gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duitser riskeert 90.000 euro boete voor graven privévisvijver in bos

02ccebe8e5c51419ab81b7bd7dd7231b

De politie is de eigenaar van het bosgebied in Winterswijk waar illegale werkzaamheden zijn uitgevoerd op het spoor. Hij wordt ervan verdacht zonder vergunning een privévisvijver te hebben gegraven en een weg te hebben aangelegd. De provincie Gelderland heeft tot op heden nog geen aangifte tegen hem gedaan.

Redactie REGIO8 |
De werkzaamheden van de 46-jarige man in een bosperceel ten zuiden van Winterswijk zijn inmiddels stilgelegd, aldus de politie. De eigenaar reed voor zijn bezoeken speciaal op en neer vanuit zijn woonplaats in Duitsland. Hij heeft aan de politie laten weten dat hij van plan was een privévisvijver aan te leggen waarin hij vissen wilde uitzetten. De man wordt verdacht van het plegen van een economisch delict, waarbij de boete volgens Omroep Gelderland kan oplopen tot 90.000 euro.

Zijn plannen had hij beter voorafgaand aan de verbouwing kunnen delen met de gemeente Winterswijk. De gemeente verstrekt wel vaker vergunningen voor zulke werkzaamheden in zogeheten 'productiebossen'. Sterker nog: "Het is helemaal niet moeilijk om een aanvraag te doen hiervoor", laat de gemeente Winterswijk weten. "Maar je moet dit wel doen voordat je begint, anders is het strafbaar." De eigenaar heeft daarnaast ook op eigen houtje tiental bomen omgekapt. Omdat het bosgebied een zogeheten 'productiebos' is, is dat wel wettelijk toegestaan.

‘Moet veilig zijn’
Het is nu de vraag of de eigenaar alsnog een vergunning krijgt voor zijn reeds uitgevoerde werkzaamheden. "Een vergunning kan alsnog worden verstrekt, maar dan moet het wel veilig zijn", aldus de gemeente. "Daarvoor moeten mogelijk aanpassingen worden gemaakt, denk aan: het plaatsen van een hek om de vijver heen."

Natuurgebied herstellen
Mocht er geen vergunning worden verleend, dan is de provincie Gelderland van plan het natuurgebied zo goed mogelijk te herstellen. “We willen het metersdiepe gat eerst herstellen. Het gat is zo groot dat het gevaarlijke situaties kan opleveren. Als je daarin valt heb je echt een probleem”, aldus de provincie. Daarnaast zijn ze van plan bomen terug te planten, waarvan er naar schatting van de milieupolitie zeker tien zijn gekapt.

Ook is het aan de provincie om te besluiten of ze aangifte wil doen tegen de boseigenaar.

Foto: Willem Saris

Lees meer over:

|

Lees ook

OrionStars0

Orion Stars jaagt met vernieuwde selectie op negende prijs op rij

De volleyballers van Orion Stars zijn klaar voor het nieuwe seizoen. Onder leiding van Dirk Sparidans, die voor het zesde seizoen op rij aan het roer staat, beginnen de Doetinchemmers met negen nieuwe spelers aan de competitie, onder wie libero Jeffrey Klok. Ondanks de vele nieuwe gezichten is het vertrouwen binnen de ploeg groot.

WhatsApp Image 2026-10-16 at 12.34.23

Wielrenner raakt gewond na botsing met auto in Zelhem

Een wielrenner is vrijdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding in Zelhem. Het incident gebeurde doordat een automobilist de fietser over het hoofd zag.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt fris weekend met zon en bewolking

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf de Sint-Mauritiuskerk in Silvolde voorspelt de weerboer een frisser weekend waarin zon en bewolking elkaar afwisselen.

WhatsApp Image 2026-10-16 at 11.35.24

Auto brandt uit naast weg in Breedenbroek

Een auto is vrijdagochtend in brand gevlogen in Breedenbroek. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

tabakswaren

Sigaretten en shag halen in Duitsland wordt flink duurder

Duitsland gaat de accijnzen op sigaretten en shag verhogen. Daardoor wordt tabak kopen aan de andere kant van de grens flink duurder. Gisteren stemde een meerderheid van de Bondsdag in met jaarlijkse verhogingen gedurende vier jaar. De eerste verhoging moet op 1 januari 2027 ingaan.

PFAS60

Kostenraming PFAS-sanering in Doetinchem gestegen naar 14,7 miljoen euro

De kostenraming voor de PFAS-sanering op het voormalige terrein van Rutgers Milieu in Doetinchem zijn opgelopen tot 14,7 miljoen euro. Dat is ruim 3,2 miljoen euro meer dan twee jaar geleden werd geraamd. Hoewel de vervuilde grond inmiddels is weggegraven, moet de grondwatersanering nog van start gaan. Hoelang die gaat duren en hoeveel geld daar uiteindelijk voor nodig is, is nog niet duidelijk.