gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Drie maanden lang bewegende lichtkunst in Doetinchemse Catharinakerk

cc623c03af3bcba70b87e5e5116abe2d

De Doetinchemse Catherinakerk is drie maanden lang het toneel van twee grote lichtkunstwerken van de hand van Hans Peter Helder, ereburger van de stad. Ook de buitenkant van de kerk komt als onderdeel van het evenement Catherina's Winter in kleur te staan.

Bart Sollman |
Het moet een extra trekpleister zijn voor de stad in de donkere wintermaanden én daarna. De twee kunstwerken in de kerk bestaan uit fluorescerende vormen die tegen elkaar bewegen. Ze zijn speciaal ontworpen voor in de Catherinakerk. Het opbouwen duurt wel even, de opstellingen hebben namelijk een formaat van vier bij vier meter, en zijn zes meter diep. Dit zorgt volgens bedenker Helder voor een bijzondere ervaring: “Ik zou zeggen, ga er eens goed voor zitten. Je hebt er geen drank, drugs of pillen voor nodig.” Het is niet de eerste keer dat Helder lichtkunst maakt. Eerder stond hij onder andere op Assen Licht Op en GLOW Eindhoven.

“Het sluit perfect aan bij de gedachte dat het in de stad naast leuk winkelen ook leuk verblijven is. Er moet letterlijk wat te beleven vallen”, zegt organisator Wim Maatman. Het plaatsen van de lichtkunst is een voortvloeisel van de samenwerking tussen de gemeente, Achterhoek Toerisme, het Binnenstadbedrijf, Amphion Cultuurbedrijf en de horeca. Maatman: “We zijn ook enorm blij met de medewerking van de Protestantse Gemeente Doetinchem. Zij stelt de kerk ruim drie maanden ter beschikking vanuit de gedachte: kijk eens hoe onze Catharinakerk mensen met elkaar verbindt.”

Foto: Catharina’s Winter

Lees ook

PontbaasDirkWijers0

Dirk Wijers viert halve eeuw als pontbaas van Bronkhorsterveer: 'Je kunt hier van alles doen'

Al vijftig jaar staat Dirk Wijers aan het roer van een van de belangrijkste verbindingen tussen de Veluwe en de Achterhoek. De 74-jarige Bronkhorster pontbaas heeft in die halve eeuw ontelbare mensen van de ene naar de andere oever gebracht. De stoïcijnse pontbaas werd woensdagochtend met een smoesje naar Herberg De Gouden Leeuw gelokt, waar hij ter ere van zijn vijftigjarig jubileum in het zonnetje werd gezet.

Frederik Jacob Weber

Doetinchemmer schrijft boek na hersentumor: ‘Ik wist niet dat het leven zo mooi kon zijn’

Een hersentumor ter grootte van anderhalve sinaasappel zette elf jaar geleden het leven van de 49-jarige Frederik Jacob Weber uit Doetinchem op zijn kop. In de zware herstelperiode besloot hij zijn ervaringen op papier te zetten om deze periode te kunnen verwerken. Deze ervaringen vormden de basis voor zijn eigen boek dat op 10 september gelanceerd werd.

DJI_20261026142410_0134_D

Hoogste punt bereikt voor veertig sociale huurappartementen naast station Doetinchem

Naast station Doetinchem zijn de afgelopen maanden nieuwe sociale huurappartementen uit de grond verrezen. Bij de bouw van de veertig appartementen is inmiddels het hoogste punt bereikt. Daarmee krijgt het Stationskwartier, zoals het woongebied heet, steeds meer vorm.

WhatsApp Image 2026-10-27 at 23.03.56

De Graafschap sneuvelt weer in eerste bekerronde

Ook dit seizoen is De Graafschap in de Eurojackpot KNVB-beker niet verder gekomen dan ronde 1. In het Parkstad Limburg Stadion werd met 1-0 verloren van Roda JC.

2e2d95ac-c2e6-4e4d-8560-19411610fb6a

Parkeren in Duitse grenssteden duurder? Kleve wil tarieven met 50 procent verhogen

Parkeren in Kleve en Emmerich kan vanaf 2027 duurder worden. In Kleve liggen verhogingen tot 50 procent op tafel, Emmerich krijgt ook te maken met een verhoging van de parkeertarieven in de binnenstad. De aanjager van het duurder worden is een wijziging van btw-regels.

profielschetsLochem0

Lochem zoekt verbindende burgemeester met gevoel voor nuchterheid

Inlevingsvermogen, verbindend, vernieuwingsgericht en benaderbaar, dat zijn eigenschappen die de nieuwe burgemeester van Lochem moet hebben. Tijdens een extra raadsvergadering heeft de gemeenteraad de profielschets van de nieuwe burgemeester vastgesteld en overhandigd aan de commissaris van de Koning.