gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duitse ambulances helpen de Achterhoek

a0d2a082ad1f9b5aa80c69085ddf9c1d.jpg
Redactie REGIO8 |
  
"Er was een probleem met aanrijtijden in de Achterhoek", aldus medisch manager Ralph de Wit. "Als er bijvoorbeeld meerdere slachtoffers zijn dan kan het zijn dat er problemen zijn. Dan is het goed dat je hulp van over de grens kan inroepen." De ambulances in de Achterhoek halen veelal de landelijke gestelde norm om binnen vijftien minuten op locatie te zijn niet. Volgens projectleider Cees Schenkeveld is het doel van het project niet om die norm wel te gaan halen. "Ik ga niet over die cijfers. Waar het vooral om gaat is dat we samenwerken. We hebben in Nederland een goede zorg in de ambulancevoorziening en door deze samenwerking wordt die alleen maar beter."

De meldkamer van 112 beoordeelt een binnengekomen melding en zal vanaf 2017 een Duitse ambulance oproepen als dat nodig is. Dat houdt in dat Nederlanders in een Duits ziekenhuis terecht kunnen komen, maar ook door Duitse hulpverleners behandelt kunnen worden. Dat zijn volgens De Wit geen obstakels. "Dat blijkt in de praktijk ontzettend mee te vallen. In acute situaties gaat het gewoon er om dat er snel en goed hulp geboden wordt. Dan maakt eigenlijk de nationaliteit niet uit."

Foto: REGIO8

Lees ook

Defensie_030.png

Grootste landmachtoefening in twintig jaar trekt door de Achterhoek

De Nederlandse landmacht is begonnen aan de grootste oefening van dit jaar. De oefening heeft de naam ‘Fighter Lion’ en loopt tot begin juli. De oefening is in de Achterhoekse grensregio goed zichtbaar. In juni trekken duizenden militairen met een groot aantal legervoertuigen door de Achterhoek naar Duitsland.

CDA Gewonnen (NIEUWSUITBERKELLAND)

Sterk besluit CDA: kleur bekend en geen speelbal in Berkelland

COMMENTAAR / De gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland gaan verder zonder het CDA. De grootste partij heeft zélf de stekker getrokken uit het overleg met de andere vijf fracties en zal daardoor de komende vier jaren niet aan het politieke stuur zitten.

KerkEtten50.jpg

Geen extra subsidie voor hoger uitgevallen bouwkosten Martinuskerk Etten

Stichting Martinuskerk Etten trekt aan het kortste eind in een geschil over de subsidie met de gemeente Oude IJsselstreek. De kerk wilde dertig procent van de totale bouwkosten ontvangen, de gemeente gaat hier niet in mee.

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.