gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duitse ambulances helpen de Achterhoek

a0d2a082ad1f9b5aa80c69085ddf9c1d
Redactie REGIO8 |
  
"Er was een probleem met aanrijtijden in de Achterhoek", aldus medisch manager Ralph de Wit. "Als er bijvoorbeeld meerdere slachtoffers zijn dan kan het zijn dat er problemen zijn. Dan is het goed dat je hulp van over de grens kan inroepen." De ambulances in de Achterhoek halen veelal de landelijke gestelde norm om binnen vijftien minuten op locatie te zijn niet. Volgens projectleider Cees Schenkeveld is het doel van het project niet om die norm wel te gaan halen. "Ik ga niet over die cijfers. Waar het vooral om gaat is dat we samenwerken. We hebben in Nederland een goede zorg in de ambulancevoorziening en door deze samenwerking wordt die alleen maar beter."

De meldkamer van 112 beoordeelt een binnengekomen melding en zal vanaf 2017 een Duitse ambulance oproepen als dat nodig is. Dat houdt in dat Nederlanders in een Duits ziekenhuis terecht kunnen komen, maar ook door Duitse hulpverleners behandelt kunnen worden. Dat zijn volgens De Wit geen obstakels. "Dat blijkt in de praktijk ontzettend mee te vallen. In acute situaties gaat het gewoon er om dat er snel en goed hulp geboden wordt. Dan maakt eigenlijk de nationaliteit niet uit."

Foto: REGIO8

Lees ook

Wasserbal10

Brandweer Bergh terug op Wasserballtoernooi Elten: ‘Goed voor onderlinge band’

Brandweer Bergh heeft zaterdag na zeventien jaar weer meegedaan aan het Wasserballtoernooi in het Duitse Elten. Veertien Nederlandse en Duitse brandweerkorpsen namen het tegen elkaar op tijdens het evenement, waarbij met brandslangen een grote bal in het doel van de tegenstander moet worden gespoten.

34310063-d35b-3aec-9869-b17f2849d340

De Graafschap Vrouwen onderuit bij debuut in Eredivisie

De Graafschap Vrouwen heeft hun eerste wedstrijd in de Eredivisie verloren van FC Twente. Ze gingen met 2-1 onderuit in Enschede.

Toivo Mero

Kania begint bij De Graafschap: Finse nieuwkomer nog op de bank

De Duitse spits Julian Kania begint maandag tegen Jong AZ voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De Finse nieuwkomer Toivo Mero begint nog op de bank. Trainer Thomas Duivenvoorden wil een goede start in eigen huis beleven.

Aasee Festival Bocholt_strand

Bocholt gooit de hekken open voor drie zwoele zomeravonden Aasee Festival

Strandkleedjes liggen uitgespreid, zonnebrillen zijn nog op en zomerse beats op de achtergrond. Wie vrijdagavond langs de Bocholter Aasee liep, waande zich eerder op vakantie dan net over de grens. Dit weekend van 14, 15 en 16 augustus verandert het recreatiegebied tijdens het gratis Aasee Festival opnieuw in een zomerse ontmoetingsplek voor de hele stad.

GRAVROUWEN20

De Graafschap vrouwen aan vooravond eredivisie: ‘Doel is handhaving’

De Graafschap vrouwen maakt zich op voor het eredivisiedebuut. Zondag om 16.45 uur spelen de Doetinchemmers uit tegen recordkampioen FC Twente. De selectie én trainer Timo Kleinhesselink kunnen niet wachten om op het hoogste niveau af te trappen.

GERRITVOSSERS340

Weerboer Gerrit voorspelt een warm maar bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Varsseveld voorspelt de weerboer een warm maar bewolkt weekend.