gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

DRU Industriepark vindt in Arnhem een nieuwe directeur

e0f90448160fd63c4f7dde724349d10d.jpg

Gerk van der Wal is met ingang van de maand mei de nieuwe directeur van het DRU Industriepark in Ulft. De 54-jarige Arnhemmer, eerder actief voor het Scheepvaartmuseum en Strijp-S, is de opvolger van Juliëtte Hofman.

Jasper Hazelaar |
“Bij de DRU hebben we de ambitie om door te ontwikkelen en het museale profiel te verbeteren”, zegt bestuursvoorzitter Henk de Hartog van de DRU. “Hij kan daar aan bijdragen.” Na een sollicatieprocedure bleven acht geschikte kandidaten over. Van der Wal werd vervolgens unaniem naar voren geschoven. De 54-jarige Arnhemmer was eerder als manager actief voor onder meer het Scheepvaartmuseum in Amsterdam en Museum Arnhem. Ook is hij nauw betrokken geweest bij de gebiedsontwikkeling van Strijp-S in Eindhoven, een voormalig bedrijventerrein van Philips.

Als voormalig industrieel erfgoed waar nu cultuur floreert, toont Strijp-S veel gelijkenissen met het complex in Ulft. “Het is een beetje de DRU in het groot”, aldus De Hartog. “Er is een hele wijk ontstaan met allerlei culturele activiteiten. Met die gebiedsontwikkeling heeft hij dus ervaring. Bovendien brengt hij een relevant netwerk mee. Ik ben met hem ook over het DRU-complex gelopen en hij was er zeker van onder de indruk. Ik denk dat hij een grote uitdaging ziet om het verder te ontwikkelen.”

Museum en hotel op DRU
Het DRU Industriepark hoopt binnenkort duidelijkheid te hebben van Oude IJsselstreek over de verdere ontwikkeling. Er zijn plannen voor een hotel op de SSP-hal en ook moet er een groot museum komen. De gemeenteraad moet daar echter groen licht voor geven. Maandagavond 17 april is er een commissievergadering over het onderwerp. “Ik heb het idee dat het wel aardig goed valt”, zegt De Hartog over politieke steun. “Maar straks gaat het nog over de financiën en dergelijke, dus het moet nog wel z’n finish krijgen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-02 at 21.45.57.jpeg

Coalitieadvies Doetinchem zonder verkiezingswinnaar: ‘Zwarte bladzijde’

Klaas Agricola, verkenner van de gemeente Doetinchem, heeft donderdagavond zijn advies gepresenteerd aan de gemeenteraad over de vorming van een nieuwe coalitie. Na gesprekken met alle fracties afgelopen zaterdag ziet hij voldoende aanknopingspunten voor een samenwerking tussen PRO, CDA, VVD en D66. Winnaar van de verkiezingen, Gemeentebelang Doetinchem, valt opvallend genoeg buiten dit advies.

Brug ijssel.jpg

Brug tussen Etten en Terborg alwéér dicht voor onderhoud

De brug over de Oude IJssel tussen Etten en Terborg zorgt de komende weken voor hinder. Eerst wordt er gewerkt met verkeersregelaars, later gaat de brug een paar dagen helemaal dicht.

BloemetjesVoorTijn0.png

Last van hooikoorts? Achterhoek kleurt tijdens Pasen rood: ‘Pas op voor de berk’

Een kriebel in je keel, niezen en tranende ogen: het hooikoortsseizoen is in volle gang. Ook in de Achterhoek kunnen voornamelijk pollen van de es en berk je deze weken flink dwarszitten. De regio kleurt rood, pas op tijdens Pasen.

VBGRAFCE0.jpg

Dijkhuizen voorzichtig met spelers in druk paasweekend: ‘Zuinig op zijn’

De Graafschap wacht met twee wedstrijden een druk Paasweekend. Op de Vijverberg is maandagmiddag Jong AZ de tegenstander, maar eerst reizen de Superboeren vrijdag af naar Eindhoven. Met de plaatselijke FC treffen ze een ploeg die qua thuisresultaten in vorm is. In het Jan Louwers Stadion werden de laatste vier wedstrijden gewonnen door de Eindhovenaren.

AspergesElten.jpeg

Aspergeseizoen gestart in Elten: grensafsluiting bij Beek kan invloed hebben op verkoop

Het aspergeseizoen is weer van start gegaan, zo ook bij Winfried Derksen uit Elten, die zijn asperges grotendeels aan Nederlanders verkoopt. Ondanks dat hij een goede oogst verwacht kan de grensafsluiting bij Beek wel gevolgen hebben voor zijn omzet. Toch hoopt hij dat de Nederlanders zijn asperges alsnog weten te vinden.

Achterland20250.png

Festival Achterland in Doetinchem breidt uit: camping en mogelijke brug over Oude IJssel

Festival Achterland krijgt bij de vijftiende editie een flinke make-over. Het Achterhoekse festival breidt uit naar de andere kant van de Oude IJssel met ‘De Overkant’, onderzoekt de aanleg van een tijdelijke brug en werkt aan een nieuwe camping. Met die veranderingen hoopt de organisatie de groeiende drukte beter te spreiden.