gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duitse dierentuin maakt verlanglijstje voor de bewoners

51328685581d4791cbc96ee42a9797e2

Met de feestdagen in aantocht nodigt Tiergarten Kleef mensen uit om cadeautjes te kopen voor hun dieren. De Duitse dierentuin heeft een verlanglijst online gezet met onder meer een bloedglucosemeter voor rode panda Spike, en een poetsset voor Shetlandpony Little Joe.

Jasper Hazelaar |
"Vorig jaar rond kerst kregen we vaak de vraag of we onze dierentuindieren ook iets konden geven", meldt dierentuindirecteur Martin Polotzek. "Daarom hebben we nu een verlanglijstje gemaakt met dingen die het dagelijkse leven in de dierentuin nog leuker maken voor onze dieren en voor onze medewerkers." Op de verlanglijst prijken diverse artikelen, naast eerdergenoemde cadeausuggesties onder meer een gemotoriseerde bladblazer van meer dan achthonderd euro en diverse soorten speelgoed.

De bloedglucosemeter voor rode panda Spike is een van de wel heel specifieke wensen op de lijst. “Zoals veel oudere mensen is onze Spike vatbaar voor diabetes”, legt Polotzek uit. “Mochten we Spike ooit op een antidiabetische behandeling moeten zetten, dan is regelmatige controle van de bloedglucose essentieel.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Antenne Niederrhein

Foto: Tiergarten Kleve
61b38b87907eb53dc757eb913fea5710

Lees ook

GerwinGedenksteenBaakGLD

Gerwin uit Baak laat zijn hond uit en lost ineens een mysterie op

Een oplettende hondenbezitter kan zomaar een acht jaar oud mysterie oplossen. Het overkwam Gerwin Reindsen uit Baak. Toen hij vorig weekend zijn hond ging uitlaten zag hij een vreemd voorwerp in de berm liggen. Bij nadere inspectie bleek het de gestolen Stolperstein uit Zutphen te zijn.

RellenDidam

Dilemma’s achter de schermen rond uit de hand gelopen bekerfinale Didam: 'Opschalen?'

Bij de bekerfinale tussen voetbalclubs Longa'30 uit Lichtenvoorde en Bennekom op het sportcomplex van DVC'26 in Didam gaat het woensdag 13 mei vreselijk mis. Na afloop van de met 5-4 door Bennekom gewonnen wedstrijd ontstaan meerdere vechtpartijen en wordt veel vuurwerk afgestoken. De gemeente, politie en justitie houden dan al dagen rekening met mogelijke ongeregeldheden, dat blijkt uit tientallen via de Wet open overheid (Woo) openbaar gemaakte documenten. Toch wordt pas na het laatste fluitsignaal een noodbevel afgegeven.

Gaanderen112

Fietser gewond na aanrijding in Gaanderen

Een fietser is vrijdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding in Gaanderen. Het slachtoffer moet voor controle mee naar het ziekenhuis.

GRA-KANIA

Nieuwe spits voor De Graafschap: Duitser Kania komt over van Bielefeld

De Graafschap heeft donderdagavond een nieuwe versterking gepresenteerd. De 24-jarige Duitse spits Julian Kania komt over van Arminia Bielefeld en tekent voor twee jaar in Doetinchem, met een optie voor een extra jaar.

BrandweerFrank0

Brandweer waarschuwt na kampvuurtjes in droog Montferlands bos

Voor de tweede keer in een paar weken tijd is er een kampvuurtje aangetroffen in het Montferlandse bos. Dat terwijl de droogte in de natuur steeds verder toeneemt en het risico op een natuurbrand groot is. Frank Lutke Schipholt van de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (VNOG) begrijpt niet dat mensen nog steeds vuur maken in het bos.

GLD-RIJN-TOLKAMER

Nieuw diepterecord: Rijn bij Tolkamer bereikt laagste waterstand ooit

De Rijn bij Tolkamer, aan de rand van de Achterhoek, heeft de laagste waterstand ooit bereikt. Woensdagochtend werd het oude diepterecord uit de boeken geveegd.