gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duitser riskeert 90.000 euro boete voor graven privévisvijver in bos

02ccebe8e5c51419ab81b7bd7dd7231b

De politie is de eigenaar van het bosgebied in Winterswijk waar illegale werkzaamheden zijn uitgevoerd op het spoor. Hij wordt ervan verdacht zonder vergunning een privévisvijver te hebben gegraven en een weg te hebben aangelegd. De provincie Gelderland heeft tot op heden nog geen aangifte tegen hem gedaan.

Redactie REGIO8 |
De werkzaamheden van de 46-jarige man in een bosperceel ten zuiden van Winterswijk zijn inmiddels stilgelegd, aldus de politie. De eigenaar reed voor zijn bezoeken speciaal op en neer vanuit zijn woonplaats in Duitsland. Hij heeft aan de politie laten weten dat hij van plan was een privévisvijver aan te leggen waarin hij vissen wilde uitzetten. De man wordt verdacht van het plegen van een economisch delict, waarbij de boete volgens Omroep Gelderland kan oplopen tot 90.000 euro.

Zijn plannen had hij beter voorafgaand aan de verbouwing kunnen delen met de gemeente Winterswijk. De gemeente verstrekt wel vaker vergunningen voor zulke werkzaamheden in zogeheten 'productiebossen'. Sterker nog: "Het is helemaal niet moeilijk om een aanvraag te doen hiervoor", laat de gemeente Winterswijk weten. "Maar je moet dit wel doen voordat je begint, anders is het strafbaar." De eigenaar heeft daarnaast ook op eigen houtje tiental bomen omgekapt. Omdat het bosgebied een zogeheten 'productiebos' is, is dat wel wettelijk toegestaan.

‘Moet veilig zijn’
Het is nu de vraag of de eigenaar alsnog een vergunning krijgt voor zijn reeds uitgevoerde werkzaamheden. "Een vergunning kan alsnog worden verstrekt, maar dan moet het wel veilig zijn", aldus de gemeente. "Daarvoor moeten mogelijk aanpassingen worden gemaakt, denk aan: het plaatsen van een hek om de vijver heen."

Natuurgebied herstellen
Mocht er geen vergunning worden verleend, dan is de provincie Gelderland van plan het natuurgebied zo goed mogelijk te herstellen. “We willen het metersdiepe gat eerst herstellen. Het gat is zo groot dat het gevaarlijke situaties kan opleveren. Als je daarin valt heb je echt een probleem”, aldus de provincie. Daarnaast zijn ze van plan bomen terug te planten, waarvan er naar schatting van de milieupolitie zeker tien zijn gekapt.

Ook is het aan de provincie om te besluiten of ze aangifte wil doen tegen de boseigenaar.

Foto: Willem Saris

Lees meer over:

|

Lees ook

rechtbankZutphen

Doetinchemmer (37) wilde komst azc tegenhouden met bom: 3,5 jaar cel

Asielzoekers vrees aanjagen en de besluitvorming in de lokale politiek beïnvloeden. Volgens de rechtbank heeft Arjan L. (37) uit Doetinchem met een bom geprobeerd de komst van een nieuw asielzoekerscentrum in zijn woonplaats tegen te houden.

PuckenJoris

Trotse ambassadeurs Nieuwenhuis en Langenbarg klaar voor EK in Zeddam

Voor veldrijders Joris Nieuwenhuis uit Zelhem en Puck Langenbarg uit Ruurlo is het bijna zover: de wedstrijd die al lange tijd rood omcirkeld in hun agenda staat. Zondag komen de twee Achterhoekse topsporters in actie tijdens het EK Veldrijden in Zeddam. Voor TeamNL strijden ze om de Europese titel, en dat ook nog eens op eigen bodem, in hun vertrouwde Achterhoek.

Hoogspanning

Waarom het stroomnet in de Achterhoek nu op slot gaat

Haperende afspraken met bedrijven over flexibele contracten rondom stroomverbruik is de belangrijkste reden dat het stroomnet in de Achterhoek nu met een aansluitstop voor het elektriciteitsnet wordt geconfronteerd. Daarom geldt voorlopig een stop op nieuwe aansluitingen. Die blijft minimaal een jaar van kracht.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 13.06.58

Ryan Gal uit Neede uitgeroepen tot wielertalent van het jaar

Opnieuw een mooie onderscheiding voor wielrenner Ryan Gal uit Neede. De 21-jarige Achterhoeker is uitgeroepen tot Talent van het Jaar 2026. Hij kreeg maandag tijdens het Wielergala in Utrecht de Gerrie Knetemann Trofee uitgereikt.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 13.05.37

Voormalige schoollocatie Kompaan in Vorden te koop voor woningbouw

De voormalige schoollocatie van het Kompaan College aan de Nieuwstad in Vorden staat te koop. De gemeente Bronckhorst wil op het terrein woningen laten bouwen en zoekt daarvoor een projectontwikkelaar. Geïnteresseerde partijen kunnen tot 18 januari 2027 een bod uitbrengen, maar moeten daarbij ook laten zien wat ze op de plek willen bouwen.

KerKDoetinchem0

Benefietgala voor speelterras nieuw Slingeland Ziekenhuis: ‘Even geen patiënt, maar kind zijn’

Een viergangendiner met muziek en entertainment in de Catharinakerk in Doetinchem voor het goede doel. JCI Doetinchem organiseert zaterdag een benefietgala om geld op te halen voor een speelterras op de toekomstige kinderafdeling van het nieuwe Slingeland Ziekenhuis.