gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duitsland past regels voor booster aan

0ab9f4c87d31b751274a3f10ddfb8e37

Duitsland heeft de regels aangescherpt voor mensen die na een enkel Janssen-vaccin alleen een tweede vaccin als booster hebben gehad. In Duitsland geldt dit niet als volledige vaccinatie, en is er toch nog een derde prik nodig als booster, anders kom je er bij de Oosterburen bijna nergens meer in.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
Nederland is voor Duitsland een hoog risicogebied en voor het inreizen van Duitsland is een corona-vaccinatiebewijs nodig. Maar de eisen aan Janssen-gevaccineerden en mensen met een herstelbewijs zijn strenger geworden, laat Omroep Gelderland weten. Een 'volledige vaccinatie' bestaat in alle gevallen uit twee vaccinaties, dus óók als het om Janssen gaat. Een tweede prik wordt dus niet als booster geaccepteerd bij de Oosterburen. Daarnaast is een herstelbewijs niet meer zes maanden geldig, maar nog maar 90 dagen.

In alle deelstaten is de 2G- of zelfs de 2G+-regel van kracht. Dat betekent dat je volledig gevaccineerd of hersteld moet zijn van corona (2G). Daarnaast moet je - afhankelijk van de deelstaat waar je bent - ook nog een boostervaccinatie of negatief testbewijs laten zien (2G+) als je het openbare leven in wil. Dat wil zeggen restaurants, horeca, winkels, musea, en veel gevallen ook hotels.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees meer over:

Lees ook

HELGRA10

De Graafschap opent in Helmond: 'Nu gaat het om de knikkers'

Het gaat beginnen voor De Graafschap. Op Sportpark Pluimerskamp in Zelhem werd vrijdag onder toeziend oog van tientallen supporters getraind en voorbereid voor zondagmiddag. De Doetinchemmers trappen dan hun achtste seizoen op rij in de eerste divisie af met een bezoek aan Helmond Sport.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 15.15.40

Kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in centrum Doetinchem

Twee auto’s zijn vrijdagmiddag op elkaar gebotst op de Europaweg in Doetinchem. De kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in het centrum.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 14.37.15

Weerboer Gerrit voorspelt een zomers weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij sluis de Pol bij Gaanderen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.11.35

Erwin Versteeg beoogd wethouder Berkelland als opvolger Koenderink

Samen voor Berkelland draagt de Enschedese Erwin Versteeg voor als wethouder in de gemeente Berkelland. Versteeg wordt hiermee de opvolger van Ton Koenderink die na vijf dagen stopte als wethouder. Versteeg is momenteel raadslid in Enschede namens Belang van Enschede.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.02.19

Koninklijke Marechaussee betrokken bij ongeval in Beek

Een auto van de Koninklijke Marechaussee is vrijdagmiddag betrokken geraakt bij een ongeval in Beek. Het verkeer wordt om het ongeval geleid.

4-DSC08136

De Graafschap legt Jannes Wieckhoff vast: Duitse rechtsback tekent voor twee jaar

De Graafschap heeft donderdagmiddag de Duitser Jannes Wieckhoff gepresenteerd. De 26-jarige rechtsback komt transfervrij over van competitiegenoot Heracles Almelo.