gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duitsland past regels voor booster aan

0ab9f4c87d31b751274a3f10ddfb8e37

Duitsland heeft de regels aangescherpt voor mensen die na een enkel Janssen-vaccin alleen een tweede vaccin als booster hebben gehad. In Duitsland geldt dit niet als volledige vaccinatie, en is er toch nog een derde prik nodig als booster, anders kom je er bij de Oosterburen bijna nergens meer in.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
Nederland is voor Duitsland een hoog risicogebied en voor het inreizen van Duitsland is een corona-vaccinatiebewijs nodig. Maar de eisen aan Janssen-gevaccineerden en mensen met een herstelbewijs zijn strenger geworden, laat Omroep Gelderland weten. Een 'volledige vaccinatie' bestaat in alle gevallen uit twee vaccinaties, dus óók als het om Janssen gaat. Een tweede prik wordt dus niet als booster geaccepteerd bij de Oosterburen. Daarnaast is een herstelbewijs niet meer zes maanden geldig, maar nog maar 90 dagen.

In alle deelstaten is de 2G- of zelfs de 2G+-regel van kracht. Dat betekent dat je volledig gevaccineerd of hersteld moet zijn van corona (2G). Daarnaast moet je - afhankelijk van de deelstaat waar je bent - ook nog een boostervaccinatie of negatief testbewijs laten zien (2G+) als je het openbare leven in wil. Dat wil zeggen restaurants, horeca, winkels, musea, en veel gevallen ook hotels.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees meer over:

Lees ook

John Haverdil en Marco Bouman

DRU-voorzitter De Vroome loopt met ‘te veel molenstenen’ op eieren

Hans de Vroome leek woensdagavond lange tijd op eieren te lopen, maar stuitte in zijn ogen op zóveel onbegrip bij enkele raadsleden van Oude IJsselstreek dat hij tóch verbaal van zich afbeet: “Nu val ik uit mijn rol, maar u krijgt met dit complex vréselijk veel, dat is met geen pen te beschrijven. Dat zie je nergens in Nederland.”

6cd450c5-78c1-49fd-ad8c-6e01785b81f8

Grote brand in bedrijfspand op industrieterrein in Doetinchem

Bij een bedrijfspand aan de Gildenstraat in Doetinchem is woensdagmiddag een grote brand uitgebroken. Meerdere brandweereenheden zijn ter plaatse om het vuur te bestrijden.

Flitser Gaanderen (1)

Flexflitser weer terug op oude plek in Gaanderen

De flexflitser is weer terug op zijn oude plek aan de Rijksweg in Gaanderen. Nadat de mobiele flitspaal de afgelopen maanden op twee andere locaties in de gemeente Doetinchem heeft gestaan, is hij weer terug op de plek waar eerder duizenden snelheidsovertredingen werden geregistreerd.

Crossborderorkest Kleve

Nederlandse en Duitse grensinwoners vinden de juiste noot in crossborderorkest

Met 24 Nederlandse en Duitse muzikanten viert de Euregio Rijn-Waal dit jaar haar 55-jarig bestaan. In november op de kerstmarkt in Kleve laat het crossborderorkest horen wat samenwerken kan opleveren. Het Europese volkslied klinkt alvast als een klok tijdens de eerste repetities.

ESVIK_010

Bekende Achterhoekers zingen kerstlied tijdens benefietavond in Amphion

Voor twaalf bekende Achterhoekers staat 12 december rood omcirkeld in de agenda. Tijdens de benefietavond van 'Een Stem voor een Kind' zingen zij namelijk in het Amphion een kerstlied voor een vol theater. Van oud-generaal Mart de Kruif tot afzwaaiend burgemeester Mark Boumans en van kunstenaar Rosalie de Graaf tot oud-journalist en schrijver Ad van Liempt: voor één avond verruilen zij hun vertrouwde rol voor die van zanger. En dat is best spannend.

Snelweg A18

Nacht- en weekendafsluitingen A18 tussen Varsseveld en Wehl door werkzaamheden

Achterhoekers die deze week op pad gaan moeten rekening houden met afsluitingen van de A18 tussen Varsseveld en Wehl. Er vinden een aantal nachtelijke afsluitingen plaats en een weekendafsluiting.