gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duizenden euro's opgehaald voor Roemenië

c29d95400644b8510a84adf9be57c0e4.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het weekend is heel goed verlopen", vindt bestuurslid Leo Kok van de Moeder Teresa Stichting uit Ulft. Na drie dagen geld inzamelen met onder meer optredens van koren en het draaien van muziek op het Simonsplein, eindigde de teller zondagavond op 48.309 euro. "De aanloop was goed, het weer heeft goed meegespeeld en we hebben een redelijk resultaat geboekt", aldus Kok, die merkt dat de positie van arme mensen in Roemenië eerder verslechterd dan verbeterd. "De tegenstrijdigheden worden daar steeds groter. De arme mensen waar wij het voor doen, kunnen niet meekomen in de ontwikkeling. Daar proberen wij wat aan bij te dragen."

De Stichting geeft zo veel mogelijk betrokkenen de kans om in Roemenië te zien waar het geld voor wordt opgehaald. "We zagen daar bittere ellende", aldus collectant Willy Versteegen, die dit weekend bewapend met een collectebus door het stadscentrum struinde. "Die mensen leven in enclaves, ze hebben geen recht van bestaan en worden niet geaccepteerd door de rijke Roemenen", zo schetst Versteegen de situatie. "Ik hoop dat er weer huisjes gebouwd worden, dat ze een wat beter bestaan krijgen."

Foto: Moeder Teresa Stichting

Lees ook

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.