gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duitse dierentuin maakt verlanglijstje voor de bewoners

51328685581d4791cbc96ee42a9797e2

Met de feestdagen in aantocht nodigt Tiergarten Kleef mensen uit om cadeautjes te kopen voor hun dieren. De Duitse dierentuin heeft een verlanglijst online gezet met onder meer een bloedglucosemeter voor rode panda Spike, en een poetsset voor Shetlandpony Little Joe.

Jasper Hazelaar |
"Vorig jaar rond kerst kregen we vaak de vraag of we onze dierentuindieren ook iets konden geven", meldt dierentuindirecteur Martin Polotzek. "Daarom hebben we nu een verlanglijstje gemaakt met dingen die het dagelijkse leven in de dierentuin nog leuker maken voor onze dieren en voor onze medewerkers." Op de verlanglijst prijken diverse artikelen, naast eerdergenoemde cadeausuggesties onder meer een gemotoriseerde bladblazer van meer dan achthonderd euro en diverse soorten speelgoed.

De bloedglucosemeter voor rode panda Spike is een van de wel heel specifieke wensen op de lijst. “Zoals veel oudere mensen is onze Spike vatbaar voor diabetes”, legt Polotzek uit. “Mochten we Spike ooit op een antidiabetische behandeling moeten zetten, dan is regelmatige controle van de bloedglucose essentieel.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Antenne Niederrhein

Foto: Tiergarten Kleve
61b38b87907eb53dc757eb913fea5710

Lees ook

Pepijn Reinderink foto Wout Beel

Geen Achterhoeks NK voor Ruurloër Reinderink: wel debuut als ploegleider

Over zes dagen is Laren het decor van het Nederlands kampioenschap tijdrijden. Grote afwezige bij de wielerwedstrijd over het Achterhoekse asfalt in de gemeente Lochem is Pepijn Reinderink (24), althans op de fiets. De Ruurlose renner stapt vanwege ziekte niet op de tijdritfiets, maar mag wel zijn broertje Joris begeleiden vanuit de auto.

N18 werkzaamheden2

Laatste werkzaamheden N314 zorgen voor extra reistijd tussen Hummelo en Zutphen

Het wordt een drukke maand voor weggebruikers die vanuit Hummelo naar Zutphen reizen. Van maandag 29 juni tot en met vrijdag 31 juli wordt gewerkt aan de N314 ten zuiden van Zutphen. Ernstige verkeershinder wordt verwacht aan de weg die al maanden onder handen wordt genomen. De provincie roept al op tot thuiswerken en het gebruik maken van de fiets en het openbaar vervoer.

MontferlandProtest5

Demonstratie Didam ‘goed en rustig verlopen’: wel vijf aanhoudingen

Montferland laat weten dat de demonstratie van woensdagavond in Didam in hun ogen ‘over het algemeen goed en rustig verlopen’ is. Er werd door de gemeente wel een noodbevel afgekondigd en op die grond werd er een groep mensen weggestuurd. De politie heeft vijf mensen aangehouden vanwege het afsteken van vuurwerk.

Chahid

El Allachi vertrekt alweer bij De Graafschap: transfer naar Cyprus

Chahid el Allachi vertrekt al na een halfjaar bij De Graafschap. De 22-jarige buitenspeler tekent voor vier jaar bij Aris Limassol op Cyprus.

Zon0

Code geel vanwege hitte in de Achterhoek, Nationaal Hitteplan van kracht

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de Achterhoek. Door een combinatie van warm weer en een hoge luchtvochtigheid kunnen ouderen en mensen met een kwetsbare gezondheid gezondheidsklachten krijgen.

Rijnbrug

Rijnbrug Emmerich weekend later dicht dan gepland

De Rijnbrug bij Emmerich gaat niet komend weekend dicht, maar een week later. Dat bericht Straßen.NRW. De brug is van vrijdag 26 juni 20.00 uur tot maandag 29 juni 05.00 uur volledig afgesloten voor verkeer.