gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duizenden euro's opgehaald voor Roemenië

c29d95400644b8510a84adf9be57c0e4
Redactie REGIO8 |

"Het weekend is heel goed verlopen", vindt bestuurslid Leo Kok van de Moeder Teresa Stichting uit Ulft. Na drie dagen geld inzamelen met onder meer optredens van koren en het draaien van muziek op het Simonsplein, eindigde de teller zondagavond op 48.309 euro. "De aanloop was goed, het weer heeft goed meegespeeld en we hebben een redelijk resultaat geboekt", aldus Kok, die merkt dat de positie van arme mensen in Roemenië eerder verslechterd dan verbeterd. "De tegenstrijdigheden worden daar steeds groter. De arme mensen waar wij het voor doen, kunnen niet meekomen in de ontwikkeling. Daar proberen wij wat aan bij te dragen."

De Stichting geeft zo veel mogelijk betrokkenen de kans om in Roemenië te zien waar het geld voor wordt opgehaald. "We zagen daar bittere ellende", aldus collectant Willy Versteegen, die dit weekend bewapend met een collectebus door het stadscentrum struinde. "Die mensen leven in enclaves, ze hebben geen recht van bestaan en worden niet geaccepteerd door de rijke Roemenen", zo schetst Versteegen de situatie. "Ik hoop dat er weer huisjes gebouwd worden, dat ze een wat beter bestaan krijgen."

Foto: Moeder Teresa Stichting

Lees ook

TreinDE10

Onderzoek naar nieuwe treinverbinding met Duitsland

NS onderzoekt samen met Deutsche Bahn of er een extra internationale intercity kan gaan rijden tussen Nederland en het Duitse Ruhrgebied, met een stop in Arnhem. Dit kan voor reizigers uit de Achterhoek de OV-verbinding met Duitsland flink verbeteren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Nog voor het zomerreces duidelijkheid over coalitie Bronckhorst

GBB, PRO Bronckhorst, VVD en D66 verwachten nog voor het zomerreces een coalitieakkoord en een nieuw college te presenteren. Dat liet GBB-fractievoorzitter Robbert van Velsen donderdagavond weten tijdens een update aan de gemeenteraad.

OranjekoortsDTC2

Oranjekoorts moet nog op gang komen in Doetinchem: ‘Eerst de groepsfase overleven'

Het wereldkampioenschap voetbal is officieel van start. Nederland trapt het toernooi zondagavond af met de groepsfasewedstrijd tegen Japan. Toch lijkt de Oranjekoorts nog niet overal toegeslagen.

Glasvezel20

Glasvezelbelofte in Emmerich eindigt in teleurstelling: stad zoekt nieuwe uitweg

De grote glasvezelbelofte voor Emmerich am Rhein valt grotendeels in duigen. Het bedrijf Unsere Grüne Glasfaser, kortweg UGG, heeft besloten de uitrol voor het grootste deel stop te zetten. Burgemeester Claudia Lindlahr betreurt dat zeer. De stad beëindigt nu de samenwerking met het telecombedrijf.

Gekantelde trekker Meddo 2

Trekker met bestrijdingsmiddelen gekanteld in Meddo

Een trekker met veldspuit is vrijdagmiddag op de Meddoseweg bij Meddo gekanteld. De bestuurder moest uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen, maar kwam daarbij in de berm terecht. Door de zachte berm is de trekker op zijn kant terechtgekomen.

Politie logo jas

Jongen in Doetinchem beroofd van insulinecontroller, politie zoekt getuigen

De politie zoekt getuigen van een wel hele laffe beroving in Doetinchem. Een jongen werd op zaterdag 23 mei door vier jongens beroofd van zijn telefoon en insulinecontroller.