gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duizenden lampjes en enthousiaste bezoekers ontvangen Sinterklaas in Borculo

e6d8f67a39e82cabb9fa89cce773d2d6

Sinterklaas is weer in het land. De Goedheiligman bracht dit weekend verschillende bezoekjes aan de Achterhoek. In Borculo komt de kindervriend sinds een paar jaar per boot via de Berkel aan. Rondom de aanlegplek van de boot van de Sint en in het centrum zorgen duizenden lampjes voor een bijzondere sfeer.

Nick Hermsen |  | Aangepast op
“Het was druk, het was droog en Sinterklaas was er, dus wat wil je nog meer?”, laat André van Woudenberg namens de organisatie weten. “Als je zo’n mooi feestje hebt georganiseerd en het loopt allemaal goed, dan kun je niets anders dan lachen en tevreden zijn.” Inmiddels is de avondintocht een traditie en komt de Sint aan in het donker, begeleid door duizenden lampjes en andere soorten verlichting. Die keuze valt bij de Goedheiligman in de smaak: “Ik kijk hier het hele jaar reikhalzend naar uit, met name naar al die mooie lampjes in het donker.”

“We zijn zo’n vijf jaar geleden met een paar mensen bij elkaar gaan zitten en we zeiden: ‘Goh, we moeten wat anders gaan doen’”, blikt de vrijwilliger terug. “Het Sinterklaasfeest wilden we niet verloren laten gaan voor de kinderen en toen hebben we besloten om het ’s avonds te doen. Ook omdat er overdag al veel andere intochten zijn.”

Borculo Sint Nicolaasstad
Borculo pakt tijdens de Sinterklaasperiode altijd flink uit. Tot en met 5 december wordt Borculo voor even Sint Nicolaasstad, en daar werken veel vrijwilligers aan mee, net als bij de intocht. “Om de intocht op poten te zetten denk ik dat we wel honderd vrijwilligers hebben”, aldus Van Woudenberg. “Vanmorgen stonden we hier om 08.00 uur om een podium op te bouwen voor de Sint.”

De schoen mag gezet worden!
De Sint had ook goed nieuws voor de Achterhoekse kinderen: “De tijd dat wij weer in Nederland zijn, daar kijkt iedereen naar uit en met name de kinderen. Vanaf vanavond mogen ze ook allemaal weer hun schoentje zetten.”

Lees ook

68caf230-55b4-4a3c-ac33-7773acdd27c7

De Graafschap wint met verzorgd voetbal verdiend van FC Volendam

De Graafschap heeft een verrassende overwinning geboekt in Volendam. De ploeg van Thomas Duivenvoorden zorgde door doelpunten van Donny Warmerdam en Joran Hardeman voor een verdiende uitoverwinning: 1-2.

WMM_2879

Zelhemse voetbalclub zet eerste stap richting nieuw sportpark met verkoop veld

De Zelhemse voetbalclub ZZC’20 is akkoord gegaan met de verkoop van veld acht aan de gemeente Bronckhorst. ZZC’20 heeft hierdoor 1,5 miljoen euro te besteden, dat voorlopig apart wordt gehouden voor de mogelijke realisatie van een nieuwe sportpark.

Kunstverkoop 1

Te weinig plek voor alle kunst in nieuw Slingeland Ziekenhuis: ruim 300 werken te koop

Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem gaat komend jaar verhuizen, zo ook de kunst die in de gangen van het ziekenhuis hangt. Doordat het nieuwe ziekenhuis minder wanden heeft, kan een deel van de kunstcollectie niet mee naar de nieuwbouw. Stichting Vrienden van het Slingeland organiseert daarom een kunstverkoop.

Gerritvossers4200

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een grijs en mistig weekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Vanuit de kerk in Megchelen voorspelt de weerboer een mistig en grijs weekend.

eerie-urban-street-at-night-with-fog-2026-09-24-11-14-29-utc-1140x620

Onveilige plekken melden: Bocholt opent een meldpunt

Inwoners van Bocholt kunnen binnenkort online aan de gemeente doorgeven op welke plekken zij zich onveilig voelen. Dat heeft afdelingshoofd Martin Wolters aangekondigd in de commissie voor Openbare Veiligheid, Orde en Brandweer. Het meldpunt is deze maandin op bocholt.de beschikbaar komen. De aanleiding is een gezamenlijk verzoek van CDU en Groenen.

Marco Bennink

Wethouder Bennink opgelucht ondanks omzetten DRU-subsidie in lening

Waar het college vroeg om een subsidie van 573.144 euro, kiest de raad voor een lening van 600.000 euro. Hoewel het een ander plan is dan wat portefeuillehouder Bennink in gedachten had, kan hij zeker leven met de uitkomst. Hij is zelfs opgelucht.