gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duizenden euro's opgehaald voor Roemenië

c29d95400644b8510a84adf9be57c0e4
Redactie REGIO8 |

"Het weekend is heel goed verlopen", vindt bestuurslid Leo Kok van de Moeder Teresa Stichting uit Ulft. Na drie dagen geld inzamelen met onder meer optredens van koren en het draaien van muziek op het Simonsplein, eindigde de teller zondagavond op 48.309 euro. "De aanloop was goed, het weer heeft goed meegespeeld en we hebben een redelijk resultaat geboekt", aldus Kok, die merkt dat de positie van arme mensen in Roemenië eerder verslechterd dan verbeterd. "De tegenstrijdigheden worden daar steeds groter. De arme mensen waar wij het voor doen, kunnen niet meekomen in de ontwikkeling. Daar proberen wij wat aan bij te dragen."

De Stichting geeft zo veel mogelijk betrokkenen de kans om in Roemenië te zien waar het geld voor wordt opgehaald. "We zagen daar bittere ellende", aldus collectant Willy Versteegen, die dit weekend bewapend met een collectebus door het stadscentrum struinde. "Die mensen leven in enclaves, ze hebben geen recht van bestaan en worden niet geaccepteerd door de rijke Roemenen", zo schetst Versteegen de situatie. "Ik hoop dat er weer huisjes gebouwd worden, dat ze een wat beter bestaan krijgen."

Foto: Moeder Teresa Stichting

Lees ook

VIOD thuisbasis voor De Graafschap Vrouwen: ‘Een zorgvuldig traject doorlopen’

De Graafschap Vrouwen speelt dit seizoen haar thuiswedstrijden in de eredivisie op Sportpark Dichteren van de Doetinchemse tweedeklasser VIOD. Dit besluit is genomen na overleg tussen gemeente, beide clubs en de omwonenden.

DroogteVrachtwagen

Duitsland tornt aan ‘heilige’ zondag: vrachtwagens mogen de weg op uit economische nood

Geen vrachtwagens op zondag: in Duitsland is het al zeventig jaar bijna heilig. Maar om te voorkomen dat de lage waterstand van de Rijn ook de economie tot stilstand brengt, gaan Noordrijn-Westfalen en nog drie deelstaten waar de Rijn door stroomt overstag. Vrachtwagens mogen tijdelijk ook op zon- en feestdagen de weg op. Een kleine cultuurdoorbraak waar Nederlandse transporteurs al jaren op hopen.

kerkuilen theo weijers

Een goed muizenjaar zorgt voor een opvallende groei van populatie kerkuilen in de Achterhoek

Het gaat heel goed met de kerkuilen in de Achterhoek. Voor het eerst in jaren is de populatie opvallend gegroeid. En vliegen er weer meer uilen door de regio. Theo Weijers is een van de vrijwilligers die zich inzet voor de leefbaarheid van de uilen.

Euroscope_040

Vierde aflevering 'EuroScope': Is het gras voor boeren in Duitsland groener?

EuroScope is een serie van vijf afleveringen waarin REGIO8 samen met vier partneromroepen laten zien hoe Europa en de besluitvorming in Brussel het dagelijks leven van mensen beïnvloeden. Aflevering 4 gaat over waartoe samenwerking in het grensgebied leidt.

Othniël Raterink (2)

Winterswijker Raterink op huurbasis naar ADO Den Haag

Winterswijker Othniël Raterink speelt dit seizoen op huurbasis voor eredivisionist ADO Den Haag. De voormalig Superboer komt over van Italiaanse Cagliari Calcio. De Hagenaren hebben ook een optie tot koop bedongen.

WhatsApp Image 2026-08-12 at 09.07.25

Geen gewonden bij botsing tussen auto's bij Harreveld

Bij een botsing op een kruising in het buitengebied van Harreveld zijn woensdagochtend twee auto’s beschadigd geraakt. Bij het incident zijn geen gewonden gevallen.