gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duitse ambulances helpen de Achterhoek

a0d2a082ad1f9b5aa80c69085ddf9c1d
Redactie REGIO8 |
  
"Er was een probleem met aanrijtijden in de Achterhoek", aldus medisch manager Ralph de Wit. "Als er bijvoorbeeld meerdere slachtoffers zijn dan kan het zijn dat er problemen zijn. Dan is het goed dat je hulp van over de grens kan inroepen." De ambulances in de Achterhoek halen veelal de landelijke gestelde norm om binnen vijftien minuten op locatie te zijn niet. Volgens projectleider Cees Schenkeveld is het doel van het project niet om die norm wel te gaan halen. "Ik ga niet over die cijfers. Waar het vooral om gaat is dat we samenwerken. We hebben in Nederland een goede zorg in de ambulancevoorziening en door deze samenwerking wordt die alleen maar beter."

De meldkamer van 112 beoordeelt een binnengekomen melding en zal vanaf 2017 een Duitse ambulance oproepen als dat nodig is. Dat houdt in dat Nederlanders in een Duits ziekenhuis terecht kunnen komen, maar ook door Duitse hulpverleners behandelt kunnen worden. Dat zijn volgens De Wit geen obstakels. "Dat blijkt in de praktijk ontzettend mee te vallen. In acute situaties gaat het gewoon er om dat er snel en goed hulp geboden wordt. Dan maakt eigenlijk de nationaliteit niet uit."

Foto: REGIO8

Lees ook

Zon0

Code geel vanwege hitte in de Achterhoek

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor hitte in de Achterhoek. De weerswaarschuwing is afgegeven tot en met vrijdag.

Drone fotografie hennep

Wildkwekerij met zo'n tien hennepplanten gevonden in Lochem

Groene Boa’s hebben in het buitengebied van Lochem een illegale wietplantage gevonden. Tussen de bomen was een wildkwekerij gemaakt met zo’n tien hennepplanten.

pride vlag

Achterhoek Pride hangt regenboog vlag halfstok: 'De aanslag in Berlijn raakt ons diep'

De organisatie van Achterhoek Pride roept op om woensdag 29 juli de regenboogvlag halfstok te hangen. Deze actie wordt georganiseerd om stil te staan bij de slachtoffers van de aanslag in Berlijn tijdens het slotfeest van de Pride. Het doel is om met deze actie een krachtig statement te maken tegen elke vorm van haat en geweld tegen de lhbtiqa+ -gemeenschap.

Hidde Jurjus

Achterhoeker Jurjus tekent voor drie seizoenen in Volendam

Doelman Hidde Jurjus heeft een contract voor drie jaar getekend bij eerstedivisionist FC Volendam. De 32-jarige Achterhoeker was transfervrij na zijn vertrek bij FC Groningen en tekent nu bij de competitiegenoot van De Graafschap.

WhatsApp Image 2026-07-29 at 11.33.17

Brand in bos bij Zeddam, kampvuur met worsten is de boosdoener

In het bos tussen Zeddam en ’s-Heerenberg heeft een brandje gewoed. De oorzaak van de brand is een kampvuurtje geweest waar worstjes op zijn gebakken.

WhatsApp Image 2026-07-29 at 11.22.22

Zorgaanbieder in Doetinchem moet cliënten overdragen na ingrijpen inspectie

De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) heeft zorgaanbieder CuraCo in Doetinchem vier weken de tijd gegeven om hun cliënten over te dragen aan een andere zorgaanbieder. Volgens de inspectie wordt de zorg met ernstige tekortkomingen aangeboden.