gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Drukte bij zonovergoten Oude IJssel Race

70c3fc5ff76cb40bd8ec95d1dae521f7
Redactie REGIO8 |

"Voor veel roeiers is dat echt een uitdaging", vertelt wedstrijdleider Miguel Mendes de León van de Doetinchemse watersportvereniging De Ank. "Dat het ook nog in de Achterhoek is, maakt het voor veel mensen heel bijzonder en leuk om deel te nemen aan de wedstrijd." Martijn Colthoff kwam vanuit Hilversum naar Doesburg toe om mee te roeien. "Met name de lange afstanden in het voorseizoen zijn erg leuk", vindt de deelnemer. "Als je bovendien wedstrijden kunt vinden die op een mooi traject zijn, uitdagend ook, dan kom je daar naartoe."

Door een aantal correctiefactoren blijft de strijd bovendien spannend. "Dat betekent dat ik als 65-plusser vergeleken kan worden met een dertigjarige, dat is uitdagend", aldus Colthoff. "Alleen maar met 65-plussers is geen bal aan, dat is fossielen roeien." In totaal deden 55 roeiers mee aan de race van Doetinchem naar Doesburg, bijna het dubbele van vorig jaar. "Wij willen zeker groeien, langzaam groeien", aldus Mendes de Léon. "Volgend jaar zal het ongetwijfeld meer zijn als ik kijk naar het deelnemersveld."

Foto: REGIO8

Lees ook

Steenderen0

Bronckhorsterweg in Steenderen tot medio maart in fases afgesloten voor herinrichting

De gemeente Bronckhorst gaat de Bronkhorsterweg in Steenderen opnieuw inrichten. De straat wordt in delen aangepakt, de eerste werkzaamheden beginnen op 26 oktober. Naar verwachting zal alles medio maart af zijn.

Nederlandse en Duitse politie Bocholtse kermis

Politie 91 keer in actie tijdens kermis Bocholt: drie meldingen van seksuele intimidatie

De Duitse politie is dit weekend tijdens de Bocholtse kermis 91 keer in actie gekomen, dit met ondersteuning van Nederlandse agenten en Achterhoekse boa’s. De politie kreeg onder andere meldingen van seksuele intimidatie, vechtpartijen en lichamelijk letsel door dronkenschap. De Duitsers noemen het evenement dat een half miljoen bezoekers trekt, overwegend positief verlopen.

3d3982c4-60aa-46ee-abcb-166919011467

In deze Winterswijkse kerk gaan ze aan het bier (maar dat duurt nog even)

In de Jacobuskerk in het centrum van Winterswijk krijg je straks bier en woon je op stand. Dat is althans het idee van aannemer Jelle Hegeman en bierbrouwer Erwin Hoftijser. De kerk wordt deels gesloopt om plaats te maken voor tien appartementen, Bierbrouwerij Wentersch gaat er brouwen en er komen een winkel en horeca.

Hamalandstrasse Umbau MiB

Grenspendelweg tussen Aalten en Bocholt ruim een jaar op de schop

Het Duitse deel van de Hamalandstraße, vanaf de rotonde bij de Dinxperloer Straße in Bocholt tot aan de grens bij Hemden, wordt compleet vernieuwd. De werkzaamheden beginnen maandag 26 oktober en duren naar verwachting tot eind 2027.

WhatsApp Image 2026-10-19 at 21.33.19

Persoon overleden bij eenzijdig ongeval in buitengebied van Heelweg

Bij een eenzijdig verkeersongeval in het buitengebied van Heelweg is maandagavond een persoon om het leven gekomen. In eerste instantie werd er een traumahelikopter opgeroepen, maar hoefde uiteindelijk niet meer ter plaatse te komen.

5f72c956-6cd9-4236-8d77-594ae91103c1

Persoon gewond na steekincident in Aalten, verdachte aangehouden

Bij een steekincident in Aalten is in de nacht van maandag op dinsdag een persoon gewond geraakt. De politie heeft een verdachte aangehouden.