Ulft, Nederland
Terug

Drukte bij zonovergoten Oude IJssel Race

70c3fc5ff76cb40bd8ec95d1dae521f7.jpg
Redactie REGIO8 |

"Voor veel roeiers is dat echt een uitdaging", vertelt wedstrijdleider Miguel Mendes de León van de Doetinchemse watersportvereniging De Ank. "Dat het ook nog in de Achterhoek is, maakt het voor veel mensen heel bijzonder en leuk om deel te nemen aan de wedstrijd." Martijn Colthoff kwam vanuit Hilversum naar Doesburg toe om mee te roeien. "Met name de lange afstanden in het voorseizoen zijn erg leuk", vindt de deelnemer. "Als je bovendien wedstrijden kunt vinden die op een mooi traject zijn, uitdagend ook, dan kom je daar naartoe."

Door een aantal correctiefactoren blijft de strijd bovendien spannend. "Dat betekent dat ik als 65-plusser vergeleken kan worden met een dertigjarige, dat is uitdagend", aldus Colthoff. "Alleen maar met 65-plussers is geen bal aan, dat is fossielen roeien." In totaal deden 55 roeiers mee aan de race van Doetinchem naar Doesburg, bijna het dubbele van vorig jaar. "Wij willen zeker groeien, langzaam groeien", aldus Mendes de Léon. "Volgend jaar zal het ongetwijfeld meer zijn als ik kijk naar het deelnemersveld."

Foto: REGIO8

Lees ook

SnackbarHeino20.jpg

Tientallen boetes uitgedeeld na negeren eenrichtingsweg grens Beek

In totaal zijn er al tientallen boetes uitgedeeld op de Eltenseweg in Beek aan automobilisten die de eenrichtingsweg negeren. De maatregel is sinds vorige week woensdag van kracht om het sluipverkeer te weren. De gemeente Montferland geeft aan dat op basis van de herkomst van de bekeurden, het lijkt alsof het sluipverkeer geweerd wordt.

JanMeijerKelnerOverleden.jpg

Achterhoekse kelner Jan Meijer overleden

De bekende en geliefde Achterhoekse kelner Jan Meijer (75) is woensdag overleden. Een emotionele oproep van zijn dochter Annika om foto’s, herinneringen of andere verhalen over haar vader te delen ging vorige maand viraal op Facebook. Meijer was bang om vergeten te worden, het tegendeel blijkt waar.

WhatsApp Image 2026-02-18 at 23.36.11.jpeg

Auto belandt in de sloot bij Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde belandde woensdagavond een bestuurster met haar auto op de kop in de sloot. Het ongeval gebeurde in het buitengebied op de Poelhuttersslatdijk.

Stembureau algemeen.jpg

Alle Achterhoekse gemeenten zetten stemhulp in

Voor het eerst maken alle Achterhoekse gemeenten bij de komende gemeenteraadsverkiezingen gebruik van de StemWijzer. Daarnaast zetten Bronckhorst en Doetinchem ook nog MijnStem in als stemhulp. De StemWijzer is sinds woensdag online en wordt gemaakt door ProDemos, MijnStem gaat donderdag online en is van het bedrijf Citisens.

SnackbarHeino40.jpg

Snackbarhouder van Heino in Beek luidt noodklok: ‘Mis helft van de omzet’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek luidt de noodklok door middel van een petitie. Hij is het niet eens met de eenrichtingsweg die op het laatste Nederlandse stukje richting de grens is ingesteld in de strijd tegen het sluipverkeer. Naar eigen zeggen is hij met zijn zaak slachtoffer van dit besluit.

GerritVreeman.jpg

Maar twee transfers in de Oude IJsselstreekse politiek de afgelopen periode

Waar het in gemeenten als Berkelland en Montferland gedurende de hele raadsperiode soms zoeken was wie er ook alweer bij welke partij zat, was dat in Oude IJsselstreek niet het geval. De coalitie zit de periode uit, de wethouders zitten nog op hun plek en er zijn maar twee raadleden van partij gewisseld.