gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duitse ambulances helpen de Achterhoek

a0d2a082ad1f9b5aa80c69085ddf9c1d
Redactie REGIO8 |
  
"Er was een probleem met aanrijtijden in de Achterhoek", aldus medisch manager Ralph de Wit. "Als er bijvoorbeeld meerdere slachtoffers zijn dan kan het zijn dat er problemen zijn. Dan is het goed dat je hulp van over de grens kan inroepen." De ambulances in de Achterhoek halen veelal de landelijke gestelde norm om binnen vijftien minuten op locatie te zijn niet. Volgens projectleider Cees Schenkeveld is het doel van het project niet om die norm wel te gaan halen. "Ik ga niet over die cijfers. Waar het vooral om gaat is dat we samenwerken. We hebben in Nederland een goede zorg in de ambulancevoorziening en door deze samenwerking wordt die alleen maar beter."

De meldkamer van 112 beoordeelt een binnengekomen melding en zal vanaf 2017 een Duitse ambulance oproepen als dat nodig is. Dat houdt in dat Nederlanders in een Duits ziekenhuis terecht kunnen komen, maar ook door Duitse hulpverleners behandelt kunnen worden. Dat zijn volgens De Wit geen obstakels. "Dat blijkt in de praktijk ontzettend mee te vallen. In acute situaties gaat het gewoon er om dat er snel en goed hulp geboden wordt. Dan maakt eigenlijk de nationaliteit niet uit."

Foto: REGIO8

Lees ook

GRAALM0

De Graafschap op jacht naar broodnodige punten tegen Almere City

De Graafschap is na een moeizame seizoensstart dringend op zoek naar punten. Na slechts één punt uit de eerste drie wedstrijden moet het zaterdagavond op de eigen Vijverberg beter tegen Almere City. Verdediger Thomas Kok kan de Superboeren daarbij weer helpen. De 28-jarige Brabander vertrok afgelopen zomer nog uit Doetinchem, maar keerde deze week verrassend terug.

DSC02743

De Graafschap Onder-21 versterkt zich met Feyenoorder Ringeling

De Graafschap heeft de selectie van Onder-21 versterkt met de 20-jarige Sam Ringeling. De centrale verdediger komt transfervrij over van Feyenoord en sluit per direct aan bij het opleidingsteam van de Doetinchemmers.

Wielrennen234

Ronde van Ulft en Ronde van de Achterhoek slaan handen ineen: 'Ideaalplaatje'

De Ronde van de Achterhoek en de Ronde van Ulft slaan dit jaar de handen ineen. Komende zondag komen de wielerfans volop aan hun trekken in Ulft. De regionale ronde profiteert onder meer van de lokale contacten, terwijl de Ulftse organisatie kan meeliften op de vergunning en faciliteiten van de grotere koers. Voor de Ronde van Ulft betekent de samenwerking bovendien een aantal veranderingen.

GerritVossers220

Weerboer Gerrit voorspelt wederom wisselvallig weekend, nu met wat meer drupjes

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Lievelde voorspelt de weerboer wederom een wisselvallig weekend, nu met wat meer drupjes.

WolfInZak0

De wolf kent geen grenzen maar de aanpak wel

Nederland heeft de Duitse aanpak van de wolf als voorbeeld genomen. Maar de Duitse regels en ervaringen blijken niet één op één toepasbaar. In Duitsland kan in gebieden met veel wolven sneller kan worden ingegrepen tegen dieren die problemen veroorzaken.

20230709-onweer-in-barchem-foto-diger-rossel-van-rtv-ideaal

Code geel voor Achterhoek: kans op stevige onweersbuien

Het KNMI heeft voor vrijdagmiddag code geel afgegeven voor de Achterhoek vanwege een plaatselijke stevige onweersbui. Er worden tussen 14:00 uur en 20:00 uur stevige buien verwacht.