gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Drukte bij zonovergoten Oude IJssel Race

70c3fc5ff76cb40bd8ec95d1dae521f7
Redactie REGIO8 |

"Voor veel roeiers is dat echt een uitdaging", vertelt wedstrijdleider Miguel Mendes de León van de Doetinchemse watersportvereniging De Ank. "Dat het ook nog in de Achterhoek is, maakt het voor veel mensen heel bijzonder en leuk om deel te nemen aan de wedstrijd." Martijn Colthoff kwam vanuit Hilversum naar Doesburg toe om mee te roeien. "Met name de lange afstanden in het voorseizoen zijn erg leuk", vindt de deelnemer. "Als je bovendien wedstrijden kunt vinden die op een mooi traject zijn, uitdagend ook, dan kom je daar naartoe."

Door een aantal correctiefactoren blijft de strijd bovendien spannend. "Dat betekent dat ik als 65-plusser vergeleken kan worden met een dertigjarige, dat is uitdagend", aldus Colthoff. "Alleen maar met 65-plussers is geen bal aan, dat is fossielen roeien." In totaal deden 55 roeiers mee aan de race van Doetinchem naar Doesburg, bijna het dubbele van vorig jaar. "Wij willen zeker groeien, langzaam groeien", aldus Mendes de Léon. "Volgend jaar zal het ongetwijfeld meer zijn als ik kijk naar het deelnemersveld."

Foto: REGIO8

Lees ook

OpheffingEenrichtingBeek0

Eenrichtingsweg grensovergang Beek teruggedraaid: ‘Opgelucht’

De zwarte tape op de bewegwijzering kan van de plaatsnaam Elten af en de verbodsborden kunnen weg. De Eltenseweg richting de grens bij Beek is geen eenrichtingsweg meer. Wethouder Jeanette Derksen verwijderde woensdagochtend symbolisch het verbodsbord bij de grens.

Zonne-energie-zonne-panelen-Foto-gemeente-Lochem

Bronckhorst wil energietransitie voortaan samen met inwoners vormgeven

Bronckhorst wil inwoners, ondernemers en organisaties in de gemeente een grotere rol geven in de energietransitie. Zoals eerder naar buiten is gebracht wordt de realisatie van grootschalige energieopwekking gepauzeerd, zoals de plannen voor een windpark bij Keppel-Eldrik.

WhatsApp Image 2026-09-29 at 07.22.05

Explosie Dinxperlo jaagt buurt de stuipen op het lijf: 'Ik voel me niet meer veilig'

"Het ging zo hard. De muren trilden", vertelt een vrouw uit Dinxperlo dinsdagochtend. Iets na 03.30 uur ging bij de woning naast haar een explosief af. De schrik zit er nog altijd goed in bij buurtbewoners. In de Aaldersbeeklaan, waar de knal te horen was, overheerst het gevoel van onveiligheid.

BrandBeltrum

Brandweer blust brandend afval op akker in Beltrum

De brandweer heeft maandag een beginnende brand op een akker in Beltrum weten te blussen. Er is een onderzoek gestart naar de oorzaak.

FayeWissing0

Faye (16) uit Braamt is Miss Teenager Netherlands: ‘Had dit echt niet verwacht’

De 16-jarige Faye Wissing uit Braamt mag zich het komende jaar Miss Teenager Netherlands noemen. Ze won in Veenendaal de grote finale en eindigde als nummer één van zo’n vierhonderd aanmeldingen. Toen ze te horen kreeg dat ze had gewonnen, wist ze niet wat haar overkwam.

lichtenvoorde112

Automobilist gewond bij eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde is een persoon gewond geraakt. De automobilist kwam in de berm terecht waardoor hij onder andere een boom ramde.