gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duitse dierentuin maakt verlanglijstje voor de bewoners

51328685581d4791cbc96ee42a9797e2.jpg

Met de feestdagen in aantocht nodigt Tiergarten Kleef mensen uit om cadeautjes te kopen voor hun dieren. De Duitse dierentuin heeft een verlanglijst online gezet met onder meer een bloedglucosemeter voor rode panda Spike, en een poetsset voor Shetlandpony Little Joe.

Jasper Hazelaar |
"Vorig jaar rond kerst kregen we vaak de vraag of we onze dierentuindieren ook iets konden geven", meldt dierentuindirecteur Martin Polotzek. "Daarom hebben we nu een verlanglijstje gemaakt met dingen die het dagelijkse leven in de dierentuin nog leuker maken voor onze dieren en voor onze medewerkers." Op de verlanglijst prijken diverse artikelen, naast eerdergenoemde cadeausuggesties onder meer een gemotoriseerde bladblazer van meer dan achthonderd euro en diverse soorten speelgoed.

De bloedglucosemeter voor rode panda Spike is een van de wel heel specifieke wensen op de lijst. “Zoals veel oudere mensen is onze Spike vatbaar voor diabetes”, legt Polotzek uit. “Mochten we Spike ooit op een antidiabetische behandeling moeten zetten, dan is regelmatige controle van de bloedglucose essentieel.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Antenne Niederrhein

Foto: Tiergarten Kleve
61b38b87907eb53dc757eb913fea5710.jpg

Lees ook

20260520_104721.jpg

Varsseveldse leerlingen in de ban van Water Race: ‘Water is goud waard’

Op basisschool de Meeander in Varsseveld is woensdagochtend de Water Race gelanceerd. 41 leerlingen uit groep 8 gaan de komende weken de strijd met elkaar aan voor een betere waterkwaliteit in hun omgeving. Samen met milieuorganisatie Race Against Waste wil Provincie Gelderland waterbewustzijn onder kinderen vergroten.

WhatsApp Image 2026-05-20 at 16.14.33.jpeg

Automobilist gewond nadat auto over de kop slaat op Netterdseweg in Azewijn

Bij een eenzijdig ongeval op de Netterdseweg in Azewijn is woensdagmiddag een persoon gewond geraakt. De auto kwam in de sloot terecht en maakte vervolgens een koprol.

OpeningN348 Provincie/Gemeente.jpeg

Werkzaamheden N348 tussen Eefde en Gorssel klaar: maximumsnelheid verlaagd

De provincie Gelderland heeft vorige week samen met onder andere de gemeente Lochem de N348 tussen Eefde en Gorssel geopend. De weg zat de afgelopen zeven weken dicht door werkzaamheden.

NieuweMolen0.jpg

Nieuwe Molen in Sinderen honderd jaar: voorzitter (97) trots

Maalderij De Nieuwe Molen viert haar 100-jarig jubileum. Het industrieel historisch erfgoed in Sinderen wordt beheerd door een stichting, die onderhoud verzorgt en af en toe nog brood bakt. Voorzitter Dolf Kersjes (97) kijkt met trots naar de geschiedenis aan de Keurhorsterweg, waar hij opgroeide.

Bijen0.jpg

Imkeropleiding populair in Achterhoek: vrouwelijke interesse groeit

De populariteit van het bijenhouden groeit in de Achterhoek. Bij de Bijenstal van imkervereniging de Grensstreek in natuurgebied Engbergen merken ze dat er een groeiende interesse is om het imkervak te leren. Imker Arie Doornink ziet een bijzondere trend.

Duitsland Drukte.jpg

Vervanging viaducten op A3 bij Emmerich: opnieuw belemmeringen voor grensverkeer

Automobilisten die eind mei via de A3 verder Duitsland in willen, moeten opnieuw rekening houden met flinke vertraging. De Duitse Autobahn gaat van vrijdag 29 mei 20.00 uur tot maandag 1 juni 05.00 uur helemaal dicht tussen de grensovergang bij Beek en Emmerich-Ost.