op tegen groeiende overlast in parkeergarage Doetinchem

Het pand met parkeergarage waar de MediaMarkt in Doetinchem gevestigd zat, is al geruime tijd vervui...