gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duizenden euro's opgehaald voor Roemenië

c29d95400644b8510a84adf9be57c0e4
Redactie REGIO8 |

"Het weekend is heel goed verlopen", vindt bestuurslid Leo Kok van de Moeder Teresa Stichting uit Ulft. Na drie dagen geld inzamelen met onder meer optredens van koren en het draaien van muziek op het Simonsplein, eindigde de teller zondagavond op 48.309 euro. "De aanloop was goed, het weer heeft goed meegespeeld en we hebben een redelijk resultaat geboekt", aldus Kok, die merkt dat de positie van arme mensen in Roemenië eerder verslechterd dan verbeterd. "De tegenstrijdigheden worden daar steeds groter. De arme mensen waar wij het voor doen, kunnen niet meekomen in de ontwikkeling. Daar proberen wij wat aan bij te dragen."

De Stichting geeft zo veel mogelijk betrokkenen de kans om in Roemenië te zien waar het geld voor wordt opgehaald. "We zagen daar bittere ellende", aldus collectant Willy Versteegen, die dit weekend bewapend met een collectebus door het stadscentrum struinde. "Die mensen leven in enclaves, ze hebben geen recht van bestaan en worden niet geaccepteerd door de rijke Roemenen", zo schetst Versteegen de situatie. "Ik hoop dat er weer huisjes gebouwd worden, dat ze een wat beter bestaan krijgen."

Foto: Moeder Teresa Stichting

Lees ook

Thomas0

Gelderse kraker leeft bij De Graafschap: ‘Je voelt dat het een bijzondere wedstrijd is’

De Graafschap speelt zondag de Gelderse kraker tegen Vitesse in het GelreDome. Met een overwinning komen de Doetinchemmers op gelijke hoogte met de Arnhemmers en sluiten ze weer aan bij de subtop. Na de belangrijke zege op bezoek bij FC Volendam hoopt trainer Thomas Duivenvoorden dat zijn ploeg die lijn kan doortrekken.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Raad Bronckhorst wil oplossing voor onafgemaakte wijk De Punderink in Steenderen

De Bronckhorster gemeenteraad wil dat er een oplossing komt voor de problemen in de Steenderense wijk De Punderink. Door het faillissement van projectontwikkelaar BNO Vastgoed is de openbare ruimte niet afgemaakt. Bewoners zitten onder meer zonder weg, ontbrekende straatverlichting en problemen met de waterafvoer. CDA, VVD en Lokaal Bronckhorst stelden hierover vragen aan wethouder Robert van Velsen.

Gerrits Weerpraot12340

Weerboer Gerrit voorspelt vanuit zijn eigen stal een droog weekend voor de Achterhoek

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. De weerboer voorspelt vanuit zijn eigen koeienstal een droog, maar een deels bewolkt weekend.

WhatsApp Image 2026-11-06 at 13.02.33

Fatbikes mogelijk doelwit bij inbraakpoging in fietsenwinkel, eigenaar doet aangifte

Bij fietsenwinkel La Souris in Doetinchem is in de nacht van donderdag op vrijdag vermoedelijk een explosief afgegaan. Daardoor ontstond schade aan het winkelpand. Vermoedelijk waren fatbikes in de winkel het doelwit.

Gemeentehuis

Na kinderburgemeester krijgt Montferland mogelijk een kinderraad

Volgens goed gebruik in Montferland dient de kinderburgemeester elk jaar een motie in. Eerdere kinderburgemeesters zorgden bijvoorbeeld al voor gratis schoolfruit en een heksenwandelroute. Kinderburgemeester Laut van den Bosch gaat vol voor de democratie, in zijn motie roept hij op om te onderzoeken of er een kinderraad in Montferland kan komen. Dit werd door een grote meerderheid van de raad omarmt.

Beertje0

Bijna tweehonderd potentiële pleegouders melden zich na berenactie Montferland

Een actie van de gemeente Montferland waar gigantische knuffelberen op plekken in de gemeente staan is volgens wethouder Ingrid Wolsing een groot succes. Door middel van de beren en een informatiezuil hoopt de gemeente potentiële pleegouders te enthousiasmeren, en dat is gelukt. In de eerste week hebben 188 inwoners zich gemeld voor aanvullende informatie.