gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

DRU Industriepark vindt in Arnhem een nieuwe directeur

e0f90448160fd63c4f7dde724349d10d

Gerk van der Wal is met ingang van de maand mei de nieuwe directeur van het DRU Industriepark in Ulft. De 54-jarige Arnhemmer, eerder actief voor het Scheepvaartmuseum en Strijp-S, is de opvolger van Juliëtte Hofman.

Jasper Hazelaar |
“Bij de DRU hebben we de ambitie om door te ontwikkelen en het museale profiel te verbeteren”, zegt bestuursvoorzitter Henk de Hartog van de DRU. “Hij kan daar aan bijdragen.” Na een sollicatieprocedure bleven acht geschikte kandidaten over. Van der Wal werd vervolgens unaniem naar voren geschoven. De 54-jarige Arnhemmer was eerder als manager actief voor onder meer het Scheepvaartmuseum in Amsterdam en Museum Arnhem. Ook is hij nauw betrokken geweest bij de gebiedsontwikkeling van Strijp-S in Eindhoven, een voormalig bedrijventerrein van Philips.

Als voormalig industrieel erfgoed waar nu cultuur floreert, toont Strijp-S veel gelijkenissen met het complex in Ulft. “Het is een beetje de DRU in het groot”, aldus De Hartog. “Er is een hele wijk ontstaan met allerlei culturele activiteiten. Met die gebiedsontwikkeling heeft hij dus ervaring. Bovendien brengt hij een relevant netwerk mee. Ik ben met hem ook over het DRU-complex gelopen en hij was er zeker van onder de indruk. Ik denk dat hij een grote uitdaging ziet om het verder te ontwikkelen.”

Museum en hotel op DRU
Het DRU Industriepark hoopt binnenkort duidelijkheid te hebben van Oude IJsselstreek over de verdere ontwikkeling. Er zijn plannen voor een hotel op de SSP-hal en ook moet er een groot museum komen. De gemeenteraad moet daar echter groen licht voor geven. Maandagavond 17 april is er een commissievergadering over het onderwerp. “Ik heb het idee dat het wel aardig goed valt”, zegt De Hartog over politieke steun. “Maar straks gaat het nog over de financiën en dergelijke, dus het moet nog wel z’n finish krijgen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

EsbroXXL0

Lange rijen bij opening Esbro Shop XXL in Wehl: 'Wat gebeurt hier?'

Lange rijen, een volle winkel en winkelkarren die tot de rand gevuld zijn. De Esbro Shop XXL van kippenslachterij Esbro opende woensdagochtend zijn deuren in het hart van Wehl. Door de toenemende drukte was een verhuizing naar een grotere locatie onvermijdelijk. Die werd gevonden in het voormalige pand van de Boni. Al vroeg stonden klanten in de rij om onder meer hun kipproducten in te slaan.

ColaitieAkkoord0

Coalitieakkoord Bronckhorst ondertekend: compromissen op windmolens en asiel

Het heeft even geduurd, maar er is witte rook in Bronckhorst. Als laatste Achterhoekse gemeente is er woensdag een coalitieakkoord gepresenteerd. Gemeentebelangen Bronckhorst (GBB), VVD, D66 en PRO moesten op cruciale onderwerpen de nodige compromissen sluiten.

WhatsApp Image 2026-07-07 at 20.11.59

Honderden grasmaaiers scheuren over Zwarte Cross-terrein: ‘Machtig mooi’

‘ZITMAAIERS VERENIGT U!’, met die oproep hoopte de organisatie zoveel mogelijk krachten te verzamelen op het festivalterrein van de Zwarte Cross. Er werd massaal gehoor gegeven, ruim driehonderd fanatieke maaiers maakten het festivalterrein kort. Bram van Bronkhorst, organisatie: “Volgens mij is dit een wereldrecord.”

TERBORGSEWEG DRONE0

Klachtensysteem, extra toezicht en overleg moeten risico’s asielopvang Doetinchem beperken

De opening van de asielopvanglocatie aan de Terborgseweg in Doetinchem komt steeds dichterbij. Eerder werd een risicoanalyse gepubliceerd waarin tientallen mogelijke risico’s op het gebied van veiligheid en leefbaarheid werden benoemd. Inmiddels heeft de gemeente een beheerplan vastgesteld met concrete maatregelen die moeten voorkomen dat deze risico’s daadwerkelijk ontstaan.

Schermafbeelding 2026-07-08 114341

Automobilist knalt achterop busje op Hengeloseweg in Vorden

Bij een ongeval op de Hengeloseweg in Vorden is een automobilist woensdagochtend hard achterop een busje geknald. De bestuurder zag te laat dat het busje stopt voor een afslaande auto.

WhatsApp Image 2026-07-07 at 21.26.02

Man maakt kampvuur in bos Beek, hardlopers bellen hulpdiensten

Hardlopers moesten dinsdagavond tegen 20.30 uur even twee keer kijken toen ze bezig waren met hun rondje door het bos bij Beek. Aan de rand van het droge bospad zat een man rustig bij zijn zelfgemaakte kampvuur. De hardlopers schakelden de hulpdiensten in, de man was zich van geen kwaad bewust.