gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duitser riskeert 90.000 euro boete voor graven privévisvijver in bos

02ccebe8e5c51419ab81b7bd7dd7231b.jpg

De politie is de eigenaar van het bosgebied in Winterswijk waar illegale werkzaamheden zijn uitgevoerd op het spoor. Hij wordt ervan verdacht zonder vergunning een privévisvijver te hebben gegraven en een weg te hebben aangelegd. De provincie Gelderland heeft tot op heden nog geen aangifte tegen hem gedaan.

Redactie REGIO8 |
De werkzaamheden van de 46-jarige man in een bosperceel ten zuiden van Winterswijk zijn inmiddels stilgelegd, aldus de politie. De eigenaar reed voor zijn bezoeken speciaal op en neer vanuit zijn woonplaats in Duitsland. Hij heeft aan de politie laten weten dat hij van plan was een privévisvijver aan te leggen waarin hij vissen wilde uitzetten. De man wordt verdacht van het plegen van een economisch delict, waarbij de boete volgens Omroep Gelderland kan oplopen tot 90.000 euro.

Zijn plannen had hij beter voorafgaand aan de verbouwing kunnen delen met de gemeente Winterswijk. De gemeente verstrekt wel vaker vergunningen voor zulke werkzaamheden in zogeheten 'productiebossen'. Sterker nog: "Het is helemaal niet moeilijk om een aanvraag te doen hiervoor", laat de gemeente Winterswijk weten. "Maar je moet dit wel doen voordat je begint, anders is het strafbaar." De eigenaar heeft daarnaast ook op eigen houtje tiental bomen omgekapt. Omdat het bosgebied een zogeheten 'productiebos' is, is dat wel wettelijk toegestaan.

‘Moet veilig zijn’
Het is nu de vraag of de eigenaar alsnog een vergunning krijgt voor zijn reeds uitgevoerde werkzaamheden. "Een vergunning kan alsnog worden verstrekt, maar dan moet het wel veilig zijn", aldus de gemeente. "Daarvoor moeten mogelijk aanpassingen worden gemaakt, denk aan: het plaatsen van een hek om de vijver heen."

Natuurgebied herstellen
Mocht er geen vergunning worden verleend, dan is de provincie Gelderland van plan het natuurgebied zo goed mogelijk te herstellen. “We willen het metersdiepe gat eerst herstellen. Het gat is zo groot dat het gevaarlijke situaties kan opleveren. Als je daarin valt heb je echt een probleem”, aldus de provincie. Daarnaast zijn ze van plan bomen terug te planten, waarvan er naar schatting van de milieupolitie zeker tien zijn gekapt.

Ook is het aan de provincie om te besluiten of ze aangifte wil doen tegen de boseigenaar.

Foto: Willem Saris

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-23 at 19.34.45.jpeg

Eerste plannen De Kruisberg Doetinchem op tafel: wonen, natuur en erfgoed centraal

De herontwikkeling van de voormalige gevangenis De Kruisberg in Doetinchem krijgt steeds meer vorm. Tijdens een informatieavond voor omwonenden kwamen zo’n negentig geïnteresseerden kijken naar de eerste visie van projectontwikkelaar Ter Steege. Volgens gebiedsontwikkelaar Ronald van Ommen was de bijeenkomst een eerste stap in een proces dat nog verder vorm moet krijgen.

TedKok10.jpg

Didammer Ted Kok toch door als wethouder

Hij had aangekondigd iets anders te gaan doen na 32 jaar wethouderschap. Maar van zijn aangekondigde pensioen komt niets terecht. Ted Kok laat Aalten achter zich en wordt wethouder in Westervoort voor Wij Westervoort. Deze partij gaat de komende jaren een coalitie vormen met GroenLinks-PvdA.

e248070d-9753-4a79-ab12-91415a01a44b.jpg

Grote brand bij meubelfabriek in Borculo

Bij een meubelfabriek in Borculo is donderdagmiddag een grote brand ontstaan. De brandweer is met meerdere eenheden ter plaatste.

De Belevenis0.jpg

Geen lichtjesfestijn 'De Belevenis' in Engbergen dit jaar

Voorlopig komt er geen nieuwe editie van De Belevenis in Gendringen. De organisatie laat via een bericht op Facebook weten dat er in 2026 geen editie van de lichtjesroute plaatsvindt in natuurgebied Engbergen. Het is echter niet zo dat de stekker uit het evenement is getrokken.

Wiersse20.jpg

Zuivelfabriek De Wiersse bij Vorden voorgedragen als monument

De voormalige zuivelfabriek op landgoed De Wiersse in Vorden is door het college van burgemeester en wethouders van Bronckhorst voorgedragen als gemeentelijk monument. Het gaat om het fabriekspand aan de Zuivelweg, de bijbehorende paardenschuur en de karakteristieke schoorsteen.

Matjes0.jpg

Tapijttegels lokken reptielen in Gorssel: onderzoek voor realisatie woningbouw

Langs de bosrand en de akker in de hoek van de Kozakkenweg en de Elfuursweg in Gorssel liggen opvallende tapijttegels. Dat is geen afval, maar ze vormen een belangrijk hulpmiddel om beschermde reptielen op te sporen. Er staat informatie bij. In het gebied Gorssel-Noordoost, verrijzen de komende jaren tot 250 woningen, waarvoor momenteel uitgebreid natuuronderzoek wordt gedaan.