gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Drie maanden lang bewegende lichtkunst in Doetinchemse Catharinakerk

cc623c03af3bcba70b87e5e5116abe2d

De Doetinchemse Catherinakerk is drie maanden lang het toneel van twee grote lichtkunstwerken van de hand van Hans Peter Helder, ereburger van de stad. Ook de buitenkant van de kerk komt als onderdeel van het evenement Catherina's Winter in kleur te staan.

Bart Sollman |
Het moet een extra trekpleister zijn voor de stad in de donkere wintermaanden én daarna. De twee kunstwerken in de kerk bestaan uit fluorescerende vormen die tegen elkaar bewegen. Ze zijn speciaal ontworpen voor in de Catherinakerk. Het opbouwen duurt wel even, de opstellingen hebben namelijk een formaat van vier bij vier meter, en zijn zes meter diep. Dit zorgt volgens bedenker Helder voor een bijzondere ervaring: “Ik zou zeggen, ga er eens goed voor zitten. Je hebt er geen drank, drugs of pillen voor nodig.” Het is niet de eerste keer dat Helder lichtkunst maakt. Eerder stond hij onder andere op Assen Licht Op en GLOW Eindhoven.

“Het sluit perfect aan bij de gedachte dat het in de stad naast leuk winkelen ook leuk verblijven is. Er moet letterlijk wat te beleven vallen”, zegt organisator Wim Maatman. Het plaatsen van de lichtkunst is een voortvloeisel van de samenwerking tussen de gemeente, Achterhoek Toerisme, het Binnenstadbedrijf, Amphion Cultuurbedrijf en de horeca. Maatman: “We zijn ook enorm blij met de medewerking van de Protestantse Gemeente Doetinchem. Zij stelt de kerk ruim drie maanden ter beschikking vanuit de gedachte: kijk eens hoe onze Catharinakerk mensen met elkaar verbindt.”

Foto: Catharina’s Winter

Lees ook

TankElten

Duitse brandstofkorting gaat in: tanken over de grens aantrekkelijker

Voor de Achterhoeker is tanken over de grens weer een stuk aantrekkelijker. Duitsland verlaagt de energiebelasting op benzine en diesel met 14 cent per liter. Inclusief btw komt de belastingverlaging neer op ongeveer 17 cent per liter. De maatregel geldt tot het einde van het jaar.

WhatsApp Image 2026-09-30 at 20.41.06

Bermbrand ontstaan door vuurwerk in Zeddam

In een berm aan de Holthuizerstraat in Zeddam heeft woensdagavond een brandje gewoed. De brand is volgens ooggetuigen ontstaan doordat er vuurwerk in de berm is afgestoken.

VlagGaanderenInzet

Gaanderen kiest eigen dorpsvlag: 'Hopelijk gaat die straks overal wapperen'

Gaanderen heeft een eigen dorpsvlag. Uit meerdere inzendingen kreeg het ontwerp van Miranda Smit-Reijers de meeste stemmen. Als het aan Dorpsraad Gaanderen ligt, is de nieuwe vlag straks op zoveel mogelijk plekken in het dorp te zien. Of die er daadwerkelijk komt te hangen, is nog wel de vraag.

Conceptwoningen Didam

Conceptwoningen Didam opnieuw vertraagd, nu door aansluiting stroom

De dertig conceptwoningen aan De Els in Didam worden opnieuw later opgeleverd. De woningen zouden oorspronkelijk eind 2025 klaar zijn, maar liepen al maanden vertraging op door een bunzing en een steenmarter. Nu zorgt de aansluiting op het elektriciteitsnet voor nieuwe vertraging. Plavei verwacht de woningen begin december op te leveren. Dat terwijl de woningen er in eerste instantie binnen elf maanden moesten staan.

GAGSravana20

Uitzending in teken van Sravana trapt campagne af: 'We moeten nu ook echt helpen'

Het radioprogramma van Get a Grip op REGIO8 stond woensdag in het teken van 'Het hart voor Sravana'. Het was de aftrap voor een campagne om geld op te halen voor het Achterhoekse hospice dat kampt met een financieringstekort rondom de nieuwbouw. Een van de aanjagers van de actie Sjoerd Weikamp, kroop in de rol van presentator.

OpheffingEenrichtingBeek0

Eenrichtingsweg grensovergang Beek teruggedraaid: ‘Opgelucht’

De zwarte tape op de bewegwijzering kan van de plaatsnaam Elten af en de verbodsborden kunnen weg. De Eltenseweg richting de grens bij Beek is geen eenrichtingsweg meer. Wethouder Jeanette Derksen verwijderde woensdagochtend symbolisch het verbodsbord bij de grens.