“De ouders mishandelden samen hun zoon op een camping in Winterswijk”, zo laat de Rechtbank Gelderland weten. “Zij bonden hem vast en snoerden zijn armen en benen vast met tiewraps. Ook schopten zij hem en gaven ze hem onvoldoende eten en drinken. Daarbij sloten zij hun zoon op in een kist.” Dit vond allemaal plaats in de periode van 1 juni 2017 tot 22 juli 2017. Hoewel de periode van mishandelen volgens de Rechtbank mogelijk langer is geweest, was het gebonden aan de tijdspanne zoals aangegeven door het Openbaar Ministerie.
De driejarige celstraf is lager dan de aanvankelijke eis van vijf jaar gevangenisstraf van de officier van justitie. “Daarvoor zocht hij aansluiting bij straffen in zaken over vrijheidsberovingen in het criminele circuit”, zo legt de Rechtbank uit. “Deze zaak gaat echter over kindermishandeling. Zeer ernstige kindermishandeling. Daarom keek de rechtbank bij het bepalen van de duur van de gevangenisstraf naar uitspraken van rechters die betrekking hebben op kindermishandeling door ouders.”
Eerdere veroordelingen
Bij het bepalen van de straf werd gekeken naar een rapportage van het Pieter Baan Centrum en het bestaande strafblad van de ouders. In 2012 werd het duo in Duitsland al veroordeeld tot een celstraf van 2,5 jaar voor het mishandelen van de oudste zoon van de vrouw, uit een eerdere relatie. De man heeft deze straf al wel uitgezeten, de vrouw niet.
Foto: Politie Winterswijk