gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duitsland past regels voor booster aan

0ab9f4c87d31b751274a3f10ddfb8e37

Duitsland heeft de regels aangescherpt voor mensen die na een enkel Janssen-vaccin alleen een tweede vaccin als booster hebben gehad. In Duitsland geldt dit niet als volledige vaccinatie, en is er toch nog een derde prik nodig als booster, anders kom je er bij de Oosterburen bijna nergens meer in.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
Nederland is voor Duitsland een hoog risicogebied en voor het inreizen van Duitsland is een corona-vaccinatiebewijs nodig. Maar de eisen aan Janssen-gevaccineerden en mensen met een herstelbewijs zijn strenger geworden, laat Omroep Gelderland weten. Een 'volledige vaccinatie' bestaat in alle gevallen uit twee vaccinaties, dus óók als het om Janssen gaat. Een tweede prik wordt dus niet als booster geaccepteerd bij de Oosterburen. Daarnaast is een herstelbewijs niet meer zes maanden geldig, maar nog maar 90 dagen.

In alle deelstaten is de 2G- of zelfs de 2G+-regel van kracht. Dat betekent dat je volledig gevaccineerd of hersteld moet zijn van corona (2G). Daarnaast moet je - afhankelijk van de deelstaat waar je bent - ook nog een boostervaccinatie of negatief testbewijs laten zien (2G+) als je het openbare leven in wil. Dat wil zeggen restaurants, horeca, winkels, musea, en veel gevallen ook hotels.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees meer over:

Lees ook

TonKoenderink10

Koenderink nog geen week wethouder, wel recht op half jaar wachtgeld

Ton Koenderink is nog geen week wethouder geweest, zijn eerste loonstrookje is waarschijnlijk nog niet binnen, toch heeft de ex-bestuurder recht op een half jaar wachtgeld. Koenderink kondigde maandagochtend zijn vertrek aan vanwege de commotie die ontstaan was door zijn benoeming. Het is niet bekend of hij aanspraak gaat maken op het wachtgeld.

Eendenrace20

Duckrace Doetinchem levert bijna 18.000 euro op voor hospice Sravana

De Oude IJssel kleurde zondagmiddag bij de binnenstad van Doetinchem even knalgeel tijdens de Duckrace, onderdeel van de Doetinchemse Kadefeesten. Vooraf konden bezoekers badeendjes kopen, waarna de opbrengst van de actie naar Stichting Sravana ging. Toen maar liefst zesduizend eendjes tegelijk het water in gingen, was dat volgens de organisatie hét kippenvelmoment van de dag.

Ties Wieggers (1)

Na Kwint ook doelman Wieggers buitenspel met blessure

De Graafschap moet het de komende weken in de voorbereiding op het nieuwe seizoen doen zonder doelman Ties Wieggers. De Lichtenvoordenaar raakte in het oefenduel met sc Heerenveen geblesseerd aan zijn hand.

TonKoenderink20

Ton Koenderink legt functie als wethouder van Berkelland per direct neer

Ton Koenderink heeft besloten per direct te stoppen als wethouder van de gemeente Berkelland. Dat heeft hij bekendgemaakt in een persoonlijke verklaring. Zijn vertrek komt slechts enkele dagen nadat hij door de gemeenteraad was benoemd en beëdigd als wethouder namens Samen voor Berkelland.

BlurBart

Fietser met spoed naar ziekenhuis na val in Gendringen

Een fietser is zondagavond zwaargewond geraakt nadat hij ten val was gekomen op een rotonde in Gendringen. Er werd een traumahelikopter opgeroepen, maar deze werd even later afbesteld.

ongeval Varsseveld

Bedrijfsbus op de kop na aanrijding in Terborg

Een bedrijfsbus is zaterdag op zondag rond 00.00 uur op de kop beland na een aanrijding met een auto. Het ongeval vond plaats op de Varsseveldseweg (N818) tussen Terborg en Varsseveld